Hledat

Ubytování

Ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

Pro většinu obyvatel Česka je Rožnov pod Radhoštěm trochu (nebo trochu víc) z ruky. Přesto či právě proto nabízí natolik osobitou atmosféru, že stojí za návštěvu opravdu každému. I kdybyste se měli do Rožnova vypravit z druhého konce republiky, vyplatí se to. A protože Rožnov není, co by kamenem dohodil, hodí se i ubytování Rožnov pod Radhoštěm, které představuje širokou paletu různých apartmánů, penzionů, chat, chalup i hotelů. Nechybí ani možnosti pro camping nebo ubytování v soukromí Rožnov pod Radhoštěm.

Stejně jako je široká paleta nazvaná ubytování Rožnov pod Radhoštěm, potažmo ubytování Beskydy nebo ubytování Valašsko, je pestrý i seznam aktivit, které se v těchto končinách dají dělat, nebo tipy na místa, která stojí za vidění. Zdaleka nejde jenom o skanzen Rožnov pod Radhoštěm, ačkoliv ten je zpravidla tím prvním, co si v souvislosti s malebným valašským městem člověk představí.

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm

Přestože není jediný, řekne-li se skanzen, vybaví se každému většinou skanzen v Rožnově pod Radhoštěm. Je to největší a také nejstarší skanzen ve Střední Evropě. Jeho historie se začala psát v roce 1925. Sestává z téměř stovky památkových objektů, které jsou umístěny ve třech expozicích – v Dřevěném městečku, Valašské dědině a Mlýnské dolině

Dřevěné městečko

Nejnavštěvovanější z expozic Valašského muzea v přírodě je Dřevěné městečko, které přibližuje způsob života na malém valašském městě v období od 19. do začátku 20. století. Stálé expozice, například expozici „Jak stavěli naši předkové“ v objektu Panské sýpky, doplňuje v sezóně nespočet folklorních akcí, několik festivalů a oblíbené řemeslné programy nebo jarmarky. 

Samozřejmě si tady můžete pochutnat na valašských specialitách, zejména na vyhlášeném pečivu – valašských frgálech neboli vdolcích s hruškovou, povidlovou, tvarohovou či makovou náplní. Chutnají tak sladce, že se jen stěží dá uvěřit, že pojem frgál původně označoval nepodařené pečivo. Pojďme však dál, do Valašské dědiny...

Valašská dědina

Valašská dědina, nejrozsáhlejší expozice skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm připomíná staré beskydské vesnice tak, jak vypadaly a fungovaly v průběhu 19. století, v různých sociálních vrstvách. Stojí zde valašské hospodářské usedlosti, stodoly a salašnické stavby. Nechybí kovárna, mlýn, ani políčka, zahrádky či ovocné sady. Samozřejmě se zde potuluje i stádo ovcí, bez nich by Valašsko nebylo Valašskem. Patří k tomu i ovčí speciality, ovčí sýry, brynza, korbáčik aj. 

Žádná kuchyně se však neobejde bez mouky, a tak se skanzen nemůže obejít bez mlýna.

Mlýnská dolina

Mlýnská dolina již dle svého názvu představuje zejména vodní stavby. Vedle mlýna jde také o pilu nebo valchu. I tady však stojí také obytný dům nebo roubená zvonice z Dolní Bečvy.

 

Vzhůru na Pustevny!

Valašské muzeum v přírodě nespravuje jenom skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, ale také oblíbené restaurační zařízení Libušín s nástěnnými malbami Mikoláše Aleše. Bohužel, v roce 2014 Libušín vyhořel. Ve správě má i horský hotel Maměnka, jako jednu z možností ubytování Beskydy. Jak vyhořelý Libušín, tak Maměnka leží asi dvacet kilometrů od Rožnova, nedaleko vrcholu hory Radhošť, v sedle Pustevny.

Pustevny byly pojmenovány po skutečných poustevnících, kteří zde žili ještě do roku 1874. Obývali tradiční dřevěné stavby lidového slohu, které místo zdobí dodnes. Za pozornost stojí mj. sto let stará dřevěná zvonička. Funguje zde také lyžařské středisko a vede sem sedačková lanovka.

Prochází tudy panoramatická Stezka Valašska. Z Pusteven se dá příjemnou procházkou dostat po hřebeni chodníčkem kolem sochy pohanského boha Radegasta nebo vyhlídkového dřevěného altánu z roku 1928 až na vrchol Radhoště. Tomu vévodí kaple a sousoší Cyrila a Metoděje.

Ubytování Beskydy

Vedle zmiňovaného hotelu Maměnka nabízí ubytování Beskydy, konkrétně město Prostřední Bečva, ke kterému Pustevny patří, také další možnosti. Ubytování Beskydy představuje například Chalupa na dobrém místě, chalupa přímo ve městě Prostřední Bečva. Zde také natrefíte na Holiday Home – Prázdninový dům U Hrádečku. Jde vlastně o několik domů s plně vybaveným kuchyňským koutem, televizí a koupelnou. Všechny se pyšní úchvatným výhledem na valašské hory. Lákavý pohled skýtá i zahrada s grilem, kde se dá posedět a kochat se krásou zdejší krajiny, jen tak, bez námahy.

Nachází se zde také Prázdninový areál Relax Kyčera nebo Toska rekreační středisko. Levné ubytování v okolí Rožnova pod Radhoštěm, resp. na Prostřední Bečvě slibuje Chata u dědka nebo Chalupa Bečva.

Beskydy však nejsou jen Pustevny nebo Prostřední Bečva. Je tu také Horní Bečva nebo Dolní Bečva, jen kousek od Rožnova pod Radhoštěm. A jaké ubytování Rožnov pod Radhoštěm skýtá? Přímo ve městě se dá najít jak luxusní, tak levné ubytování.

 

Nej ubytování Rožnov pod Radhoštěm

Nejoblíbenější ubytování Rožnov pod Radhoštěm představují Apartmány U Holubů, Apartmány Tylovice, Apartments Centrum, Penzion Adéla nebo luxusní Apartmány Hážovský dvůr. Jde o plně vybavené apartmány v rodinném domě, které se pyšní balkóny a terasou. K dispozici je společenská místnost s krbem a kulečníkem, také odpočinková zóna s infrasaunou. Venku je pak pro ubytované připraven koupací sud, tenisový kurt nebo venkovní krb s posezením.

Apartmány u Holubů Rožnov pod Radhoštěm

Mezi rožnovskými hotely jako AGH hotel, Hotel Horal, Hotel Relax, Wellness Hotel Eroplán nebo Wellness Resort Energetic zaujme tříhvězdičkový Hotel El Greco. Jistě je svým pojetím mezi zdejšími hotely tím nejoriginálnějším. Na rozdíl od jiných se totiž jeho restaurace nezaměřuje na valašské speciality, ale nabízí tradiční řeckou kuchyni a vína. Vedle komfortních apartmánů nabízí i cenově výhodnější, klasické dvoulůžkové pokoje, avšak o levné ubytování Rožnov pod Radhoštěm spíš nepůjde.

Wellness hotel Eroplán Rožnov pod Radhoštěm

Levné ubytování Rožnov pod Radhoštěm reprezentuje například Hotel Koruna nebo Mobilheim kemp, podobně jako Camping Rožnov. Nechybí ani ubytování v soukromí Rožnov pod Radhoštěm, příkladem za všechny je Ubytování (Prázdninový dům) U dědy Jarka. Také Ubytování u Moniky a Martina slibuje již dle názvu ubytování v soukromí Rožnov pod Radhoštěm.

 

Ubytování ve skanzenu?

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm ubytování – tohle je tím, co návštěvníky Valašska zajímá. Přímo skanzen však ubytovacími kapacitami nedisponuje. Jen kousek od skanzenu však leží již zmiňovaný hotel AGH. Ve městě se nacházejí také apartmány s příhodným názvem Apartmány u skanzenu.

Skanzen Rožnov pod Radhoštěm ubytování by se také dalo říkat rodinnému Penzionu U Boženky. To proto, že má podobu příjemně upravené budovy s dřevěnou fasádou. Nachází se asi čtyři kilometry jihovýchodně od Rožnova pod Radhoštěm. Malebné stavby skanzenu by mohl připomínat i Penzion Hradisko, který nabízí klid uprostřed lesů, asi tři kilometry od Rožnova.

Nevšední zážitky, jistě ve stylu: skanzen Rožnov pod Radhoštěm ubytování, slibuje i Agroturistika kozí farma Rožnov pod Radhoštěm.

Chcete víc?

Pokud jde o ubytování Beskydy, nejedná se jenom o Rožnov pod Radhoštěm, který mimochodem není pouze skanzenem Rožnov pod Radhoštěm, ale také skvělým místem pro sport, relax a výlety. Čeká vás tady krytý bazén s rehabilitačním centrem, ale také zábavní Gibon park s lanovým centrem, trampolínami nebo indiánskou vesničkou. Na výlet se můžete vydat třeba k Jurkovičově rozhledně a odpočinout si můžete v rožnovských pivních lázních.

Ve zdejším kraji však není jen Rožnov. Je tu také celá řada dalších pozoruhodných měst a obcí, kde s nadšením vítají všechny milé turisty a nocležníky. Hledejte je pod nabídkou ubytování Beskydy.

Ale pozor, Valašsko, region lidové architektury, folkloru i nádherné přírody nejsou jen Beskydy.

Ubytování Valašsko

Valašsko představuje kraj lidových tradic, roubenek i horských hřbetů. Náleží k němu část Beskyd, ale také Javorníky, Soláň a Vsetínské vrchy. Zahrnuje okres Vsetín, část okresu Zlín, potažmo okresy Kroměříž, Nový Jičín a Frýdek-Místek.

Region zaujme specifickou historií, protože dlouho šlo o neúrodnou, řídce osídlenou periferii. Až ve 13. století se sem dostaly především mnišské řády, až v 16. století region osídlili pastevci – Valaši. Podle některých teorií to byli původně Rusíni či Rumuni, dle dalších romanizovaní Keltové. Pojem Valach se také spojuje s pojmem Vlach, který znamená Ital, takže jisté není nic. Původ na Valašsku však nemohou zapřít takové osobnosti jako spisovatel Jan Karafiát, historik a národní buditel František Palacký, slavný atlet Emil Zátopek nebo komik a herec Bolek Polívka.

Vedle Rožnova pod Radhoštěm patří k významným střediskům tohoto svébytného regionu také Vizovice a Valašské Klobouky. Největšími městy jsou Valašské Meziříčí, Zlín a Vsetín.

Nejen slivovice, také pivo...

I Vsetín doplňuje pestrou mozaiku s názvem ubytování Valašsko, třeba krásným penzionem přímo ve Vsetíně APART U LVA. Nechybí zde ani hotely, třeba Hotel a restaurace U Vychopňů, Hotel a restaurace U Stavaře, Hotel Vsacan nebo Hotel MAGISTR Vsetín.

Jen tři sta metrů od vsetínského zámku láká na originální ubytování Minipivovar Valášek. Rodinný pivovar odkazuje na tradici vaření dobrého piva na Valašsku. Vsetín měl svůj pivovar od roku 1663. Pivovar Valášek stojí na místě pohostinství s tradicí od roku 1920, sám byl přitom slavnostně otevřen v roce 2002. Přidáte se k řadě spokojených návštěvníků, kteří od roku 2002 do pivovaru zavítali?

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Rožnov pod Radhoštěm

Vila pod Černou horou

10

Vila pod Černou horou

Ubytování (Vila) Vila pod Černou horou. Vila pod Černou horou se nachází v Rožnově pod Radhoštěm a nabízí zahradu, gril, terasu, zdarma dostupné Wi-Fi a výhled na hory. Ubytování Vila pod Černou horou se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 201 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartmány U Holubů

9,9

Apartmány U Holubů

Ubytování (Apartmán) Apartmány U Holubů. Apartmány U Holubů se nacházejí v Rožnově pod Radhoštěm a nabízejí výhled na město a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Apartmány U Holubů se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 519 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartmány U Holubů má celkové hodnocení 9,9. Pro Apartmán Apartmány U Holubů momentálně evidujeme 6 recenzí.

Apartments Hážovský Dvůr

9,8

Apartments Hážovský Dvůr

Ubytování (Apartmán) Apartments Hážovský Dvůr. Apartmány Hážovský Dvůr se nacházejí v Rožnově pod Radhoštěm, 44 km od Ostravy. Nabízejí výhled na hory, gril a saunu. Ubytování Apartments Hážovský Dvůr se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 434 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartments Hážovský Dvůr má celkové hodnocení 9,8. Pro Apartmán Apartments Hážovský Dvůr momentálně evidujeme 22 recenzí.

Apartmány Tylovice

9,7

Apartmány Tylovice

Ubytování (Apartmán) Apartmány Tylovice. Apartmány Tylovice se nacházejí v Rožnově pod Radhoštěm. Na místě je dostupné bezplatné Wi-Fi připojení. Ubytování Apartmány Tylovice se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 885 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartmány Tylovice má celkové hodnocení 9,7. Pro Apartmán Apartmány Tylovice momentálně evidujeme 93 recenzí.

Apartment Amélie

9,7

Apartment Amélie

Ubytování (Apartmán) Apartment Amélie. Apartmán Amélie se nachází v Rožnově pod Radhoštěm, 2 km od centra města a 43 km od Ostravy. Ubytování Apartment Amélie se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínský kraj).

Apartments Centrum

9,7

Apartments Centrum

Ubytování (Apartmán) Apartments Centrum. Apartments Centrum nabízí ubytování v budově z roku 1900 v centru Rožnova pod Radhoštěm, 43 km od Ostravy. Ubytování Apartments Centrum se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 844 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartments Centrum má celkové hodnocení 9,7. Pro Apartmán Apartments Centrum momentálně evidujeme 91 recenzí.

Nejlépe hodnocená ubytování v okrese Vsetín

Vila pod Černou horou

10

Vila pod Černou horou

Ubytování (Vila) Vila pod Černou horou. Vila pod Černou horou se nachází v Rožnově pod Radhoštěm a nabízí zahradu, gril, terasu, zdarma dostupné Wi-Fi a výhled na hory. Ubytování Vila pod Černou horou se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 201 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartmány U Holubů

9,9

Apartmány U Holubů

Ubytování (Apartmán) Apartmány U Holubů. Apartmány U Holubů se nacházejí v Rožnově pod Radhoštěm a nabízejí výhled na město a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Apartmány U Holubů se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 519 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartmány U Holubů má celkové hodnocení 9,9. Pro Apartmán Apartmány U Holubů momentálně evidujeme 6 recenzí.

Apartmány Hutisko 769

9,9

Apartmány Hutisko 769

Ubytování (Apartmán) Apartmány Hutisko 769. Apartmány Hutisko 769 se nachází v obci Hutisko a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi, přístupem do zahrady a terasou. Ubytování Apartmány Hutisko 769 se nachází ve městě Hutisko-Solanec (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 897 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartmány Hutisko 769 má celkové hodnocení 9,9. Pro Apartmán Apartmány Hutisko 769 momentálně evidujeme 20 recenzí.

Ubytování U Kratochvílů

9,9

Ubytování U Kratochvílů

Ubytování (Venkovský dům) Ubytování U Kratochvílů. Ubytování U Kratochvílů se nachází ve Valašské Bystřici, 44 km od Frýdku-Místku. Nabízí zahradu, gril, terasu, Wi-Fi zdarma a soukromé parkoviště. Ubytování Ubytování U Kratochvílů se nachází ve městě Valašská Bystřice (Česko - Zlínský kraj).

Chalupa pod Hruškou

9,9

Chalupa pod Hruškou

Ubytování (Prázdninový dům) Chalupa pod Hruškou. Chalupa pod Hruškou se nachází v Zubří v Moravskoslezském kraji a nabízí zahradu a bezplatné Wi-Fi. K vybavení patří TV s plochou obrazovkou. Ubytování Chalupa pod Hruškou se nachází ve městě Zubří (Česká republika - Moravskoslezský kraj). Ubytování Chalupa pod Hruškou má celkové hodnocení 9,9. Pro Prázdninový dům Chalupa pod Hruškou momentálně evidujeme 18 recenzí.

Apartman Razula

9,9

Apartman Razula

Ubytování (Apartmán) Apartman Razula. Apartmán Razula se nachází ve Velkých Karlovicích a nabízí ubytování s možností vlastního stravování. Ubytování Apartman Razula se nachází ve městě Velké Karlovice (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 767 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartman Razula má celkové hodnocení 9,9. Pro Apartmán Apartman Razula momentálně evidujeme 28 recenzí.

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Zlínský kraj

Apartmán Magion

10

Apartmán Magion

Ubytování (Apartmán) Apartmán Magion. Apartmány Magion se nacházejí v Luhačovicích a nabízejí posezení, TV s plochou obrazovkou a kuchyň. K dispozici je také zdarma dostupné Wi-Fi. Ubytování Apartmán Magion se nachází ve městě Luhačovice (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 112 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartmán Magion má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Apartmán Magion momentálně evidujeme 25 recenzí.

Vila pod Černou horou

10

Vila pod Černou horou

Ubytování (Vila) Vila pod Černou horou. Vila pod Černou horou se nachází v Rožnově pod Radhoštěm a nabízí zahradu, gril, terasu, zdarma dostupné Wi-Fi a výhled na hory. Ubytování Vila pod Černou horou se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česko - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 201 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Vila ANA

10

Vila ANA

Ubytování (Apartmán) Vila ANA. Vila ANA se nachází v Uherském Brodě, 46 km od Opatije. Nabzí balkon a Wi-Fi zdarma. Ubytování Vila ANA se nachází ve městě Uherský Brod (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 416 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Vila ANA má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Vila ANA momentálně evidujeme 35 recenzí.

Sisi

9,9

Sisi

Ubytování (Apartmán) Sisi. Apartmán Sisi se nachází v Luhačovicích a nabízí terasu, bezplatné Wi-Fi a výhled do zahrady. Ubytování Sisi se nachází ve městě Luhačovice (Česko - Zlínský kraj).

Apartmány U Holubů

9,9

Apartmány U Holubů

Ubytování (Apartmán) Apartmány U Holubů. Apartmány U Holubů se nacházejí v Rožnově pod Radhoštěm a nabízejí výhled na město a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Apartmány U Holubů se nachází ve městě Rožnov pod Radhoštěm (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 519 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartmány U Holubů má celkové hodnocení 9,9. Pro Apartmán Apartmány U Holubů momentálně evidujeme 6 recenzí.

Apartmány Hutisko 769

9,9

Apartmány Hutisko 769

Ubytování (Apartmán) Apartmány Hutisko 769. Apartmány Hutisko 769 se nachází v obci Hutisko a nabízí ubytování s bezplatným Wi-Fi, přístupem do zahrady a terasou. Ubytování Apartmány Hutisko 769 se nachází ve městě Hutisko-Solanec (Česká republika - Zlínský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 897 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartmány Hutisko 769 má celkové hodnocení 9,9. Pro Apartmán Apartmány Hutisko 769 momentálně evidujeme 20 recenzí.