Hledat

Ubytování

Ubytujte se v Sankt Anton am Arlberg, nejsportovnějším středisku Rakouska

Ubytujte se v Sankt Anton am Arlberg, nejsportovnějším středisku Rakouska

Ať už plánujete zimní či letní dovolenou, chcete jet sami, nebo s rodinou, zaměřte se na rakouské středisko Sankt Anton am Arlberg. Najdete zde všechno: velké hory, úžasná panoramata,více než 300 kilometrů sjezdovek propojených 88 vleky. Díky vysoké nadmořské výšce je tu v zimě většinou dost sněhu a v neposlední řadě i levné ubytování.

Ráj náročného lyžování

Sankt Anton am Arlberg je ve světě pojem. Sami Rakušané většinou označí toto středisko za své nejsportovnější. Je to ráj náročného sportovního lyžování s pestrými terény a možnostmi pro freeride. Ačkoli se tu nelyžuje po ledovci, jste hodně vysoko, jezdí se tu téměř do 2800 metrů. V roce 2001 uspořádalo středisko mistrovství světa v alpských disciplínách a dodnes se tu jezdí světový pohár žen.

Na jednu permanentku 350 kilometrů

Na jednu permanentku se dá lyžovat v oblasti Arlbergu na zhruba 350 km sjezdovek a na 200 km volného terénu. Sankt Anton am Arlberg s přilehlými oblastmi Lech Zürs, Warth Schröcken a Klösterle tvoří obří zónu, kde se lyžaři pohybují autobusy, ale hlavně mají k dispozici téměř 100 lanovek. Samotný Sankt Anton am Arlberg má tři hlavní oblasti: velkou zónu přímo nad městem, naproti přes údolí je sportovní Rendl a zóna St. Christoph a Stuben je rájem pro freeridery. Nezapomenutelným zážitkem je výjezd na nejvyšší bod Vallugu (2811 m), supermoderní kabinky lanovky pojmou 24 lidí. Z vrcholu Galzig (2185 m) pokračuje na Vallugu velké „jumbo“, které letí až 220 metrů vysoko nad zemí. Poslední úsek je potom nutné ještě zdolat malou kabinkou pro šest lidí. Z vrcholu Vallugy se otevírají úžasné výhledy na všechny strany Alp.

Rakouské lyžařské středisko SANKT ANTON AM ARLBERG

Největší sněhová nadílka v Evropě

Sankt Anton am Arlberg pojme tisíce turistů, aniž by vám připadalo, že tu je těsno. Tradičně nejméně sjezdařů se pohybuje v oblasti Rendl na druhé straně údolí, kde jsou velmi sportovní, ale přitom dobře upravené sjezdovky. Krásná a příjemná zóna se rozkládá kolem osady St. Christoph (1793 m), kde stojí několik set let starý, dnes luxusní pětihvězdičkový Hotel Hospiz. Ze St. Christoph je to jen kousek do nejzapadlejší zóny rozlehlého střediska, která leží nad Stubenem (1407 m). Ten se spolu s Damüls přetahuje o místo s největší průměrnou roční sněhovou nadílkou v Evropě (zhruba 9 metrů).

Cesta z Prahy trvá šest a půl hodiny

Doprava do ski areálu Sankt Anton am Arlberg patří k nejjednodušším v Alpách, vede sem dálnice z Innsbrucku na Bregenz. Cesta z Prahy přes Mnichov, Kufstein a Innsbruck trvá přibližně 6 a půl hodiny. Prakticky v centru je nádraží, kde zastavuje rychlík z Curychu a Vídně. Sankt Anton am Arlberg nabízí luxusní hotely, ale ubytování v Rakousku vás automaticky nemusí vyjít draho. Skvělé hodnocení má od zákazníků má například Penzion Landhaus Murr, který se nachází přímo v centru města, hned vedle pěší zóny a pět minut chůze od lanovek. Všechny pokoje mají koupelnu a TV, snídaně formou bufetu nabízí mimo jiné i regionální speciality. Za dvoulůžkový pokoj se snídaní tu zaplatíte 190 eur. Levnější alternativou je například hostel Stanton, který se nachází necelé tři kilometry od lyžařského střediska. Najdete zde wi-fi zdarma, sdílenou kuchyň i koupelnu se sprchou. Dvoulůžkový pokoj tu vyjde v zimě na 148 eur. Levné ubytování v Sankt Anton am Arlberg nabízí hotel Alpenhof, který se nachází 1,2 km od lanovky Rendl a v zimě nabízí vířivku, parní lázeň a saunu. Ve společných prostorách je zdarma wi-fi. Všechny pokoje mají výhled na hory, TV s plochou obrazovkou a bezpečnostní schránku. Většina má vlastní koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem a některé mají přístup ke společné koupelně. Hosté hotelu Alpenhof mohou relaxovat na terase nebo si vychutnat drink v baru. Parkování je zdarma a dvoulůžkový pokoj tu nyní stojí 117 eur. Hotel se nachází 1,5 km od vlakového nádraží Sankt Anton am Arlberg, na letiště Innsbruck je to 97 kilometrů. Z mnoha nabídek ubytování v Sankt Anton am Arlberg si vybere opravdu každý.