Hledat

Ubytování

Nejlepší ubytování v Salzburgu

Hledáte zimní pobyt, kde si užijete nejen lyžování? Toužíte po tom, vybrat si místečko, kam budete pravidelně jezdit s rodinou? Vsaďte na sousední Rakousko. Úžasná lokalita, která se nachází nedaleko našich hranic. Země, která není jednotvárná, okouzlí vás noblesa měst i půvab netknuté přírody.

Rychlé ubytování – Rakousko

Rakousko není tak velkou zemí, takže ji můžete procestovat křížem krážem, a přitom budete mít pocit, jako byste projeli několik destinací. Náš jižní soused je pestrý, nadchnou vás památky uprostřed měst i půvab krajiny, která skýtá nespočet možností, jak si ji užít v zimě i v létě. Navíc se říká, že z blízkých zemí je nám Rakousko (kromě Slovenska) nejbližší. Rakušané jsou příjemní, ne nijak povýšení a pohostinní. I jejich kuchyně má mnoho společného s tou naší. Jejich řízky jsou sice trochu větší, ale ty si vychutnáme stejně jako jejich vynikající pivo. Rakousko se vás nebude snažit ohromit velkolepostí, důležitá je pro něj poctivost. Proto se zde nepořádají mega akce typu Oktoberfest, kam chtějí Němci sezvat co nejvíce lidí. Různé festivaly sází především na tradici, kdy poznáte jejich hudbu, jídlo a další libůstky. Komornější Rakousko si vás získá. Zadejte proto do vyhledávače „ubytování Rakousko“ a najděte si místo, kam vyrazíte na dovolenou nebo jen na víkendový pobyt. Můžete vyrazit sami a odpočinout si lůně svěží přírody. Nebo si užijte romantický víkend ve dvou v centru města. Lze také vyrazit s celou rodinou na chatu v blízkosti lyžařského areálu a užít si zimních radovánek. Míst v Rakousku je hodně, proto se zaměříme na jedno. Velmi populární Salzburg.

Levné ubytování – Salzburg

Salzburg je hlavním městem spolkové země Salzbursko, jež leží blízko hranic s Německem, tudíž si lze udělat výlet i do této sousední země, konkrétně do jeho bavorské části. Dokonalé ubytování Salzburg přiblíží ze všech stran. Vyberte si z mnoha variant. Můžete si dopřát luxusní pobyt, kdy se necháte hýčkat ve wellness, levné ubytování Salzburg zase dokonale přiblíží sportovcům. Ve městě se celoročně odehrává tolik akcí, je zde mnoho památek a bezpočet restaurací, že se sem budete muset vrátit, abyste nasáli tu pravou salzburskou atmosféru. Už jen to, že se tomuto místu říká „Mozartovo město“, protože se zde narodil hudební skladatel, mluví za vše.

Zážitkové lyžování – Salzburg a okolí

V zimním období je Salzburg skutečným rájem pro lyžaře. Bezpočet sjezdovek nadchne každého. Děti, dospělé, rodiny, přátele nebo jednotlivce, kteří si vyrazili na zimní dovolenou. Rovněž tak začínající lyžaře, což mohou být děti i dospělí, kteří se učí lyžovat. Stejně tak si tu užijí opravdu luxusní kopce i ti sportovci, kteří prolyžovali už spoustu černých sjezdovek. Každý kopec je pokrytý tím nejlepším sněhem, je tady mnoho stánků i hospůdek s vynikajícím občerstvením. Servis je na prvotřídní úrovni a je jedno, jestli se jedná o dražší lokaci, nebo tu úplně nejlevnější. Lyžařská střediska patří k hlavním pilířům salzburského cestovního ruchu, tomu odpovídá i prvotřídní kvalita služeb. Lyžování Salzburg a okolí nabízí tolik zážitků, že se sem budete vracet.

Jak vybrat ubytování - Salzburg

Desítky hotelů, jež nabízí jednoduché i luxusní apartmány. Obdobné množství horských chat, které dokonale vystihují atmosféru zimní dovolené. Jen si to představte, budete si hovět za pecí, pojídat teplé buchty a popíjet kakao. Jako doma, jen s kulisou monumentálních hor. Žádný neosobní hotel, ale soukromí pouze pro vaši rodinu v chaloupce jako z pohádky. Jestli se nechcete o nic starat, protože cestujete například sami, využijte komfortu hotelu. Apartment im Nonntal představuje dokonalé spojení přírody s městem. Na jedné straně budete vidět přímo lůno hor, na straně druhé to budete mít blízko do centra města. Toužíte po vůni historie? K rakouské přírodě to prostě patří. Příjemný hotýlek Die Haslachmühle doslova dýchá 17. stoletím. Úpatí hory Gaisberg jen dotváří dokonalou kulisu horského klimatu. Chcete si dopřát opravdový luxus? Pak musíte vidět Haus am Moos. Nádherný dům, hotel typu bed and breakfast. Nachází se na úpatí hory Untersberg. Doslova za domem máte možnost se lyžařsky pořádně vydovádět. Nejen v zimě je to tu božské, horský svěží vzduch vám bude vonět i v létě, venkovní bazén jen vybízí k návratu.

Lyžování v Salzburgu

V Salzbursku je mnoho lyžařských areálů, do mnohých jezdí lidé z celého světa. Určitě jste slyšeli o střediscích jako Bad Gastein, Hochkönig, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, Zell am See, Obertauern Kitzsteinhorn-Kaprun, Flachau, Zauchensee, Zillertal Arena a další. Nejen sjezdovky jsou moderní a potěší každého, i toho nejnáročnějšího sportovce. Stejně tak se honosí kvalitou i moderní lanovky, které jsou pohodlné, rychlé a je z nich fantastický výhled. Je jedno, jestli vezmete běžky, lyže nebo snowboard, na sněhu si můžete zařádit i na skútru či se nechat svézt psím spřežením. Stovky kilometrů sjezdovek nabízí zábavu pro každého. Až vás omrzí klasické zimní sporty, vydovádějte se ve snowparcích, freeride parcích, užijte si noční lyžování nebo klasické sáňkování.

Kde parkovat – Salzburg

Vedle lyžování nabízí Salzburg mnoho jiných aktivit, kterým se můžete věnovat v jakémkoli ročním období. Ptáte se asi, kde parkovat, Salzburg popravdě řeší obdobný problém jako naše velkoměsta. Aut je hodně, proto v centru mohou bez omezení parkovat jen rezidenti. Většině turistů ovšem stačí free parking u hotelů. Najdete tu také bohatou síť záchytných parkovišť, součástí ceny bývá i vstupenka na městskou hromadnou dopravu. Kdo chce blíže centru, nejlepší jsou podzemní garáže. V ulicích je pak systém dvou modrých zón. Bleděmodrá vyžaduje vystavení parkovacích hodin, u tmavší modré stačí jen v sobotu. Přes týden je parkování většinou placené, první tři hodiny ale bývají zdarma.

Salzburg – hrad i zámek na každém rohu

U čeho se zastavit? Když se řekne Salzburg, mnoho lidí napadne spojení Salzburg – hrad. Ve skutečnosti je Salzburg spíš centrem mnoha krásných zámků. Jedním z nich je Mirabell. Už jen to jméno je vznešené, pochází z italštiny. Volně jej můžeme přeložit jako „obdivuhodná kráska“. Uvnitř zámku vás nadchne mramorový sál, kde kdysi koncertoval už Leopold Mozart, otec slavnějšího Wolfganga. Mnoho Rakušanů si své „ano“ říká právě zde. Právě stopa slavné Mozartovy rodiny jen vybízí k pořádání různých koncertů, jež v těchto prostorách mají jedinečnou atmosféru. Okolí zámku objímá zahrada, právem nazývaná barokní klenot. Tu už na konci 17. století nechal zřídit knížecí arcibiskup Johann Ernst von Thun. Důmyslný je geometrický půdorys s úchvatnými ornamentálními záhony, doplněnými o kašny a sochy. Půvab krajiny turisté pozorují z mostu Makarsteg a na znamení toho, že se vrátí, zde nechají visací zámek. Most je jimi doslova posetý. Opodál stojí pevnost pevnost Hohensalzburg, na kterou vás vyveze nejstarší ozubnicová dráha (z roku 1892) v Rakousku. A Hohensalzburg samotný je největším zcela zachovalým komplexem hradu v celé střední Evropě.

Salzburg – vánoční trhy a Mozartovy památky

Být v Salzburgu a nenavštívit Mozartův rodný dům či neochutnat proslulé Mozartovy koule v autentickém prostředí? Nemyslitelné. Vydejte se na Getreidegasse (Obilná ulice), jež je nákupním centrem města. V domě číslo 9 se narodil Wolfgang Amadeus Mozart, připomeňte si jej v muzeu, které vám jej přiblíží nejlépe na světě. A co ony cukrovinky? Originální Mozartovy koule ochutnejte v cukrárně Fürst. Zde totiž jako jediní vyrábějí originální Mozartovy koule podle původního receptu. Zakousněte se do historie a poznejte, že chutná jinak. Když jsme se zastavili u sladkého, nemůžeme opomenout ani skvělé vánoční trhy Salzburg. Úžasná atmosféra provoněná desítkami druhů svařáků nebo punčů si vás získá. Podávají se tu místní dobroty i světové speciality, v několika stáncích se podávají jídla podle historických receptur. Vašim dětem se bude líbit doprovodný program. S kulisami pohádkového Salzburgu to nebude mít chybu. Trocha historie na vás dýchne i v nedaleké katedrále Sv. Ruperta a Virgila, jež ohromí i bezvěrce svojí krásnou architekturou. V duchovní linii můžete pokrčovat i na hřbitov Svatého Petra. O něm se říká, že je jedním z nejkrásnějších na světě. Nad hřbitovem se ve skalní stěně nachází i vchod do proslulých salzburských katakomb.

Salzburg – co vidět?

Salzburg je obklopený horami, pokud bychom měli vybrat jednu, ze které je nádherný výhled na město a zároveň se na ni v podstatě snadno dostanete, je to hora Mönchsberg. Projděte ulicí Griesgasse, kdy se dostanete k výtahu právě na tuto horu. Svezete se asi 60 metrů k Muzeu moderního umění a odtud se můžete kochat výhledem na město. Vynechat nemůžeme samozřejmě ani gurmánské požitky. Už pouze samotný Salzburg má několik pivovarů a vy je jako správní Češi musíte zhodnotit. Můžeme vám říci, že některé kousky jsou velmi povedené. Velmi působivý je Augustiniánský pivovar, kde se vaří pivo podle původní receptury z 1621. V létě navíc můžete posedět na venkovní zahrádce, přesněji spíše zahradě, protože se jedná o největší pivní předzahrádku v Rakousku.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Salcburk

Altstadt-App. Domblick!

10

Altstadt-App. Domblick!

UbytováníAltstadt-App. Domblick!. Altstadt-App nabízí bezplatné Wi-Fi a výhled na město. Domblick! Ubytování Altstadt-App. Domblick! se nachází ve městě Salcburk (Rakousko - Salcbursko).

Familienappartement mit Balkon

10

Familienappartement mit Balkon

UbytováníFamilienappartement mit Balkon. Familienappartement mit Balkon se nachází v Salcburku, 1,1 km od festivalové haly, 1,3 km od ulice Getreidegasse a 1,4 km od Mozartova rodného domu. Ubytování Familienappartement mit Balkon se nachází ve městě Salcburk (Rakousko - Salcbursko).

design: living: enjoy: Salzburg

10

design: living: enjoy: Salzburg

Ubytovánídesign: living: enjoy: Salzburg. Design: living: enjoy: Salzburg nabízí ubytování s výhledem na město, terasou a kávovarem, asi 4,1 km od Kapuzinerbergu a kapucínského kláštera. Ubytování design: living: enjoy: Salzburg se nachází ve městě Salcburk (Rakousko - Salcbursko).

Modern Apartment, 10 min. away from Salzburg HBF

10

Modern Apartment, 10 min. away from Salzburg HBF

Ubytování (Apartmán) Modern Apartment, 10 min. away from Salzburg HBF. Moderní byt, 10 min. Ubytování Away from Salzburg HBF se nachází v Salcburku, 1,3 km od výstaviště Messezentrum, 1,4 km od zámku Mirabell a 1,6 km od... Ubytování Modern Apartment, 10 min. away from Salzburg HBF se nachází ve městě Salcburk (Rakousko - Salcbursko).

Palais Salzburg

10

Palais Salzburg

UbytováníPalais Salzburg. Palais Salzburg se nachází v centru Salcburku a nabízí terasu s výhledem na hory. Nabízí zahradu a neplacené soukromé parkoviště. Ubytování Palais Salzburg se nachází ve městě Salcburk (Rakousko - Salcbursko).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Salcbursko

Ferienhaus Laimerbauer

10

Ferienhaus Laimerbauer

Ubytování (Prázdninový dům) Ferienhaus Laimerbauer. Ferienhaus Laimerbauer se nachází ve Faistenau a nabízí sdílený lounge, zahradu a gril. Ubytování Ferienhaus Laimerbauer se nachází ve městě Faistenau (Rakousko - Salcbursko).

Ferienhaus Ematberg

10

Ferienhaus Ematberg

Ubytování (Prázdninový dům) Ferienhaus Ematberg. Ferienhaus Ematberg se nachází v Niedernsillu v Salcbursku a nabízí terasu a výhled na hory. 12 km od Zell am See. Ubytování Ferienhaus Ematberg se nachází ve městě Niedernsill (Rakousko - Salcbursko).

Sonnenhütte

10

Sonnenhütte

Ubytování (Chata) Sonnenhütte. Sonnenhütte se nachází v obci Sankt Martin am Tennengebirge v Salcbursku a nabízí terasu a výhled do zahrady. Schönau am Königssee leží 33 km daleko. Ubytování Sonnenhütte se nachází ve městě Sankt Martin am Tennengebirge (Rakousko - Salcbursko).

Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für Ihre Auszeit

10

Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für Ihre Auszeit

Ubytování (Apartmán) Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für Ihre Auszeit. Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für se nachází v obci Tulfes v Tyrolsku. Ihre Auszeit má terasu a výhled do zahrady. Ubytování Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für Ihre Auszeit se nachází ve městě Gschwendt (Rakousko - Tyrolsko).

Ferienappartement am Leisnitzbach

10

Ferienappartement am Leisnitzbach

Ubytování (Apartmány) Ferienappartement am Leisnitzbach. Situated in Tamsweg, 28 km from Obertauern, Ferienappartement am Leisnitzbach features a garden and free WiFi. Ubytování Ferienappartement am Leisnitzbach se nachází ve městě Mitschegasse 18 (Rakousko - Salcbursko).