Hledat

Ubytování

Legendární Kitzbühel je místem pro luxusní zimní dovolenou plnou lyžování

Legendární Kitzbühel je místem pro luxusní zimní dovolenou plnou lyžování

Na celém světě najdete jen málo míst, která jsou tak silně spjatá s alpským lyžováním jako právě Kitzbühel. Lyžařská tradice zde přetrvává již více než 120 let. Kitzbühel je tak ideální destinací pro zimní dovolenou plnou lyžování i dalších zimních sportů.

Kitzbühel se nachází ve spolkové zemi Tyrolsko na jihozápadě Rakouska. Ve městě samotném žije kolem 9 000 obyvatel, během zimní sezóny se však toto číslo několikanásobně zvětší o tisíce turistů. Leží v nadmořské výšce 762 metrů a je obklopeno známými horskými velikány Hahnenkamm (1712 m n. m.) a Kitzbüheler Horn (1996 m n. m.). Všude kolem městečka se tyčí i další vrcholky. Některé svahy jsou holé, jiné mírně zalesněné, takřka na všech ale uvidíte nějakou lanovku či vlek.

Kitzbühel leží zhruba na půli cesty mezi Salzburgem a Innsbruckem. Z České republiky sem dorazíte za zhruba pět hodin, počítáme-li jako výchozí bod Prahu nebo Brno. Od obou měst je Kitzbühel vzdálený přibližně 500 kilometrů. Nejrychlejší a nejpohodlnější cesta z Prahy vede přes Německo (Rozvadov – Regensburg – Mnichov). Kromě posledních 30 kilometrů zvládnete celou trasu po dálnici. Vydat se do Kitzbühelu vlastním automobilem je nejjednodušší a nejsnazší způsob dopravy. U nástupních stanic lanovek naleznete prostorná parkoviště, některá z nich dokonce zdarma. Mimo automobilovou dopravu se do Tyrolska dostanete i autobusem, z Prahy sem vyjíždí několik spojů.

Lyžování v Kitzbühelu

Tím hlavním důvodem, proč se do Kitzbühelu vydat, je sjezdové lyžování. Lyžařské středisko Kitzbühel patří k nejluxusnějším na světě. Pravidelně jsou zde udržované zhruba dvě stovky kilometrů sjezdařských tratí, drtivá většina z nich je zásobovaná i sněžnými děly. Nachází se zde sjezdovky všech stupňů obtížnosti, největší zastoupení mají středně těžké tratě. Na své si tak přijdou jak lyžaři začátečníci, tak i ti zkušenější, hledající větší výzvy.

Lyžování v Kitzbühelu a okolí nabízí ideální podmínky. Zima je tu dlouhá, dostupnost z České republiky snadná a sněhové podmínky na vysoké úrovni. Nestane se, abyste narazili na nezasněženou část či na extrémně špatný sníh. Pouze při výrazné oblevě vás může překvapit zhoršená kvalita v okolí Kitzbühelu. Ten se nachází pouhých 800 m n. m., většina lyžařských tras pak kolem 1500 m n. m., proto můžete narazit na místa, kde větší obleva bude znát. V dubnu, ke konci lyžařské sezóny se zde logicky kvalita sněhu zhoršuje.

Přes 50 lanovek a 200 kilometrů sjezdovek

Celá síť sjezdovek a lanovek je velmi rozlehlá. Pokud se nebudete držet pouze nejfrekventovanějších tras a vydáte se trochu objevovat, narazíte i na téměř liduprázdné svahy. Lyžařský areál nese jméno Kitzbühel podle nejznámějšího města oblasti, velká jeho část ale přiléhá k nedalekému městečku Kirchberg. Celý komplex se pak táhne na jih až k hoře Restehöhe (1894 m n. m.), které vyčnívá nad městem Mittersill v Salcbursku.

Vrcholy tohoto lyžařského pavouku sice nedosahují výšky přes 2 000 nadmořských metrů, přesto však jsou poměrně strmé. I když vyrazíte na pohodlnou modrou sjezdovku, místy se na ní kromě velmi lehkých úseků vyskytne i pár strmých metrů. Podobné střídání terénu je typické i pro červeně a černě značené sjezdovky.

Černé, červené i modré sjezdovky

Základ lyžařského areálu Kitzbühel tvoří páteřní lanovky, z nichž se můžete vydat všemi směry. Sportovnější, a tedy i náročnější svahy hledejte kolem hor Ehrenbachhöhe a Pengelstein. Vedou do údolí ke Kirchbergenu. Oblíbená černá sjezdovka se nachází pod vrcholem Steinbergkogel (1972 m n. m.).

Sjezdovky však nejsou určené pouze pro sportovní nadšence a zdatné lyžaře, narazíte i na spoustu míst pro začátečníky a rodiny s dětmi. Pro jízdu na přehledných a pomalejších dálnicích vyrazte jižněji nad Mittersill. Nenáročné jsou také přejezdové cesty, jako například podlouhlý hřeben na Restehöhe. V oblasti kolem Kitzbühelu se nachází velké množství dětských vleků, ideálních pro první seznámení s lyžemi.

Lyžařské středisko Kitzbuhel Rakousko mapa

Moderní lanovky a dlouhé přejezdy

Pokud se budete snažit projet celý lyžařský areál Kitzbühel, většinu času strávíte v kabinkách na lanovkách a na přejezdových cestách. Proto je nutné, abyste si dopředu naplánovali, jestli si chcete pořádně zalyžovat, v tom případě si vyberte pár sjezdovek, na nichž strávíte více času, nebo zdali toužíte poznat co největší část areálu.

Navzdory rozsáhlosti jsou všechny sjezdovky přehledné a značené. Podél tratí a na všech křižovatkách jsou umístěné směrovky, u každé stanice lanovky najdete mapu a velkoplošnou obrazovku s aktuálními informacemi o počasí, sněhových podmínkách, přístupnosti jednotlivých částí areálu apod.

Celkem se v Kitzbühelském lyžařském středisku nachází přes 50 vleků a lanovek. Všechny jsou postupně modernizované tak, aby poskytovaly maximální komfort. Pro sezónu 2019/2020 byla poprvé otevřená nejrychlejší desetimístná kabinová lanovka v Rakousku, Fleckalmbahn.

Středisko Kitzbühel byste neměli opustit bez alespoň jedné jízdy na lanovce 3S. Je v provozu již přes 15 let a byla postavená jako nejdražší lanovka na světě. Spojuje dvě hlavní části areálu (Hahnenkamm/Pegelstein a Jochberg/Resterhöhe), přičemž překonává 2,5 km široké a 400 m hluboké údolí. Je přes 3,5 km dlouhá a jízda plná impozantních výhledů trvá 9 minut.

Legendární závod na Hahnenkammu

Když se řekne Kitzbühel, jako první se všem obvykle vybaví nejnáročnější sjezd na světě Hahnenkamm. Na sjezdovce Steif se zde každoročně koná závod světového poháru v alpském lyžování, a to již od roku 1940. Díky této tradici se stal Hahnenkamm legendou. I díky tomu, že sklon na několika místech sjezdovky dosahuje až 85 % se jedná opravdu o nejnáročnější závod na světě.

Pro veřejnost je tato trať otevřená pouze zčásti. Na slavný Kitzbühel sjezd se na ni měli jen zdatní lyžaři. Z vrcholu Hahnenkammu se ale lze spustit nejen po této závodní trati, ale například i po dlouhé „rodinné“ sjezdovce vedoucí až do Kitzbühelu.

Díky rozsáhlosti celého areálu je zde spousta místa pro jízdu i mimo obvyklé sjezdovky. Vyskytují se zde lesní pasáže pro jízdu v terénu a další aktivity pro dobrodružnější povahy. Na Restehöhe si užijí vyznavači freeridu.

Na Kitzbüheler Horn se nachází oblíbený snowpark, další je pak v Jochbergu (Hanglalm-Park). Milovníci jízdy v hlubokém sněhu ocení více než 30 kilometrů tras v neupraveném hlubokém sněhu.

Skipasy v Kitzbühelu

Skipass v Kitzbühelu platí pro celý rozsáhlý areál. Doporučujeme si dobře naplánovat trasy, abyste zbytečně moc času nestrávili při přejezdech. Pokud by vám 200 kilometrů sjezdovek nestačilo, lze zakoupit i rozšířený skipass Kitzbüheler Alpen AllStarCard, který platí i pro další ski areály v Salcbursku a Tyrolsku. Celkem sdružuje areály se sjezdovkami o délce přes 2.750 km.

V hlavní sezóně zaplatíte za skipass v Kitzbühelu 58 eur za den. Dva dny vyjdou na 114 eur, šestí dní poté na 286 eur. Obecně jsou ceny v Kitzbühelu vyšší, jedná se o velmi luxusní místo. Ne nadarmo se mu přezdívá alpské Monte Carlo.

Zimní sporty mimo sjezdovku

Na své si přijdou i běžkaři. V okolí Kitzbühelu, Aurachu a Reithu se nachází desítky kilometrů běžkařských tratí, další pak nabízí městečko Kirchberg. Mezi oblíbené patří 13km trať Sonnenloipe-Reit-Kirchberg nebo 18 km dlouhý výlet po trase Kitzbühel-Aurach-Jochberg.

Jedinečnou atmosféru má noční projížďka na osvětlené trase v Kitzbühelu. Náročnější běžkaři mohou zkusit absolvovat některou z vysokohorských tras se skvělými panoramatickými výhledy, například po 10km okruhu Hochmoor trail ve výšce 1300 m n. m.

Alternativou k běžkám může být výprava na sněžnicích, které si v Kitzbühelu půjčíte. Vyrazíte buď sami, nebo s průvodcem.

Adrenalinovou zábavu nabízí sáňkařská dráha z hory Gaisberg. Měří 3,5 km a po cestě překonáte 400m převýšení.

Aprés ski

Po celodenním lyžování nabízí Kitzbühel také bohatý Aprés ski program. Dopřát si můžete Relax v Aquareně s krytým bazénem, saunou a parními lázněmi. Aktivní odpočinek nabízí Sportpark, kde si zahrajete tenis či curling, zalezete na umělé stěně nebo zajdete do fitness centra.

Možná, že vám ale bude stačit jen procházka historickým centrem zakončená v některém z mnoha barů, obchůdků a restauračních zařízení.

Kitzbühel v létě

Nejen v zimě pod sněhovou pokrývkou dokáže být Kitzbühel zajímavý. Svoji krásu nabízí i v létě, a to především v krásné horské přírodě. Příjemná a nenáročná je procházka ke Schwarz See, která nezabere ani hodinu a dočkáte se klidného místa s bohatým vyžitím. Bez koupání v alespoň jednom jezeře by byla škoda Rakousko opustit. Půjčit si zde můžete šlapadlo nebo elektrickou loďku a užívat si pohled na smaragdově zelenou vodu přímo z její hladiny. Nechybí ani pláž.

Kitzbühel láká i milovníky vysokohorské turistiky. Pro výhledy na okolní hory, údolí a zelené pastviny si vyšlápněte na jednu z okolních hor – Hahnenkamm a Kitzbüheler Horn. Čistou přírodu s množstvím vodopádů objevíte v národním parku Hole Tauern. Přes 200 zvířat žije v největším výběhu v Rakousku – v nenarušené přírodě turistické přírodní rezervace Aurach.

Za prohlídku stojí 7,5 km dlouhá panoramatická silnice na Kitzbüheler Horn, která nabízí perfektní výhledy do okolí.

Kitzbühel je známý také jako golfové středisko. Přímo ve městě jsou 4 golfová hřiště, po okolí pak dalších 40. Pořádá se tu známý golfový festival. Ze sportovních akcí jmenujme ještě Austrian Open, které se zde každoročně koná a přivádí tak do typicky lyžařského města i tenisty.

Ubytování Kitzbühel

Pokud hledáte levné ubytování v Kitzbühelu, musíte se vydat dále od centra. Čím blíže budete, tím luxusnější a nákladnější ubytování seženete. Jinak Kitzbühel nabízí všechny typy ubytování, od luxusních hotelů s vlastním wellness, přes ubytování v soukromí, kdy lépe poznáte místní, prostorné apartmány až pod horské chaty, v nichž nejlépe nasajete horskou a venkovskou atmosféru.

Při plánování vaší zimní dovolené v Kitzbühelu si dejte pozor, abyste se netrefili do termínu konání SP v alpském lyžování na Hahnenkammu. Tehdy se ubytování shání ještě hůře. Pokud se na tento svátek lyžování chcete podívat, objednávejte své ubytování v Rakousku s velkým předstihem a nebojte se porozhlédnout i dále od Kitzbühelu.

Skvělou alternativu v ubytování přímo v Kitzbühelu nabízí nedaleké městečko Kirchberg. Je celkově klidnější, neleží na hlavní dopravní tepně, a především je z něj lepší přístup do epicentra celého lyžařského areálu.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Kitzbühel

Mocking Ferienappartements

10

Mocking Ferienappartements

Ubytování (Apartmány) Mocking Ferienappartements. Mocking Ferienappartements se nachází v Kitzbühelu a nabízí bezplatné Wi-Fi, restauraci, bar a přímý přístup na sjezdovku. Ubytování Mocking Ferienappartements se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Residenz am Lift Top 2

10

Residenz am Lift Top 2

Ubytování (Apartmány) Residenz am Lift Top 2. Residenz am Lift Top 2 se nachází v Kitzbühelu, 400 metrů od kasina, 1,1 km od závodiště Streif - Hahnenkamm a 4,1 km od hory Hahnenkamm. Ubytování Residenz am Lift Top 2 se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Ferienhaus Bahnwärter

10

Ferienhaus Bahnwärter

UbytováníFerienhaus Bahnwärter. Ferienhaus Bahnwärter se nachází v Kitzbühelu, jen 3,7 km od kasina. Ubytování Ferienhaus Bahnwärter se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna

10

Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna

Ubytování (Prázdninový dům) Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna. Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna se nachází v Kitzbühelu, v blízkosti kasina Kitzbuhel a 1,1 km od závodiště Streif - Hahnenkamm. Ubytování Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Kitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay

10

Kitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay

UbytováníKitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay. Kitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay se nachází v Kitzbühelu a nabízí zahradu, terasu, gril, bezplatné Wi-Fi a výhled na hory. Ubytování Kitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

BELLE KITZ PURE

10

BELLE KITZ PURE

Ubytování (Apartmán) BELLE KITZ PURE. BELLE KITZ PURE is situated in Kitzbühel, 70 metres from Casino Kitzbuhel, less than 1 km from Streif - Hahnenkamm Race, as well as 3.8 km from Hahnenkamm. Ubytování BELLE KITZ PURE se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Kitzbuhel

Mocking Ferienappartements

10

Mocking Ferienappartements

Ubytování (Apartmány) Mocking Ferienappartements. Mocking Ferienappartements se nachází v Kitzbühelu a nabízí bezplatné Wi-Fi, restauraci, bar a přímý přístup na sjezdovku. Ubytování Mocking Ferienappartements se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Residenz am Lift Top 2

10

Residenz am Lift Top 2

Ubytování (Apartmány) Residenz am Lift Top 2. Residenz am Lift Top 2 se nachází v Kitzbühelu, 400 metrů od kasina, 1,1 km od závodiště Streif - Hahnenkamm a 4,1 km od hory Hahnenkamm. Ubytování Residenz am Lift Top 2 se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Ferienhaus Bahnwärter

10

Ferienhaus Bahnwärter

UbytováníFerienhaus Bahnwärter. Ferienhaus Bahnwärter se nachází v Kitzbühelu, jen 3,7 km od kasina. Ubytování Ferienhaus Bahnwärter se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna

10

Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna

Ubytování (Prázdninový dům) Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna. Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna se nachází v Kitzbühelu, v blízkosti kasina Kitzbuhel a 1,1 km od závodiště Streif - Hahnenkamm. Ubytování Altstadtvilla Belle Kitz mit Sauna se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

Kitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay

10

Kitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay

UbytováníKitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay. Kitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay se nachází v Kitzbühelu a nabízí zahradu, terasu, gril, bezplatné Wi-Fi a výhled na hory. Ubytování Kitz2Be Chalet für 8 im Zentrum by Belle Stay se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).

BELLE KITZ PURE

10

BELLE KITZ PURE

Ubytování (Apartmán) BELLE KITZ PURE. BELLE KITZ PURE is situated in Kitzbühel, 70 metres from Casino Kitzbuhel, less than 1 km from Streif - Hahnenkamm Race, as well as 3.8 km from Hahnenkamm. Ubytování BELLE KITZ PURE se nachází ve městě Kitzbühel (Rakousko - Tyrolsko).