Hledat

Ubytování

Kam na dovolenou v tuzemsku? Sežeňte si ubytování v Karlových Varech a vyrazte do lázní!

Kam na dovolenou v tuzemsku? Sežeňte si ubytování v Karlových Varech a vyrazte do lázní!

Za odpočinkem není nutné jezdit do zahraničí, Česká republika má hodně co nabídnout. Hory, vinice, přírodní parky, krásná historická města nebo třeba lázně. Co kdybyste navštívili rovnou ty největší a nejvýznamnější – Karlovy Vary?

Karlovy Vary jsou krajským městem s necelými 50 tisíci obyvatel. Založil je sám Karel IV. v roce 1350, ovšem jako lázeňské město se se proslavily až v 18. a 19. století. Od té doby se příliv hostů nezastavil. Patří mezi nejznámější lázně v Evropě, a tak je skoro povinnost pro každého Čecha se sem aspoň jednou v životě podívat. Proč ne třeba letos?

Najděte si ubytování Karlovy Vary blízko kolonády

Hlavním lákadlem Karlových Varů jsou místní kolonády. Najdete jich tu rovnou několik:

  • Vřídelní kolonáda – je nejznámější, postavená ve funkcionalistickém stylu a kryje nejoblíbenější karlovarský minerální pramen, můžete se vydat i do jejího podzemí,
  • Tržní kolonáda – je u vývěru pramene Karla IV., prý si zde léčil své nemocné končetiny i sám Karel IV.,
  • Zámecká kolonáda – přístupná pouze klientům,
  • Mlýnská kolonáda – nádherná pseudorenesanční stavba s 12 sochami reprezentujícími každý měsíc v roce,
  • Sadová kolonáda – překrásná hlavně večer, když je osvícená.

Procházky po místních kolonádách jsou krásným zážitkem, a tak pokud můžete, sežeňte si ubytování Karlovy Vary v blízkosti některé z kolonád. V těchto lokalitách se samozřejmě nachází drahé hotely, ale narazíte i na výhodnější možnosti, například na ubytování v soukromí.

V Karlových Varech narazíte celkem na 16 různých minerálních pramenů. Než je všechny obejdete, máte co dělat. Pravidelně probíhají také exkurze s průvodcem po všech pramenech, stojí 50 korun na osobu.