Hledat

Ubytování

Zell am See jako ideální místo pro letní i zimní dovolenou

Zell am See jako ideální místo pro letní i zimní dovolenou

Region Zell am See představuje téměř ideální místo pro strávení akční i odpočinkové dovolené, ze které si odvezete plno zážitků, ať už vyrazíte s rodinou, partou přátel či pouze o samotě. Krásná příroda, které vévodí dokonale čisté jezero a okolní horské velikány, stále zasněžený ledovec, zelené pláně, termální lázně nebo desítky kilometrů sjezdovek a cyklostezek, to vše je důkazem tamní rozmanitosti. Pohostinnost místních je na velmi vysoké úrovni.

Oblast Zell am See se nachází v Salcbursku, jedné z devíti spolkových zemí Rakouska. Nalézt ji můžete rovněž pod názvem Pinzgau, což je dřívější pojmenování politického okresu Zell am See (jednoho z pěti okresů spolkové země Salcbursko). Zejména v řeči místních přežilo až do dnešních časů.

Z České republiky je Zell am See velmi snadno dostupné, z Prahy sem lze autem dorazit zhruba za pět hodin. Pravděpodobně se však po cestě zdržíte, malebné alpské panorama, které na vás po příjezdu doslova vybafne, vás bude nutit k tempu vyhlídkové jízdy a častým zastávkám pro pořízení fotografií. Dostanete se sem také místní hromadnou dopravou, vlaky a autobusy sem pravidelně míří z okolních měst, nejčastěji pak z hodinu vzdáleného Salcburku, kde se nachází nejbližší letiště. V celém regionu se, stejně jako ve zbytku Rakouska, pohodlně domluvíte německy, vzhledem k frekvenci cestovního ruchu zde navíc téměř všichni bezpečně vládnou angličtinou.

Co v okolí Zell am See nesmíte minout

Zell am See – závan historie i alpská krása

Středobod celého regionu tvoří dvojice měst – Zell am See a Kaprun. Zell am See je hlavním městem stejnojmenného okresu a jeho poloha pod horskými velikány a na břehu jezera z něj činí jedno z nejkrásnějších míst v celém Rakousku. Žije zde přibližně 10 000 stálých obyvatel, v letních i zimních měsících tu však potkáte mnohem více lidí, především turistů.

V klikatých uličkách centra města se střídají různé obchůdky a restaurace s množstvím historických památek. Za pozornost stojí věž Vogtturm jakožto nejstarší městská stavba. Pochází již z 10. století a v současné době se v ní nachází muzeum místní historie. Najdete zde i dva zámky, Prileau momentálně slouží jako luxusní hotel, Rosenberg v sobě ukrývá radnici. Milovníci historie ocení i kostel St. Hippolyt, který byl ze své původní gotické podoby přestavěn do barokního slohu. Nádhernou podívanou nabízí fontána Hundertwasser s devíti sloupy, které reprezentují devět rakouských spolkových zemí.

Zell am See žije i čilým nočním životem, kdy se místní alpská atmosféra mění v takřka velkoměstskou. Pokud vás už centrum města omrzí, vyzkoušejte výlet lokální úzkorozchodnou železnicí. Například cesta ke Krimmlským vodopádům plná úchvatných výhledů je velmi silným zážitkem.

Dominantou celého města je 3,8 km dlouhá a 1,5 km široká vodní plocha stejnojmenného jezera. Jedná se o jedno z nejčistších jezer v Evropě. V letních měsících voda dosahuje teplota až 20 °C, je tak ideální k osvěžujícímu koupání, potápění či jízdě na všemožných plavidlech. V zimě je jezero Zell am See celé pokryté ledem a láká ta k zimním radovánkám.

Horské středisko Kaprun

Pouhých 7 kilometrů od Zell am See se nachází další ráj sportovních a rekreačního vyžití. Městečko Kaprun obývají 3000 stálých obyvatel. Jedním z jeho symbolů je vyhlídková plošina Gipfelwelt 3000, na níž z výšky 3203 metrů shlížíte na celé údolí pod sebou. Nachází se na ledovci Kitzsteinhorn, který ční nad Kaprunem. Ten je známý i pro obrovské horské nádrže, zásobující místní vodní elektrárny.

Na ledovci Kitzsteinhorn si můžete užívat celoročního lyžování, sníh zde netaje ani v létě. Kromě toho se v Kaprunu můžete jít podívat na místní hrad nebo soutěsku Sigmund-Thum-Klamm s až 32 metrů vysokými skalami, která po celé své délce (320 m) nabízí unikátní pohledy na alpskou přírodu.

Pokud už by vás objevování přírody a památek nebo sportování unavilo, navštivte lázně Tauern Spa. Pyšní se druhou největší velikostí v Rakousku. Ve vnitřních i venkovních bazénech, parních lázních, saunách, na masážích nebo ve fitness centru si užijete chvilky relaxace a odpočinku a dobijete síly na další výlety v tomto krásném místě Rakouska.

Zell am See v zimě

Lyžování na rakouském ledovci, to je jedno z největších místních lákadel. Právě kvůli jízdě na lyžích a snowboardingu se sem v zimě sjíždějí sportovci z celé Evropy. Zalyžovat si lze ve třech skiareálech.

Kitzsteinhorn

Až do výšky 3203 m n.m. dosahuje jedinečný rakouský ledovec Kitzsteinhorn. Leží na něm 41 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Kromě toho se zde nachází i Ice Camp, areál s velkým množstvím iglú a zábavního programu.

Schmittenhöhe

Hora Schmittenhohe má svůj vrchol v 1965 m.n.m. a ční přímo nad Zell am See. Nabízí 77 kilometrů sjezdových tratí, z toho 25 černé obtížnosti. Dostat se nahoru můžete mimo jiné nejstarší lanovkou v celém Salcbursku. Funguje již od roku 1927.

Maiskogel

Skiareál Maiskogel je nejmenší a zároveň nejpřívětivější pro začátečníky a rodiny s dětmi. Všech 20 kilometrů tratí je především mírných a nejvýše se dostanete do výšky 1675 m n.m. Své zaměření skiareál vhodně doplňuje bobovou dráhou, která poskytuje zábavu v letních měsících, a dětským parkem s celoročním provozem.

Zell am See, to nejsou jen skiareály

Kromě upravených sjezdovek si na své přijdou i milovníci freeridu a freestylu, kteří mají možnost zajezdit si v hlubokém sněhu nebo zdolat některou z uměle vytvořených překážek.

V celém regionu Zell am See spolehlivě jezdí skibusy, které vás s platným skipasem přepraví dokonce zdarma. Skipasy v Zell am See platí pro všechny zmíněná lyžařská střediska.

O svoji zábavu zde nejsou ochuzeni ani příznivci klasického lyžování. Pravidelně se zde udržuje více než 40 kilometrů běžkařských tratí. Za vyzkoušení rozhodně stojí stopa kolem přehradní nádrže Plettsaukopf, které po celé své délce slibuje úchvatné výhledy na celý region. Pro náročnější a pokročilé běžkaře doporučujeme trať ve výšce 3000 m n.m., která se nachází na již zmiňovaném ledovci Kitzsteinhorn.

Nedaleko od Zell am See se navíc nachází další známá lyžařská střediska jako Kitzbuhel nebo Bad Gastein.

Vyžití mimo sjezdovky

Nyní se podívejme na pár důvodů, proč Zell am See navštívit i v létě. Zdaleka to zde totiž není pouze o lyžování. V okolí Zellského jezera i v přilehlých horách se nachází velké množství turistických tras. Tam, kde se v zimě proháníte na lyžích, můžete nyní podnikat pěší túry. Spoustu turistického vyžití nabízí i národní park Vysoké Taury o rozloze 1856 metrů čtverečních s nejvyšší rakouskou horou Grossglockner (3798 m n.m.). Je plný rozmanitých druhů rostlin a živočichů, vyzkoušet si zde kromě turistiky můžete i základy horolezení.

Daleko od Zell am See není ani město Salzburg, které se díky svému unikátnímu historickému jádru nachází na seznamu světového dědictví UNESCO.

Okolí Zell am See je rovněž rájem pro cyklisty. Nachází se zde spousty kilometrů cyklostezek, vedoucích po rovině i přes stoupání.

Zapomenout nelze ani na vodní sporty, které si můžete vyzkoušet na Zell am See.

Ubytování v Zell am See

Luxusní ubytování v Zell am See

Tato oblast žije turismem, na výběr tak máte velké množství možností, kde na delší či kratší čas složit hlavu. Luxusní a drahé hotely se střídají s penziony rodinného typu a soukromými apartmány. Ubytování zde najdete na každém kroku, přesto ale doporučujeme, a v hlavní zimní sezóně to platí dvojnásob, rezervovat si ho s dostatečným předstihem.

Pokud si chcete užít luxusu, perfektních služeb a dokonalé lokality a jste připraveni utratit více peněz, máme pro vás pár tipů na luxusní ubytování, které patří v oblasti Zell am See mezi nejlépe hodnocené.

Familhotel Amiamo se nachází v perfektním místě mezi horským panoramatem pohoří Vysoké Taury a jezerem Zell am See. Nabízí nádherný výhled na obě tyto dominanty. Na sjezdovku to v zimě budete mít pár minut, v létě si můžete užít luxusu soukromé pláže u Zellského jezera.

Hotel je známý pro svoji rodinnou atmosféru, právě na rodiny s dětmi se totiž specializuje, i proto pravidelně připravuje zábavní program pro všechny věkové kategorie.

Disponuje vlastním wellness centrum s venkovním vyhřívaným bazénem.

Pokud si chcete užít soukromí se vším všudy, je apartmán Ferienweohnung Mitterleithengut tím pravým místem pro vás. Jedná se o farmu v alpském stylu s typickou místní atmosférou. Připravte se na to, že vás obklopí pár domácích zvířátek, čeká na vás ale i moderní vybavení.

Hlavním benefitem tohoto apartmánu je klid, nachází se totiž na samotě v kopci přímo nad Zell am See.

I na ubytování v Zell am See můžete ušetřit

Lokalita Zell am See nabízí kromě luxusnější variant také levné ubytování. Na kvalitě, pohodlí a množství služeb však nic nestrádá. Na těch pár dní, které zde strávíte, vám poskytne maximálně komfortní ubytování a ještě ušetříte nějaké to Euro, které později můžete utratit za jiné zážitky.

Annika Appartements se nachází 2 kilometry od centra Zell am See, strávíte tak poklidné chvíle na odlehlejším místě, kde vás všudypřítomný turismus nezasáhne svoji zničující silou. Přesto budete mít všude blízko, ke sjezdovce se dostanete do 10 minut, stejně jako k nejbližšímu obchodu a veřejným plážím Zellského jezera. Apartmán nabízí jednu nebo dvě ložnice, krásný výhled na hory a veškeré sociální i kuchyňské zařízení.

Pokud toužíte být ubytováni přímo v samotném centrum, je vaší volbou Apartment Bacher. Díky nedávné rekonstrukci disponuje novým moderním vybavením včetně například soukromé sauny. Veškeré potřebné cíle se nachází v docházkové vzdálenosti.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Zell am See

Apartment Unterkeilgut.2

10

Apartment Unterkeilgut.2

Ubytování (Apartmán) Apartment Unterkeilgut.2. Boasting mountain views, Apartment Unterkeilgut.2 provides accommodation with ski-to-door access and a balcony, around 3.8 km from Casino Zell am See. Ubytování Apartment Unterkeilgut.2 se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 506 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only - Hotel & Restaurant

9,9

Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only - Hotel & Restaurant

Ubytování (Hotel) Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only - Hotel & Restaurant. Hotel Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only se nachází v Zell am See, 1,5 km od kasina. Ubytování Eva Hof Lakeside Suites - Adults Only - Hotel & Restaurant se nachází ve městě 116 Seeuferstraße (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 8 552 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartment Schmitten 67

9,9

Apartment Schmitten 67

Ubytování (Apartmán) Apartment Schmitten 67. Apartmán Schmitten 67 se nachází v Zell am See, 800 metrů od lanovky trassXpress a 1,5 km od kasina. Na místě je dostupné bezplatné Wi-Fi připojení. Ubytování Apartment Schmitten 67 se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko).

Anja

9,8

Anja

Ubytování (Apartmán) Anja. Ubytování Anja se nachází v Zell am See, 1,6 km od Casino Zell am See. Ubytování Anja se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko).

Familotel Amiamo

9,8

Familotel Amiamo

Ubytování (Hotel) Familotel Amiamo. Familotel Amiamo se nachází mezi působivým horským panoramatem pohoří Vysoké Taury a krásným Zellským jezerem. Ubytování Familotel Amiamo se nachází ve městě Salzachtal-Bundesstraße 20 (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 5 943 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Ski & Golf Apartment Hutter

9,7

Ski & Golf Apartment Hutter

Ubytování (Apartmán) Ski & Golf Apartment Hutter. Ski & Golf Apartment Hutter se nachází na klidném místě ve čtvrti Zellermoos v Zell am See, 5 minut chůze od lanovky Areitbahn a 1 km od golfového hřiště... Ubytování Ski & Golf Apartment Hutter se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 621 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Salcbursko

Alpen Chalet Eben

10

Alpen Chalet Eben

Ubytování (Chata) Alpen Chalet Eben. Prostorný a moderní apartmán Alpen Chalet Eben se nachází pouhých 50 metrů od lyžařského vleku Monte Popolo a umožňuje dojet na lyžích až ke vchodu. Ubytování Alpen Chalet Eben se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 10 536 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Almliesl HOLL-556

10

Almliesl HOLL-556

Ubytování (Prázdninový dům) Almliesl HOLL-556. Boasting a spa bath, Almliesl HOLL-556 is set in Hollersbach im Pinzgau. This holiday home features a private pool, a garden and free private parking. Ubytování Almliesl HOLL-556 se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 9 737 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Ferienappartement am Leisnitzbach

10

Ferienappartement am Leisnitzbach

Ubytování (Apartmány) Ferienappartement am Leisnitzbach. Situated in Tamsweg, 28 km from Obertauern, Ferienappartement am Leisnitzbach features a garden and free WiFi. Ubytování Ferienappartement am Leisnitzbach se nachází ve městě Mitschegasse 18 (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 281 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartments M&M Göpplerbauer

10

Apartments M&M Göpplerbauer

Ubytování (Apartmány) Apartments M&M Göpplerbauer. Apartmány M&M Göpplerbauer s výhledem na hory se nacházejí v obci Piesendorf. Na místě je dostupné bezplatné Wi-Fi připojení. Ubytování Apartments M&M Göpplerbauer se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 009 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Auerbauer

10

Auerbauer

Ubytování (Farma) Auerbauer. Auerbauer has mountain views, free WiFi and free private parking, situated in Maria Alm am Steinernen Meer, less than 1 km from Faschinglift 1. Ubytování Auerbauer se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko).

Biobauernhof Gast

10

Biobauernhof Gast

Ubytování (Apartmány) Biobauernhof Gast. Biobauernhof Gast se nachází v obci Mariapfarr a nabízí ubytování se zahradou a bezplatným Wi-Fi. Ubytování Biobauernhof Gast se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko).