Hledat

Ubytování

Velké Karlovice lákají na nádhernou dovolenou. Kde se ale ubytovat?

Velké Karlovice lákají na nádhernou dovolenou. Kde se ale ubytovat?

Beskydská příroda člověkem nedotčená, půvabné vesnice honosící se dřevěnými roubenkami, horské pastviny s ovcemi a hustá síť turistických a cyklistických tras. Velké Karlovice jsou oblíbeným cílem nejen českých turistů, ostatně není se čemu divit, lákadel nabízí hned několik, a to během jakéhokoliv ročního období.

Sehnat se dá bez problémů levné ubytování Velké Karlovice, a tak vás celý pobyt nemusí vyjít ani výrazně draho. Víte, jak se to říká, kdo hledá, najde. Počítejte však s tím, že ta nejlepší ubytovací zařízení jsou na sezónu rychle zarezervována, a proto se oplatí objednat si ubytování v předstihu, ať už je to na týden, nebo na prodloužený víkend.

Velké Karlovice se nacházejí v podhůří Javorníků i Beskyd. Valašská obec má ojedinělou atmosféru, kterou si zachovává od pradávna. Byla by škoda ji nenasát. V této oblasti se odehrávají jedny z nejkrásnějších dovolených.

Atrakce ve Velkých Karlovicích

Okolí Velkých Karlovic můžete poznávat ze sedla svého bicyklu, protože je zde opravdu velké množství cyklistických tras. Zavítat se vyplatí také k rozhlednám, odkud se vám otevře panoramatický výhled na daleké okolí. Terény zvládnou i ratolesti. Jednou z těch rozhleden je Miloňová tyčící se na stejnojmenném kopci. Postavena byla v roce 2012 a kromě rozhledny pro turisty slouží i lesníkům pro kontrolu požárů. O něco vzdálenější je rozhledna Čarták, která je už v bezprostřední blízkosti státních hranic se Slovenskem.

Pokud hledáte atrakce vhodné právě pro rodiny s dětmi, potom na vás čeká naučná stezka linoucí se okolo hotelu Horal. Děti se nejenže přiučí nějakým novým věcem, ale také si užijí zábavu při krmení oveček a na dětském hřišti. Za zmínku určitě stojí také venkovní park Razulák s lanáčkem, tubingem a vodním přístavem. Starší děti si zase přijdou na své na stezce Hledej poklad na Galiku.

Valašsko a koláče k sobě neodmyslitelně patří. Byl by doslova hřích neochutnat tradiční frgál. Dokonce se ho můžete naučit péct, a to v Resortu Valachy, kde se pořádají pod vedením profesionální kuchařky tříhodinové kurzy pečení těchto frgálů. Určitě si na tento kurz najděte čas.

Jestliže vám nevadí vyrazit na výlet i více než 20 kilometrů, potom se z Velkých Karlovic vydejte na jeden den do Valašského Meziříčí, kde na vás čeká mimo jiné krytý bazén, či do Frenštátu pod Radhoštěm, kde také nechybí akvapark, jenž je však v provozu pouze v letním období.

Z Velkých Karlovic je velice dobře dostupný Rožnov pod Radhoštěm s kouzelným skanzenem, v němž najdete Valašské muzeum v přírodě. Klidně můžete v Rožnově pod Radhoštěm na pár dnů zůstat, třeba jak pojedete z Velkých Karlovic. Najdete ubytování Beskydy Velké Karlovice i další města.

Kde se ubytovat?

Pochopitelně nestihnete všechno navštívit během jednoho dne. Udělejte si několikadenní dovolenou v této malebné části naší republiky. V takovém případě budete hledat vhodné ubytování Velké Karlovice. Prvně byste si měli ujasnit, co vůbec od ubytování očekáváte, protože někomu postačí cenově přijatelný penzion, jiný zase prahne po nadstandardním apartmánu. Ubytování ve Velkých Karlovicích je vskutku rozmanité, stačí si akorát vybrat. Mezi nejlépe hodnocená ubytovací zařízení patří:

Apartmán Razula s balkonem, ložnicí a obývacím pokojem,

Valašský dvůr s několika apartmány, velkou zahradou a dětským hřištěm,

Chalupa u Vašutů s dětským hřištěm a prostornou zahradou.

Pokud si chcete dopřát odpočinek i v podobě wellness procedur, hledejte spíše wellness ubytovací prostory, jako je třeba Grandhotel Tatra ohodnocen čtyřmi hvězdičkami. Součástí objektu je také restaurace, kde si vychutnáte snídaně, obědy i večeře. Odpočinete si při masáži, zaplavete si v krytém bazénu a podobně. Po náročném dni na túře se takový relax rozhodně hodí, nemyslíte?

Velké Karlovice a zimní sezóna

Velké Karlovice jsou hojně navštěvované také během zimních měsíců, protože v okolí se nachází hned několik moderních lyžařských areálů.

V údolí Pluskovec se rozprostírá lyžařské středisko Kyčerka, která nabízí více než 2 400 metrů sjezdovek a 9 vleků. Protože jsou připraveny sjezdovky všech obtížností, přijdou si na své jak začátečníci, tak i profesionálové. Pokud hledáte Velké Karlovice ubytování Kyčerka, nebude to žádný problém, ovšem s rezervací si pospěšte, termíny se docela rychle plní. Kyčerka totiž patří k nejžádanějším českým ski areálům. Mezi ubytování, které najdete přímo u Kyčerky, patří:

Valašské chalupy Kyčerka nacházející se pár kroků od dvoumístného vleku a funparku.

Zapomenout nesmíme ani na ski resort Razula v údolí Léskové se 3 upravenými sjezdovkami. Ubytování v soukromí Velké Karlovice nabízí například Horský apartmán Razula, z něhož máte výhled na celou horskou oblast. Potěší vás bezplatné soukromé parkoviště, kde můžete po celou dobu dovolené ponechat svůj automobil.

Zhruba půl kilometru od Velkých Karlovic narazíte na menší ski areál Machůzky se dvěma sjezdovkami. Středisko uspokojí zejména začínající a středně pokročilé lyžaře, je menší a takové rodinné.

Záleží tedy pouze na vás, jestli cestujete do Velkých Karlovic za dobrodružstvím, sportem, nebo odpočinkem. Přijdete si na své ve všech případech. Valašsko vás natolik okouzlí, že se sem budete rádi vracet. Nenechávejte nic náhodě a myslete na to, že štěstí přeje připraveným, tak si zavčas objednejte ubytování, abyste se mohli těšit na pohádkovou dovolenou s celou svou rodinou.