Hledat

Ubytování

Ostrava: ideální místo pro poznávací dovolenou

Zapomeňte na uhlí, doly a těžký průmysl, Ostrava už dávno není mezi českými městy šedou průmyslovou Popelkou, ale proměnila se ve svěží zelenou metropoli Moravskoslezského kraje. Vydáte-li se do Ostravy, snadno se zabavíte přímo v městě, ale spoustu možností k výletům nabízí také blízké okolí Ostravy. Do půl hodiny se dostanete do Beskyd, do malebného slezského města Opava nebo třeba do Kopřivnice, rodiště prvních nákladních automobilů Tatra.

Zážitky pro celou rodinu i romantická dovolená pro dva

Ostrava je město, které žije. Nachází se tu několik divadel (Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo Petra Bezruče, Divadlo Mír aj.), hudební i společenská centra, spousta vyhlášených restaurací a kaváren. Pokud máte děti, vyrazte do moderní ostravské ZOO nebo do 13 km vzdálené Doubravy do DINOparku.

Děti se vyřádí také na jednom ze 4  koupališť, ve Vřesině si dokonce užijete koupání na největším přírodním koupališti ve střední Evropě. Město oplývá mnoha relaxačními zónami a parky. Projděte se třeba po renovované náplavce kolem řeky Ostravice, navštivte Komenského sady v centru nebo Slezskoostravský hrad nad Ostravicí. Parádní vycházkou je i výstup na haldu Ema.

Jestliže trávíte dovolenou ve dvou, dopřejte si ještě více objevování i zábavy. Za návštěvu stojí Nová radnice s vyhlídkovou věží nebo hornické muzeum na Landeku. Na Landek se můžete pohodlně dopravit na sdíleném kole, bike sharing funguje v Ostravě už několik let a stanice s koly najdete doslova na každém kroku. Večerní zábavu zajistí vyhlášená Stodolní ulice, kde se nachází hudební kluby, bary a diskotéky. Vlahý podvečer u řeky si užijete v klubu Dock, který stojí poblíž břehu Ostravice, u náplavky.

Železné srdce Ostravy: Dolní oblast Vítkovic

V Ostravě je co dělat po celý rok, ale v létě se nabídka volnočasových aktivit značně rozšiřuje. A to hlavně v samotném středu Ostravy, v industriální Dolní oblasti Vítkovic, kde se koná nespočet kulturních a společenských akcí. Ze všech koutů Česka i ze zahraničí se sem sjíždí tisíce lidí na multižánrový hudební festival Colours of Ostrava, hudební festival Beats for Love a další.

V areálu Dolní oblasti Vítkovic se nachází spousta pozoruhodných  staveb. Nejnavštěvovanější je Svět techniky, stavba realizovaná podle návrhu Josefa Pleskota, která se pyšní titulem Stavba roku 2014. Ve Světě techniky si můžete prohlédnout několik interaktivních expozic, včetně zábavné části pro nejmenší děti.

Dále tu narazíte na další původně technické stavby, které dnes slouží jako místo zábavy a oddechu lidí. Vaši pozornost si zaslouží multifunkční aula GONG (dříve plynojem) nebo nedávno zrekonstruovaná budova koksovny KOX. Proskleným výtahem se nechte vyvézt na nejvyšší bod Ostravy - vyhlídkovou věž BOLT. V areálu se nachází řada kaváren a míst pro občerstvení.

Ubytování v Ostravě a okolí

Ostrava se dělí na několik městských částí. Pokud sháníte ubytování v Ostravě, zjistíte, že nejvíce ubytovacích možností nabízí centrum Ostravy a jeho přilehlé okolí. Pokud jedete na nějakou akci do Dolní oblasti Vítkovic, hledejte ubytování v Ostravě-Vítkovicích, většina kapacit se soustřeďuje v dochodné vzdálenosti maximálně 10 minut, a nebo jednu dvě zastávky tramvají. Skvělé ubytovací možnosti má také Ostrava-Poruba. Levné ubytování v Ostravě najdete většinou v soukromí, v sezonní nabídce jsou desítky apartmánů, většina z nich nabízí velmi dobré zázemí i služby. Na léto, především v období festivalů, se vyplatí zajistit si bydlení s předstihem, hotely i penziony bývají často úplně vyprodané.

Díky dobré dopravní obslužnosti i dostupnosti se vyplatí také dovolenkové bydlení v okolí Ostravy, ceny za ubytování jsou až na výjimky příznivější než v samotné Ostravě. Lze tu najít také chaty nebo chalupy k pronájmu, případně místa vhodná pro camping. Z Ostravy se létá do různých světových destinací. Naplánujte si svou dovolenou letecky z Ostravy, přijeďte do Ostravy o pár dní dřív a před odletem si prohlédněte město nebo si udělejte malý výlet.

Nejlepší ubytování v Ostravě a okolí

K výběru toho nejlepšího ve městě určitě patří Residence Karolina, Hotel Padre, Penzion Moon, nebo stylová Vila na Landeku. Dobrý výkon cena/kvalita poskytne hotel Veronika nebo Apartments Ostrava Vítkovice. Lidé, kteří cestují na sever Moravy si oblíbili i mnoho perfektních ubytování v Beskydech, v lokalitách vzdálených 30 až 60 minut od Ostravy. Luxusní bydlení nabízí Apartmány U Holubů, Apartmány Tylovice či Penzion Adéla. Skvělé zázemí a servis si užijete v Apartmánech Hážovský dvůr, které jsou plně vybavené a mají balkón a terasu. Večer tu můžete relaxovat u krbu a v infrasauně nebo si dát partii kulečníku, či tenisu venku na kurtu.

Co si nenechat ujít v okolí Ostravy

Určitě nesmíte vynechat osobitá beskydská městečka a místa. K těm nejvýraznějším patří Rožnov pod Radhoštěm, kde najdete starobylé dřevěné městečko, tzv. Skanzen. Ve třech historických expozicích se seznámíte s tradičním životem na Valašsku, poznáte místní zvyky, zjistíte, jak se pekly frgále (obří kynuté koláče) nebo jak bačové vyráběli ovčí speciality. Z rožnovských hotelů doporučujeme Hotel Horal nebo Hotel Relax.

Roznov_pod_Radhostem_Skanzen_sm.jpg

Populárním cílem turistů jsou Pustevny, dřevěné stavby pojmenované po poustevnících, kteří tu žili ještě v 19. století. Pustevny se nachází poblíž vrcholu Radhošť, kde se můžete vyfotit s rustikální sochou boha Radegasta. Poblíž Pusteven se ubytujete například v horském hotelu Maměnka nebo v bungalovech Pustevny.

Z Ostravy se za necelou půlhodinku dostanete také do Opavy, která oplývá množstvím stavebních památek. Kousek od Opavy v Novém Dvoře si prohlédnete unikátní arboretum s rozsáhlým chovem motýlů. I v Opavě najdete výborné ubytování. Zkuste třeba Apartmány Kramer, Hotel Koruna, Hotel Panský mlýn nebo Wellness hotel Opava, kde si pochutnáte v italské restauraci nebo odpočinete ve vířivce či sauně.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Ostrava

Celý byt blízko centra Ostravy

9,8

Celý byt blízko centra Ostravy

Ubytování (Apartmán) Celý byt blízko centra Ostravy. Celý byt blízko centra Ostravy se nachází ve Vyškovicích, 7 km od Ostravy. Ubytování Celý byt blízko centra Ostravy se nachází ve městě Ostrava (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 250 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartment Poruba *Free Wifi*

9,7

Apartment Poruba *Free Wifi*

Ubytování (Apartmán) Apartment Poruba *Free Wifi*. Apartment Poruba * Free Wifi * se nachází v Ostravě, 10 km od Stodolní i ostravské arény a 12 km od Národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice, a... Ubytování Apartment Poruba *Free Wifi* se nachází ve městě Ostrava (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 532 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Vintage apartment

9,7

Vintage apartment

Ubytování (Apartmán) Vintage apartment. Apartmán Vintage se nachází v Ostravě, asi 600 metrů od ulice Stodolní a 5 km od Národního kulturního památníku Dolní Vítkovice. Ubytování Vintage apartment se nachází ve městě Ostrava (Česká republika - Moravskoslezský kraj). Ubytování Vintage apartment má celkové hodnocení 9,7. Pro Apartmán Vintage apartment momentálně evidujeme 62 recenzí.

Stylový Apartment Ostrava

9,7

Stylový Apartment Ostrava

Ubytování (Apartmán) Stylový Apartment Ostrava. Stylový Apartment Ostrava se nachází v Ostravě, 2,5 km od Stodolní ulice. Ubytování Stylový Apartment Ostrava se nachází ve městě Ostrava (Česká republika - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 236 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Stylový Apartment Ostrava má celkové hodnocení 9,7. Pro Apartmán Stylový Apartment Ostrava momentálně evidujeme 44 recenzí.

Apartments Villa Whitehouse

9,7

Apartments Villa Whitehouse

Ubytování (Apartmán) Apartments Villa Whitehouse. Apartmány Villa Whitehouse jsou apartmány s Wi-Fi zdarma situované v Ostravě, 1,7 km od národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice. Ubytování Apartments Villa Whitehouse se nachází ve městě Ostrava (Česká republika - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 622 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartments Villa Whitehouse má celkové hodnocení 9,7. Pro Apartmán Apartments Villa Whitehouse momentálně evidujeme 93 recenzí.

Apartment Belvedere

9,6

Apartment Belvedere

Ubytování (Apartmán) Apartment Belvedere. Apartmán Belvedere se nachází v Ostravě, 1,8 km od národní kulturní památky Dolní Vítkovice a 2 km od Stodolní ulice. Ubytování Apartment Belvedere se nachází ve městě Ostrava (Česká republika - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 030 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartment Belvedere má celkové hodnocení 9,6. Pro Apartmán Apartment Belvedere momentálně evidujeme 299 recenzí.

Nejlépe hodnocená ubytování v okrese Ostrava-město

Penzion Čavisov

9,9

Penzion Čavisov

Ubytování (Penzion) Penzion Čavisov. Penzion Čavisov se nachází v Čavisově a nabízí zahradu. K dispozici je sdílená kuchyň, společný lounge a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Ubytování Penzion Čavisov se nachází ve městě Čavisov (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 760 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartments Gerda

9,9

Apartments Gerda

Ubytování (Aparthotel) Apartments Gerda. Apartmány Gerda poskytují ubytování s kuchyní, bezplatným Wi-Fi a výhledem do zahrady ve Vřesině. Ubytování Apartments Gerda se nachází ve městě Vřesina (Česká republika - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 811 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Apartments Gerda má celkové hodnocení 9,9. Pro Aparthotel Apartments Gerda momentálně evidujeme 9 recenzí.

Penzion V Poli

9,9

Penzion V Poli

Ubytování (Penzion) Penzion V Poli. Penzion V Poli se nachází v Klimkovicích a nabízí společný lounge, zahradu, gril a bezplatné Wi-Fi. Na místě je sdílená kuchyň a slunná terasa. Ubytování Penzion V Poli se nachází ve městě Klimkovice (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 055 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Celý byt blízko centra Ostravy

9,8

Celý byt blízko centra Ostravy

Ubytování (Apartmán) Celý byt blízko centra Ostravy. Celý byt blízko centra Ostravy se nachází ve Vyškovicích, 7 km od Ostravy. Ubytování Celý byt blízko centra Ostravy se nachází ve městě Ostrava (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 250 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartment Poruba *Free Wifi*

9,7

Apartment Poruba *Free Wifi*

Ubytování (Apartmán) Apartment Poruba *Free Wifi*. Apartment Poruba * Free Wifi * se nachází v Ostravě, 10 km od Stodolní i ostravské arény a 12 km od Národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice, a... Ubytování Apartment Poruba *Free Wifi* se nachází ve městě Ostrava (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 532 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Vintage apartment

9,7

Vintage apartment

Ubytování (Apartmán) Vintage apartment. Apartmán Vintage se nachází v Ostravě, asi 600 metrů od ulice Stodolní a 5 km od Národního kulturního památníku Dolní Vítkovice. Ubytování Vintage apartment se nachází ve městě Ostrava (Česká republika - Moravskoslezský kraj). Ubytování Vintage apartment má celkové hodnocení 9,7. Pro Apartmán Vintage apartment momentálně evidujeme 62 recenzí.

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Moravskoslezský kraj

Chata Alexandra

10

Chata Alexandra

Ubytování (Chata) Chata Alexandra. Chata Alexandra se nachází v Malé Morávce, 200 metrů od lanové dráhy Kopřivná. Nabízí zahradu a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Chata Alexandra se nachází ve městě Malá Morávka (Česká republika - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 956 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Chata Alexandra má celkové hodnocení 10. Pro Chata Chata Alexandra momentálně evidujeme 10 recenzí.

Apartmán na Náměstí ve Štramberku

10

Apartmán na Náměstí ve Štramberku

Ubytování (Apartmán) Apartmán na Náměstí ve Štramberku. Apartmán na Náměstí ve Štramberku se nachází ve Štramberku, 100 metrů od hradu Štramberk a Trúby. Hosté tohoto apartmánu mohou využít balkon. Ubytování Apartmán na Náměstí ve Štramberku se nachází ve městě Štramberk (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 893 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Luxusní VILA POD HRADEM s velkými TERASAMI

10

Luxusní VILA POD HRADEM s velkými TERASAMI

Ubytování (Vila) Luxusní VILA POD HRADEM s velkými TERASAMI. Luxusní VILA POD HRADEM s velkými TERASAMI is situated in Starý Jičín and offers a terrace. Ubytování Luxusní VILA POD HRADEM s velkými TERASAMI se nachází ve městě Starý Jičín (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 294 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Restaurace a penzion Pod Lipami Metylovice

10

Restaurace a penzion Pod Lipami Metylovice

Ubytování (Penzion) Restaurace a penzion Pod Lipami Metylovice. Restaurace a penzion Pod Lipami Metylovice se nachází v Metylovicích. Nabízí bar, terasu a bezplatné Wi-Fi připojení. Ubytování Restaurace a penzion Pod Lipami Metylovice se nachází ve městě Metylovice (Česká republika - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 153 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme). Ubytování Restaurace a penzion Pod Lipami Metylovice má celkové hodnocení 10. Pro Penzion Restaurace a penzion Pod Lipami Metylovice momentálně evidujeme 7 recenzí.

Apartmány Modřínová Archa

10

Apartmány Modřínová Archa

Ubytování (Apartmány) Apartmány Modřínová Archa. Located in Vaclavov u Bruntalu, 49 km from Ramzová, Apartmány Modřínová Archa provides a garden and free WiFi. Ubytování Apartmány Modřínová Archa se nachází ve městě Václavov u Bruntálu (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 880 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartmán Beáta v Jeseníkách

10

Apartmán Beáta v Jeseníkách

Ubytování (Apartmán) Apartmán Beáta v Jeseníkách. Apartmán Beáta v Karlovickém dvoře se nachází v obci Karlovice. Nabízí soukromý bazén a Wi-Fi zdarma. Lądek-Zdrój leží 48 km odsud. Ubytování Apartmán Beáta v Jeseníkách se nachází ve městě Karlovice (Česko - Moravskoslezský kraj). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 145 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)