Hledat

Ubytování

Krásné Slovensko

Slovensko je nádhernou hornatou zemí plnou krásné přírody, historických památek, termálních pramenů, lázní či rekreačních středisek, aktivní odpočinek na vodě, v horách či lesích. Slovenská republika se rozprostírá ve střední Evropě a je jedním z našich nejbližších sousedů. Do roku 1992 jsme navíc byli jedním státem. Spojuje nás tak dlouhá společná historie, podobný jazyk, podobné zvyky i tradice.

Slovensko je vnitrozemským státem s poměrně hornatým povrchem zvrásněným Tatrami. Ty jsou velmi oblíbených místech pro zimní i letní radovánky. V zimě nabízí sportovní vyžití lyžařská střediska jako Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Malá Fatra, Velká Fatra, Čergov, Kysucké Beskydy, Jasná, Spišská Magura či Volovské Vrchy.

Horské oblasti ale nelákají turisty jenom v zimním období. Velmi žádané jsou také podhorské chatky, chalupy a různé penziony i v létě. Doprava je sem o něco méně komplikovaná než při typické sněhové nadílce, rekreanti mohou využít například vyhřívané bazény, sauny, navštívit nejrůznější připravené kulturní akce apod.

Teploty a celkové počasí je téměř totožné s počasím u nás. V horských oblastech jsou teploty samozřejmě o něco nižší, stejně je tomu také v zimě, a sněhové podmínky jsou tu o to lepší.

Vyberte si z velké nabídky ubytování na Slovensku

Kromě hor se těší velké oblibě slovenské lázně a termální prameny. Na léčení s nejrůznějšími pohybovými, dýchacími či jinými potížemi sem přijíždí každoročně tisíce lidí. Z nejznámějších lázní a termálních pramenů můžeme jmenovat například Kalameny, Bešeňovou, Nimnicu, Nové Zámky, Trenčianskou Teplicu nebo třeba Dolnú Strehovú. Léčivých pramenů, koupališť a lázní najdete samozřejmě po celém území Slovenska nepočítaně.

Velmi vyhledávaným rekreačním místem nedaleko hranic s Českou republikou je i známý kemp Zelená voda, nedaleko Nového města nad Váhom, kde se několikrát za sezónu konají různé koncerty, festivaly a spousta sportovních a jiných akcí.

 

Zájezdy na Slovensko

Slovensko je ideální místem pro strávení dovolené, především pro vyznavače aktivního odpočinku i pro ty, kteří mají hlouběji do kapsy. Jelikož to máme na Slovensko coby kamenem dohodil, je cesta krátká a pohodlná. Ačkoliv tato krásná země ve střední Evropě nemá přístup k moři, je vyhledávanou oblastí pro letní i zimní dovolené. V létě jsou hojně navštěvovány Tatry, národní parky, hrady, zámky či jezera a nejrůznější skalní útvary, v létě jsou zase v plném proudu lyžařská střediska, vleky, lanovky a podobné.

Jednou z největších dominant oblíbených jak v zimních, tak i v letním období jsou nejrůznější termály a lázně. Cestovní kanceláře nabízejí spoustu různých krátkodobých i delších pobytů, týkajících se jak termálů, tak různých poznávacích výletů.

Jelikož je Slovensko v Schengenu, postačí Vám pro překonání hranic pouze Váš platný občanský průkaz. Od roku 2009 je oficiální měnou Slovenska Euro. Nejvýhodnější kurzy zpravidla najdete ještě u nás, nejdražší pak blíže k hranicím. Nákup a výlety tak se tak prodraží o něco více než u nás. Platí to zvláště jedete-li vlastním automobilem a palivo čepujete až na Slovenku, kde se cena benzínu pohybuje v průměru kolem jednoho a půl eura. Ceny potravin se zde jinak pohybují o něco maličko výš než v České republice.

Co se týká samotné cesty, finančně nejméně nákladným a časově přiměřeným dopravním prostředkem jsou dálkové autobusy. V dnešní době se jedná také o velmi pohodlný způsob. Cesta zabere jen pár hodin, dálkové autobusy jsou klimatizované, jejich součástí bývá občerstvení, možnost sledování televizoru či dokonce připojení na wifi během cesty zdarma.

Po celém Slovensku se dá ubytovat snad ve všech typech ubytovacích zařízení. Největší oblibě se těší především ubytování v chatkách v podhorských a horských oblastech. Většina z nich je opravdu luxusně vybavena a dopřávají turistům například vodní radovánky v bazénu na zahradě u chatky, klimatizaci či připojení k internetu.

Ubytování a doprava

Jak jsme již zmínili v předchozím článku, sehnat dobré ubytování na Slovensku není prakticky vůbec žádný problém. Pobyty a dovolené na Slovensku mají obrovskou výhodu v tom, že turismus zde není až tak vysoký jako například v zemích jako je Egypt, Turecko či Chorvatsko, a tak je možné vybrat si za poměrně hodně dobré ceny ubytování podle Vašeho gusta. Velmi snadno najdete třeba hotelový pokojík v centru některého z krásných slovenských měst, ubytování v soukromí v podhorské vesničce, nebo nádhernou horskou chatku jenom pro sebe.

 

Cenově se ubytování na Slovensku pohybuje na poměrně rozumné hranici. Samozřejmě se cena odvíjí od Vašich nároků na pobyt. Čím luxusnější ubytování, v turisticky vyhledávanější oblasti a s čím více poskytnutými službami, tím výše se konečná cena vyšplhá. Ubytování na Slovensku se dá například v Bratislavě sehnat už od necelých tří set korun. Potrpíte-li si už na určitý stupeň pohodlí, může se Vám zalíbit třeba nocleh ve tříhvězdičkovém hotelu v centru Bratislavy, za který zaplatíte okolo osmi set korun. Během cenových akcí na takovém pokoji můžete ušetřit někdy až polovinu ceny a to není zrovna málo. Vyplatí se proto sledovat akční nabídky ubytování.

Tak, ubytování by jsme měli. Teď už zbývá vyřešit jen cestu. Na Slovensko se dostanete jakoukoliv pozemní nebo vzdušnou cestou. Máte to k naším sousedům co by kamenem dohodil a necestujete ani moc daleko za naše hranice? Pak klidně můžete využít vlastního dopravního prostředku. Nevyjde to nijak draho a velkou výhodou je neustálá mobilnost například pro případ různých vzdálenějších výletů apod.

Dalšími možnostmi dopravy je letecká doprava, která je ale vzhledem k poloze Slovenska vcelku nevýhodná, protože cena za letenku je v porovnání s dálkovými autobusy či vlaky o poznání dražší. Nejideálnější dopravou Slovensko jsou právě zmiňované dálkové autobusy. V dnešní době poskytují cestujícím pohodlí, občerstvení během jízdy a také často například televizi pro ukrácení dlouhé chvíle. Lístek tam i zpět Vás vyjde pouze na nějakých pět set korun, což je v porovnání s leteckou dopravou opravdu skoro nic.

Bratislava

Hlavním městem krásného hornatého Slovenska je historická Bratislava. Toto neobyčejné město nabízí turistům nádherné historické centrum, Bratislavský hrad, hrdě se tyčící nad městem, nebo Dunaj dělící Bratislavu na dvě části. Město je doslova propěchováno nejrůznějšími hotely, hostely, apartmány a dalšími ubytovacími zařízeními, které se obvykle nacházejí v blízkosti zajímavých staveb a turistických cílů. Nabízí tak nesčetné možnosti pro nejrůznější výlety za památkami, kulturou i poznáním.

Právě Bratislava je nejčastějším cílovým místem dálkových autobusů, vezoucí skupinky turistů k jejich vysněnému cíli. Autobus jedoucí z Prahy končí svoji trasu na autobusovém nádraží Mlýnské Nivy, odkud to je jenom kousek do části s názvem Staré město. Jedná se o historickou část města, kde najdete například mnoho divadel, či Staroměstskou knihovnu.

 

V další bratislavské části – Novém Mestě objevíte oblíbený nádherný Bratislavský hrad, který se rozprostírá na vršku nad městem jako jeho ochránce a stráž. Kupodivu to však není jediný hrad v tomto kouzelném městě. V další jeho části – Děvíně se totiž tyčí zřícenina Děvínského hradu. Hrad leží u soutoky řek Moravy a Dunaje.

Ačkoliv spousta poznávacích pobytů nabízí turistům různá zákoutí, významná a krásná místa po téměř celém Slovensku, málokterý vynechá čarovnou Bratislavu, byť by se jednalo jen o krátkou zastávku. Hlavní město Slovenska je prostě zdejší perlou tak, jako Praha pro Českou Republiku.

Doprava po Bratislavě je v některých místech značně složitá, protože sem vede hned několik dálnic. Z hromadné dopravy zde můžete využít kromě samozřejmé autobusové a železniční dopravy také třeba trolejbus či tramvaj. Kdysi se dokonce zvažovalo zbudování metra, zůstalo však pouze u plánů a nakonec z něj sešlo úplně. V nejbližších letech by však měla být zahájena stavba rychlodrážní tramvaje.

Zajímavosti a památky

Slovenská republika je, díky značně dlouhé společné historii, stejně starou a po historické stránce zajímavou zemí. Ale nejen v tomto směru. Slovensko je zemí se silnými, stovky let starými tradicemi, charakteristickými produkty a přátelskými lidmi. Tato srdečná země skýtá také spoustu možností poznávacích zájezdů či odpočinkových dovolených.

Řekne-li se Slovensko, každému se zaručeně vybaví například typická slovenská kuchyně. Nejtypičtějším jídlem jsou vynikající halušky. Pravé slovenské halušky se podávají s opečenou slaninou a sýre brynzou. Druhým způsobem, jak halušky připravit, je použití zelí místo slaniny. I tento recept je velmi chutný a sytý. Brynza je typický (ale nejen slovenský!) ovčí slaný sýr, se specifickou chutí. Mimo něj jsou velmi známé také například parenica, korbáčky či oštěpok. Dalším známým slovenským pokrmem je například kapustnica – zelná polévka s klobásou.

Další ze spousty věcí, které se Vám při zmínce o Slovensku jistě vybaví, je i slavný zbojník Juraj Jánošík. Podle legend přepadával bohaté pocestné a část z lupu rozdával chudým lidem – odtud vzniklo slavné sousloví „bohatým bral a chudým dával“. Bohužel byl ve svých pětadvaceti letech dopaden a popraven. V Terchové, kde skončil jeho mladý život, byla k výročí 300 let od jeho úmrtí postavena jeho socha v nadživotní velikosti.

Další velmi významnou a v posledních letech díky filmovému zpracování také velmi populární postavou slovenských dějin byla hraběnka Alžběta Báthoryová. Této slavné ženě je také přezdíváno jako Čachtické paní (podle jejího hradu v Čachticích). Údajně mělo jít o masovou vražedkyni, díky čemuž se také dostala do Guinnesovi knihy rekordů s počtem 650 obětí.

S Alžbětou Báthoryovou je spojený také zmiňovaný Čachtický hrad, jedno z nejnavštěvovanějších míst Slovenska. Zřícenina Vás ohromí svou velkou rozlohou a také svou údajnou násilnou historií. Nedaleko se nachází další ze známých zřícenin – Hrad Beckov, pod nímž se nachází starý židovský hřbitov. Dalšími významnými a vyhledávanými hrady jsou například Krásná Hôrka, jeden z nejkrásnějších slovenských hradů, který bohužel před nedávnou dobou vyhořel, dále pak Bratislavský hrad, Trenčínský hrad, Oravský hrad a spousta dalších.

Velmi oblíbeným, turisticky hojně vyhledávaným místem jsou Tatry, ať už v létě pro turistiku a cyklistiku, nebo v zimě pro lyžování a další zimní sporty. Prakticky celoročně nabízí Vysoké i nízké Tatry ubytování v hotelech či chatkách. Dopřávají svým návštěvníkům luxusní ubytování, sportovní vyžití i odpočinek.

 

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Bratislava

Le Monde Apartment Bratislava

10

Le Monde Apartment Bratislava

Ubytování (Apartmán) Le Monde Apartment Bratislava. Situated in the Stare Mesto of Bratislava, 450 m from Michalska Tower and 3.2 km from Ondrej Nepela Arena, Le Monde Apartment Bratislava offers free WiFi. Ubytování Le Monde Apartment Bratislava se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ubytování Le Monde Apartment Bratislava má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Le Monde Apartment Bratislava momentálně evidujeme 5 recenzí.

Private large room in the Heart of Bratislava

10

Private large room in the Heart of Bratislava

UbytováníPrivate large room in the Heart of Bratislava. Offering free WiFi and city views, Private large room in the Heart of Bratislava is an accommodation set in the heart of Bratislava, just 400 metres from... Ubytování Private large room in the Heart of Bratislava se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Sky Park new 1-bedroom apartment

10

Sky Park new 1-bedroom apartment

UbytováníSky Park new 1-bedroom apartment. Sky Park new 1-bedroom apartment se nachází v centru Bratislavy a nabízí výhled na město a terasu. Ubytování Sky Park new 1-bedroom apartment se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Central Bratislava Retreat

10

Central Bratislava Retreat

UbytováníCentral Bratislava Retreat. Attractively situated in the centre of Bratislava, Central Bratislava Retreat offers a balcony. It is situated 1.4 km from St. Ubytování Central Bratislava Retreat se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Luxury PENTHOUSE at the Historical Centre with free parking

10

Luxury PENTHOUSE at the Historical Centre with free parking

UbytováníLuxury PENTHOUSE at the Historical Centre with free parking. Luxury PENTHOUSE at the Historical Centre se nachází v centru Bratislavy, kousek od Michalské brány a Bratislavského hradu. Ubytování Luxury PENTHOUSE at the Historical Centre with free parking se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

NICE LIFE - Luxury apartment in the Old Town.

10

NICE LIFE - Luxury apartment in the Old Town.

UbytováníNICE LIFE - Luxury apartment in the Old Town.. NICE LIFE - Luxusní apartmán v historickém centru. Má výhodnou polohu v centru Bratislavy a má terasu. Ubytování je vzdálené necelý 1 km od brány sv. Ubytování NICE LIFE - Luxury apartment in the Old Town. se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).