Hledat

Ubytování

Kaprun – středisko, kde zažijete to pravé Rakousko na lyžích, na kolech i v pohorkách

Kaprun – středisko, kde zažijete to pravé Rakousko na lyžích, na kolech i v pohorkách

Ať se do rakouského Kaprunu vydáte v kterémkoliv ročním období, nebudete se zde nudit. Rychle dáte za pravdu každému, kdo tvrdí, že dokonalá dovolená nemusí být jenom na pláži u moře, nebo v od Čech mnoho tisíc kilometrů vzdálených lokalitách. Kaprun máme dá se říct co by kamenem dohodil, a tak se vyplatí znát možnosti, které nám toto středisko nabízí.

Kaprun najdete na severním okraji Vysokých Taur, částečně přímo v katastru stejnojmenného národním parku, v údolí řeky Salzach. Je jednou z obcí a současně známým lyžařských a turistickým střediskem ve spolkové zemi Salzbursko. Nachází se v okrese Zell am See. Impozantnost lokalitě dodávají i vysokohorské štíty Grosses Wiebachhorn s výškou 3570 metrů a Kitzsteinhorn s výškou 3203 metrů. Turistickým ruchem žije oblast od roku 1965. Tehdy byla v oblasti postavena první lanovka k ledovci na severních svazích Kitzsteinhornu. Stala se tak zcela prvním rakouským lyžařským střediskem vybudovaným na ledovci. Dnes dokonalé lyžařské středisko je v současnosti největší turistickou atrakcí oblasti. I když těch se v místě najde více.

Ledovcem vytvarovaná soutěska Sigmunt-thun-Klamm

Oblast je proslulá rovněž soutěskou Sigmunt-thun-Klamm, kterou protéká říčka Kapruner Ache. Tato 320 metrů dlouhá a 32 metrů hluboká přírodní atrakce se nachází jihozápadně od Kaprunu. Soutěska byla turistům zpřístupněna mnohem dříve, než se stalo místo známým lyžařským střediskem. Už v roce 1893 zde byl pro turisty vybudován dřevěný chodník a soutěska dostala jméno po známém salzburském guvernérovi Sigmundovi, hraběti z Thunu-Hohensteinu. Od roku 1934 je soutěska přírodní památkou. V roce 1946 však byla kvůli nově vybudované hydroelektrárně uzavřena. Znovuotevření se dočkala až v roce 1992. Od roku 1954 vede nad soutěskou lanovka Maiskogelbahn. Má kapacitu až 300 osob za hodinu a na 1585 metrů překoná výškové převýšení až 710 metrů: z nástupní stanice ve výšce 835 metrů nad mořem, až do výšky 1585 metrů nad mořem.

Kaprunský hrad

Historickou zajímavostí oblasti je též středověký kaprunský hrad. První zmínka o hradu pochází z roku 931. Hrad byl původně obehnán příkopem, který se později z části proměnil na rybník. Vedle hradu stojí kostel sv. Jakuba. Interiér hradu se bohužel nezachoval, protože byl poničen během 2. světové války. Dnes Hrad Kaprun slouží především jako místo pro různé kulturní akce s kapacitou hlavní tribuny až 450 míst k sezení a s krytým jevištěm.

Vyhlídka Gipfelwelt 3000

Gipfelwelt 3000 je nejvýše položenou vyhlídkou oblasti, která je snadno dostupná pomocí lanovek během celého roku. Z vyhlídkových plošin Top of Salzburg a National Park Gallery je úžasný pohled na ledovcové vrcholy národního parku Vysoké Taury a na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner.

Do Kaprunu i do lázní

Oblast Kaprunu je proslulá i lázněmi. Lázeňský komplex Tauren Spa je druhým největším komplexem v Rakousku. Tauren Spa Kaprum nabízí hotel s impozantním výhledem na Národní park Vysoké Taury. Hotelové lázně jsou připraveny i na jednodenní návštěvníky, kteří si sem zavítají během svého lyžařského pobytu, nebo klidně po půldenním či celodenním lyžování. Relaxační lázně se rozkládají na ploše 48 000 m2.

Největší atrakcí termálního aquaparku je lázeňský a vodní svět s mnoha vnitřními a venkovními bazény. Ty se od sebe liší teplotou i různými funkcemi: masážními tryskami, tryskovým prouděním, sprchami, vodními atrakcemi, světelnými nebo hudebními efekty. Nechybí odpočinkové zóny s lehátky, kavárna a restaurace i venkovní letní bar.

Objednat si zde lze různé léčební procedury, kúry, masáže i kosmetické ošetření. Součástí je i sportovní a fitness zóna pro moderními outdoorové aktivity, aerobik, nechybí posilovací a kardiostroje.

Speciální služby se nabízí pro rodiny s dětmi. Atrakce pro děti se nachází uvnitř i ve venkovní části komplexu. Součástí dětského světa jsou různé bazény určené pro děti různého věk, vodní svět s mnoha atrakcemi, pískoviště, hřiště i volejbalový kurt. Tauren Spa Kaprum si rozhodně nenechte ujít.

Lyžování Kaprun a okolí

Nezaměnitelný zážitek z lyžování v Kaprunu, to je především lyžování Kitzsteinhorn. Zimní sporty si lze zde, na ledovci ve výšce 3000 m.n.m., užívat 365 dnů v roce ­– Kitzsteinhorn nabízí 100% jistotu sněhu během celého roku. Nebo se prostě místo na lyže sebrat na turistiku či výlet na horském kole. Vyrážíte na lyže s dětmi? Pro rodiny s dětmi je nejideálnějším lyžařským střediskem Maiskogel, která se nachází v centru Kaprunu. Děti si zde mají možnost užít alpskou horskou dráhu Maisiflitzer i obří hřiště, jenž se nachází v údolní stanici. Kaprun je vhodný po sjezdové lyžování, freeride i snowboard.

Nejlepší sjezdovky v Kaprunu

Schmittenhöhe Zell am See

Přímo do města vede kratší, ale strmá černá sjezdovka Nordabfahrt se širokým dojezdovým hangárem. Kdo nestojí o zbytečný adrenalin, tomu bude vyhovovat červená členitá sjezdovka podél sedačkové lanovky Hirschkogel Express.

Lyžování na vrcholu Kitzsteinhornu a na ledovci

Zalyžovat si těsně pod oblaky láká asi každého. Nemusíte se bát náročnosti terénu. Červené sjezdovky mají podobu typické ledovcové dálnice a najdete jich zde hned několik. Strmější černá sjezdovka se pak ve spodní části zužuje.

Kitzsteinhorn Alpincenter Kaprun

Zde najdete pohodovou širokou červenou trať, ale i strmější červenou pro ty, kteří to chtějí rozjet a užít si rychlejší jízdu. Všechny dojezdy jsou plošné a bezpečné.

Schüttdorf

Podél sedačky Glocknerbahn vede mírná až cvičná modrá trať. Vedle páteřní kabinkové lanovky pak zajímavě proměnlivá červená trať s velice prudkým dojezdem.

Schmittental

Zde najdete černé sjezdovky pro náročné. Širokou Standardabfahrt a jednu z nejlepších černých sjezdovek oblasti – Trassabfahrt.

Schmittenhöhe

V oblasti se nachází jednoduché široké modré až červené pláně pro nejširší masu rekreačních lyžařů. Je to příjemné místo s ultramoderními sedačkovými lanovkami.

Sonnenalm

Najdete zde klasickou širokou červenou sjezdovku Jedermann bez nepříjemných terénních překvapení. Oblíbenou je i černá serpentinová a následně prudká sjezdovka Südabfahrt.

Skipass Kaprun

Kdo si jde užít Kaprun kvůli lyžování, toho určitě zajímají aktuální ceny skipassů. Koupit se dají jednodenní i vícedenní skipassy. Skipass pro dospělého na jeden den je za 56,5 €, pro dítě od 6 do 15 let 28 €, pro mládež od 16 do 18 let 42 €. Dlouhodobé skipassy v Kaprunu jsou cenově zvýhodněné. Skipass Zell lam See Kaprun na 6 dní pro dospělé stojí 278 €, pro děti od 6 do 15 let 139 €, pro mládež od 16 do 18 let 208,5 €. Děti do 6 let a senioři mají lyžování zdarma.

Lyžování v Kaprunu v číslech

· Počet sjezdovek: 41

· Počet zasněžovaných kilometrů sjezdovek: 20 km

· Ski-route (označené, ale neupravené sjezdovky pro náročné lyžaře): 3 km

· Přepravní kapacita středisek: 33 600 osob za hodinu

Lanovky a vleky:

· Vleků: 5

· Sedačka: 1

· Krytá sedačka: 4

· Telemix: kabinka: 3

· Funitel a 3-S: 1

· Vysutá kabina: 1

· Zubačka: 1

Ubytování Kaprun: 5 nejlepších tipů na ubytování

Obecně je ubytování Rakousko synonymem pro vysokou kvalitu samotného ubytování i souvisejících služeb. Problém není sehnat ani levné ubytování Kaprun, které v komfortu ubytování nijak nepokulhává. Pojďte se podívat na několik tipů ubytování v Kaprunu.

Apartment Romy

Je ideálním ubytováním pro každého, kdo si chce kromě lyží užít i lázeňský komplex Tauren Spa. Apartment Romy je totiž od něj vzdálený pouhých 2,6 km. Ještě blíže to máte na svah. Lyžařský areál Lechnerberg se nachází pouhých 600 metrů od penzionu. Ubytování je s hlídaným parkovištěm, wi-fi a s krásným výhledem do zahrady. K dispozici je rovněž apartmán s kompletně vybavenou kuchyní. Přímo v penzionu jsou pro vás schopni zajistit půjčení lyžařského vybavení. Takže přijet můžete i nalehko.

Appartement Haus Talblick

Toto ubytování se nachází v podstatě přímo v lyžařském areálu Maiskogel. Do centra Kaprunu to máte 1 km, do lázní Tauren Spa pak 3 km. Appartement Haus Talblick stojí poblíž supermarketu, což je praktické pro každého, kdo se chce stravovat sám a méně nebo vůbec nevyužívat restaurační služby. Zastávka ski busu, který jezdí až do Zell am See a Kitzsteinhornu, je od penzionu vzdálená 1 km.

Penthouse Kitzpanorama

Perfektně vybavené apartmány Penthouse Kitzpanorama se hodí především pro rodiny s dětmi. Ubytování se nachází pouhých 150 metrů od centra Kaprunu a 100 metrů od sjezdovky Lechnerberg, která je ideální pro děti a začátečníky. V zimě stojí přímo vedle budovy bezplatný skibus, který vás přepraví k lanovce Schaufelberg. Součástí ubytování v alpském stylu je garáž i wi-fi zdarma. Majitelé vám rádi doporučí místní atrakce. Včetně návštěvy jezera Zell vzdáleného zhruba 5 km od ubytování.

Haus Wieser

Kdo si zrovna nepotrpí na tradiční alpskou architekturu, ale dává přednost té moderní, ten má možnost se ubytovat v apartmánech Haus Wieser. Jde o dražš

í a luxusnější ubytování s perfektním vybavením. Apartmány se umí přizpůsobit velikosti skupiny, která si zde ubytování objednává. Jde o skutečný ubytovací bestseller v Kaprunu. Pokoje jsou kompletně a luxusně vybaveny, nechybí dokonce ani koupelna s vanou.

Apartment Luna

Kdo naopak hledá především levné ubytování Kaprun, ten ocení Apartment Luna. Nabízí perfektně vybavené apartmány, dobrou dostupnost k různým atrakcím i k lyžařským svahům. Hodí se pro pobyty párů i rodin s dětmi.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Kaprun

Tauern Relax Lodges by we rent

10

Tauern Relax Lodges by we rent

Ubytování (Apartmány) Tauern Relax Lodges by we rent. Located in Kaprun, Tauern Relax Lodges by we rent offers accommodation with a kitchen. Ubytování Tauern Relax Lodges by we rent se nachází ve městě Kaprun (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 8 471 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Elinas Mountain Views

10

Elinas Mountain Views

Ubytování (Aparthotel) Elinas Mountain Views. Set in Kaprun in the Salzburg region with Kaprun Castle nearby, Haus Elina offers accommodation with free private parking. Ubytování Elinas Mountain Views se nachází ve městě Kaprun (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 6 051 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Appartement Haus Talblick

9,8

Appartement Haus Talblick

Ubytování (Apartmány) Appartement Haus Talblick. Appartement Haus Tausblick se nachází 30 metrů od lyžařského areálu Maiskogel, 1 km od centra Kaprunu a 3 km od lázní Tauern. Ubytování Appartement Haus Talblick se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 273 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartment Romy

9,8

Apartment Romy

Ubytování (Apartmán) Apartment Romy. Set in Kaprun, 2.6 km from Tauern Spa World and 600 metres from Lechnerberg, Apartment Romy offers accommodation with free WiFi and a free, secured... Ubytování Apartment Romy se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 213 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Appartement Nanske

9,8

Appartement Nanske

Ubytování (Apartmány) Appartement Nanske. Appartement Nanske se nachází v Kaprunu, 1,1 km od hradu Kaprun a 400 metrů od Lechnerbergu, a nabízí bezplatné Wi-Fi. Ubytování Appartement Nanske se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 335 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartment Glacier and River - Kaprun by Z-K-H Rentals

9,8

Apartment Glacier and River - Kaprun by Z-K-H Rentals

Ubytování (Apartmán) Apartment Glacier and River - Kaprun by Z-K-H Rentals. Apartment Glacier and River se nachází přímo u řeky Ache v Kaprunu, 5 minut jízdy od Tauern Spa a 7 km od Zell am See. Ubytování Apartment Glacier and River - Kaprun by Z-K-H Rentals se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 483 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Salcbursko

Alpen Chalet Eben

10

Alpen Chalet Eben

Ubytování (Chata) Alpen Chalet Eben. Prostorný a moderní apartmán Alpen Chalet Eben se nachází pouhých 50 metrů od lyžařského vleku Monte Popolo a umožňuje dojet na lyžích až ke vchodu. Ubytování Alpen Chalet Eben se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 10 536 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Almliesl HOLL-556

10

Almliesl HOLL-556

Ubytování (Prázdninový dům) Almliesl HOLL-556. Boasting a spa bath, Almliesl HOLL-556 is set in Hollersbach im Pinzgau. This holiday home features a private pool, a garden and free private parking. Ubytování Almliesl HOLL-556 se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 9 737 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Ferienappartement am Leisnitzbach

10

Ferienappartement am Leisnitzbach

Ubytování (Apartmány) Ferienappartement am Leisnitzbach. Situated in Tamsweg, 28 km from Obertauern, Ferienappartement am Leisnitzbach features a garden and free WiFi. Ubytování Ferienappartement am Leisnitzbach se nachází ve městě Mitschegasse 18 (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 281 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartments M&M Göpplerbauer

10

Apartments M&M Göpplerbauer

Ubytování (Apartmány) Apartments M&M Göpplerbauer. Apartmány M&M Göpplerbauer s výhledem na hory se nacházejí v obci Piesendorf. Na místě je dostupné bezplatné Wi-Fi připojení. Ubytování Apartments M&M Göpplerbauer se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 009 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Auerbauer

10

Auerbauer

Ubytování (Farma) Auerbauer. Auerbauer has mountain views, free WiFi and free private parking, situated in Maria Alm am Steinernen Meer, less than 1 km from Faschinglift 1. Ubytování Auerbauer se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko).

Biobauernhof Gast

10

Biobauernhof Gast

Ubytování (Apartmány) Biobauernhof Gast. Biobauernhof Gast se nachází v obci Mariapfarr a nabízí ubytování se zahradou a bezplatným Wi-Fi. Ubytování Biobauernhof Gast se nachází ve městě (Rakousko - Salcbursko).