Hledat

Ubytování

Kaprun – středisko, kde zažijete to pravé Rakousko na lyžích, na kolech i v pohorkách

Kaprun – středisko, kde zažijete to pravé Rakousko na lyžích, na kolech i v pohorkách

Ať se do rakouského Kaprunu vydáte v kterémkoliv ročním období, nebudete se zde nudit. Rychle dáte za pravdu každému, kdo tvrdí, že dokonalá dovolená nemusí být jenom na pláži u moře, nebo v od Čech mnoho tisíc kilometrů vzdálených lokalitách. Kaprun máme dá se říct co by kamenem dohodil, a tak se vyplatí znát možnosti, které nám toto středisko nabízí.

Kaprun najdete na severním okraji Vysokých Taur, částečně přímo v katastru stejnojmenného národním parku, v údolí řeky Salzach. Je jednou z obcí a současně známým lyžařských a turistickým střediskem ve spolkové zemi Salzbursko. Nachází se v okrese Zell am See. Impozantnost lokalitě dodávají i vysokohorské štíty Grosses Wiebachhorn s výškou 3570 metrů a Kitzsteinhorn s výškou 3203 metrů. Turistickým ruchem žije oblast od roku 1965. Tehdy byla v oblasti postavena první lanovka k ledovci na severních svazích Kitzsteinhornu. Stala se tak zcela prvním rakouským lyžařským střediskem vybudovaným na ledovci. Dnes dokonalé lyžařské středisko je v současnosti největší turistickou atrakcí oblasti. I když těch se v místě najde více.

Ledovcem vytvarovaná soutěska Sigmunt-thun-Klamm

Oblast je proslulá rovněž soutěskou Sigmunt-thun-Klamm, kterou protéká říčka Kapruner Ache. Tato 320 metrů dlouhá a 32 metrů hluboká přírodní atrakce se nachází jihozápadně od Kaprunu. Soutěska byla turistům zpřístupněna mnohem dříve, než se stalo místo známým lyžařským střediskem. Už v roce 1893 zde byl pro turisty vybudován dřevěný chodník a soutěska dostala jméno po známém salzburském guvernérovi Sigmundovi, hraběti z Thunu-Hohensteinu. Od roku 1934 je soutěska přírodní památkou. V roce 1946 však byla kvůli nově vybudované hydroelektrárně uzavřena. Znovuotevření se dočkala až v roce 1992. Od roku 1954 vede nad soutěskou lanovka Maiskogelbahn. Má kapacitu až 300 osob za hodinu a na 1585 metrů překoná výškové převýšení až 710 metrů: z nástupní stanice ve výšce 835 metrů nad mořem, až do výšky 1585 metrů nad mořem.

Kaprunský hrad

Historickou zajímavostí oblasti je též středověký kaprunský hrad. První zmínka o hradu pochází z roku 931. Hrad byl původně obehnán příkopem, který se později z části proměnil na rybník. Vedle hradu stojí kostel sv. Jakuba. Interiér hradu se bohužel nezachoval, protože byl poničen během 2. světové války. Dnes Hrad Kaprun slouží především jako místo pro různé kulturní akce s kapacitou hlavní tribuny až 450 míst k sezení a s krytým jevištěm.

Vyhlídka Gipfelwelt 3000

Gipfelwelt 3000 je nejvýše položenou vyhlídkou oblasti, která je snadno dostupná pomocí lanovek během celého roku. Z vyhlídkových plošin Top of Salzburg a National Park Gallery je úžasný pohled na ledovcové vrcholy národního parku Vysoké Taury a na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner.

Do Kaprunu i do lázní

Oblast Kaprunu je proslulá i lázněmi. Lázeňský komplex Tauren Spa je druhým největším komplexem v Rakousku. Tauren Spa Kaprum nabízí hotel s impozantním výhledem na Národní park Vysoké Taury. Hotelové lázně jsou připraveny i na jednodenní návštěvníky, kteří si sem zavítají během svého lyžařského pobytu, nebo klidně po půldenním či celodenním lyžování. Relaxační lázně se rozkládají na ploše 48 000 m2.

Největší atrakcí termálního aquaparku je lázeňský a vodní svět s mnoha vnitřními a venkovními bazény. Ty se od sebe liší teplotou i různými funkcemi: masážními tryskami, tryskovým prouděním, sprchami, vodními atrakcemi, světelnými nebo hudebními efekty. Nechybí odpočinkové zóny s lehátky, kavárna a restaurace i venkovní letní bar.

Objednat si zde lze různé léčební procedury, kúry, masáže i kosmetické ošetření. Součástí je i sportovní a fitness zóna pro moderními outdoorové aktivity, aerobik, nechybí posilovací a kardiostroje.

Speciální služby se nabízí pro rodiny s dětmi. Atrakce pro děti se nachází uvnitř i ve venkovní části komplexu. Součástí dětského světa jsou různé bazény určené pro děti různého věk, vodní svět s mnoha atrakcemi, pískoviště, hřiště i volejbalový kurt. Tauren Spa Kaprum si rozhodně nenechte ujít.

Lyžování Kaprun a okolí

Nezaměnitelný zážitek z lyžování v Kaprunu, to je především lyžování Kitzsteinhorn. Zimní sporty si lze zde, na ledovci ve výšce 3000 m.n.m., užívat 365 dnů v roce ­– Kitzsteinhorn nabízí 100% jistotu sněhu během celého roku. Nebo se prostě místo na lyže sebrat na turistiku či výlet na horském kole. Vyrážíte na lyže s dětmi? Pro rodiny s dětmi je nejideálnějším lyžařským střediskem Maiskogel, která se nachází v centru Kaprunu. Děti si zde mají možnost užít alpskou horskou dráhu Maisiflitzer i obří hřiště, jenž se nachází v údolní stanici. Kaprun je vhodný po sjezdové lyžování, freeride i snowboard.

Nejlepší sjezdovky v Kaprunu

Schmittenhöhe Zell am See

Přímo do města vede kratší, ale strmá černá sjezdovka Nordabfahrt se širokým dojezdovým hangárem. Kdo nestojí o zbytečný adrenalin, tomu bude vyhovovat červená členitá sjezdovka podél sedačkové lanovky Hirschkogel Express.

Lyžování na vrcholu Kitzsteinhornu a na ledovci

Zalyžovat si těsně pod oblaky láká asi každého. Nemusíte se bát náročnosti terénu. Červené sjezdovky mají podobu typické ledovcové dálnice a najdete jich zde hned několik. Strmější černá sjezdovka se pak ve spodní části zužuje.

Kitzsteinhorn Alpincenter Kaprun

Zde najdete pohodovou širokou červenou trať, ale i strmější červenou pro ty, kteří to chtějí rozjet a užít si rychlejší jízdu. Všechny dojezdy jsou plošné a bezpečné.

Schüttdorf

Podél sedačky Glocknerbahn vede mírná až cvičná modrá trať. Vedle páteřní kabinkové lanovky pak zajímavě proměnlivá červená trať s velice prudkým dojezdem.

Schmittental

Zde najdete černé sjezdovky pro náročné. Širokou Standardabfahrt a jednu z nejlepších černých sjezdovek oblasti – Trassabfahrt.

Schmittenhöhe

V oblasti se nachází jednoduché široké modré až červené pláně pro nejširší masu rekreačních lyžařů. Je to příjemné místo s ultramoderními sedačkovými lanovkami.

Sonnenalm

Najdete zde klasickou širokou červenou sjezdovku Jedermann bez nepříjemných terénních překvapení. Oblíbenou je i černá serpentinová a následně prudká sjezdovka Südabfahrt.

Skipass Kaprun

Kdo si jde užít Kaprun kvůli lyžování, toho určitě zajímají aktuální ceny skipassů. Koupit se dají jednodenní i vícedenní skipassy. Skipass pro dospělého na jeden den je za 56,5 €, pro dítě od 6 do 15 let 28 €, pro mládež od 16 do 18 let 42 €. Dlouhodobé skipassy v Kaprunu jsou cenově zvýhodněné. Skipass Zell lam See Kaprun na 6 dní pro dospělé stojí 278 €, pro děti od 6 do 15 let 139 €, pro mládež od 16 do 18 let 208,5 €. Děti do 6 let a senioři mají lyžování zdarma.

Lyžování v Kaprunu v číslech

· Počet sjezdovek: 41

· Počet zasněžovaných kilometrů sjezdovek: 20 km

· Ski-route (označené, ale neupravené sjezdovky pro náročné lyžaře): 3 km

· Přepravní kapacita středisek: 33 600 osob za hodinu

Lanovky a vleky:

· Vleků: 5

· Sedačka: 1

· Krytá sedačka: 4

· Telemix: kabinka: 3

· Funitel a 3-S: 1

· Vysutá kabina: 1

· Zubačka: 1

Ubytování Kaprun: 5 nejlepších tipů na ubytování

Obecně je ubytování Rakousko synonymem pro vysokou kvalitu samotného ubytování i souvisejících služeb. Problém není sehnat ani levné ubytování Kaprun, které v komfortu ubytování nijak nepokulhává. Pojďte se podívat na několik tipů ubytování v Kaprunu.

Apartment Romy

Je ideálním ubytováním pro každého, kdo si chce kromě lyží užít i lázeňský komplex Tauren Spa. Apartment Romy je totiž od něj vzdálený pouhých 2,6 km. Ještě blíže to máte na svah. Lyžařský areál Lechnerberg se nachází pouhých 600 metrů od penzionu. Ubytování je s hlídaným parkovištěm, wi-fi a s krásným výhledem do zahrady. K dispozici je rovněž apartmán s kompletně vybavenou kuchyní. Přímo v penzionu jsou pro vás schopni zajistit půjčení lyžařského vybavení. Takže přijet můžete i nalehko.

Appartement Haus Talblick

Toto ubytování se nachází v podstatě přímo v lyžařském areálu Maiskogel. Do centra Kaprunu to máte 1 km, do lázní Tauren Spa pak 3 km. Appartement Haus Talblick stojí poblíž supermarketu, což je praktické pro každého, kdo se chce stravovat sám a méně nebo vůbec nevyužívat restaurační služby. Zastávka ski busu, který jezdí až do Zell am See a Kitzsteinhornu, je od penzionu vzdálená 1 km.

Penthouse Kitzpanorama

Perfektně vybavené apartmány Penthouse Kitzpanorama se hodí především pro rodiny s dětmi. Ubytování se nachází pouhých 150 metrů od centra Kaprunu a 100 metrů od sjezdovky Lechnerberg, která je ideální pro děti a začátečníky. V zimě stojí přímo vedle budovy bezplatný skibus, který vás přepraví k lanovce Schaufelberg. Součástí ubytování v alpském stylu je garáž i wi-fi zdarma. Majitelé vám rádi doporučí místní atrakce. Včetně návštěvy jezera Zell vzdáleného zhruba 5 km od ubytování.

Haus Wieser

Kdo si zrovna nepotrpí na tradiční alpskou architekturu, ale dává přednost té moderní, ten má možnost se ubytovat v apartmánech Haus Wieser. Jde o dražš

í a luxusnější ubytování s perfektním vybavením. Apartmány se umí přizpůsobit velikosti skupiny, která si zde ubytování objednává. Jde o skutečný ubytovací bestseller v Kaprunu. Pokoje jsou kompletně a luxusně vybaveny, nechybí dokonce ani koupelna s vanou.

Apartment Luna

Kdo naopak hledá především levné ubytování Kaprun, ten ocení Apartment Luna. Nabízí perfektně vybavené apartmány, dobrou dostupnost k různým atrakcím i k lyžařským svahům. Hodí se pro pobyty párů i rodin s dětmi.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Kaprun

Apartment Tauernblick Top 7

10

Apartment Tauernblick Top 7

Ubytování (Apartmány) Apartment Tauernblick Top 7. Apartment Tauernblick Top 7 se nachází v Kaprunu, 5 km od Kitzsteinhorn, v oblasti, kde se můžete věnovat lyžování. Ubytování Apartment Tauernblick Top 7 se nachází ve městě Kaprun (Rakousko - Salcbursko).

Residence Alpin - TOP 5

10

Residence Alpin - TOP 5

UbytováníResidence Alpin - TOP 5. Residence Alpin - TOP 5 se nachází v Kaprunu v Salcbursku, nedaleko hradu Kaprun. Nabízí ubytování s bezplatným soukromým parkovištěm. Ubytování Residence Alpin - TOP 5 se nachází ve městě Kaprun (Rakousko - Salcbursko).

Haus Kitzblick XL

10

Haus Kitzblick XL

UbytováníHaus Kitzblick XL. Haus Kitzblick XL se nachází 2,9 km od hradu Kaprun a 10 km od vlakového nádraží Zell am See. Nabízí bezplatné Wi-Fi a terasu. Ubytování Haus Kitzblick XL se nachází ve městě Kaprun (Rakousko - Salcbursko).

Apartment Ski & Golf Top 6

10

Apartment Ski & Golf Top 6

Ubytování (Apartmány) Apartment Ski & Golf Top 6. Apartment Ski & Golf Top 6 se nachází v Kaprunu, 800 metrů od hradu Kaprun, 1 km od wellness centra Tauern Spa World a 6 km od Kitzsteinhorn. Ubytování Apartment Ski & Golf Top 6 se nachází ve městě Kaprun (Rakousko - Salcbursko).

Residence Alpin Kaprun - Top 6

10

Residence Alpin Kaprun - Top 6

Ubytování (Apartmán) Residence Alpin Kaprun - Top 6. Residence Alpin Kaprun - Top 6 se nachází v Kaprunu v Salcbursku, nedaleko hradu Kaprun a wellness centra Tauern Spa World. Ubytování Residence Alpin Kaprun - Top 6 se nachází ve městě Kaprun (Rakousko - Salcbursko).

Elinas Mountain Views

10

Elinas Mountain Views

Ubytování (Aparthotel) Elinas Mountain Views. Set in Kaprun in the Salzburg region with Kaprun Castle nearby, Haus Elina offers accommodation with free private parking. Ubytování Elinas Mountain Views se nachází ve městě Kaprun (Rakousko - Salcbursko).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Salcbursko

Ferienhaus Laimerbauer

10

Ferienhaus Laimerbauer

Ubytování (Prázdninový dům) Ferienhaus Laimerbauer. Ferienhaus Laimerbauer se nachází ve Faistenau a nabízí sdílený lounge, zahradu a gril. Ubytování Ferienhaus Laimerbauer se nachází ve městě Faistenau (Rakousko - Salcbursko).

Ferienhaus Ematberg

10

Ferienhaus Ematberg

Ubytování (Prázdninový dům) Ferienhaus Ematberg. Ferienhaus Ematberg se nachází v Niedernsillu v Salcbursku a nabízí terasu a výhled na hory. 12 km od Zell am See. Ubytování Ferienhaus Ematberg se nachází ve městě Niedernsill (Rakousko - Salcbursko).

Sonnenhütte

10

Sonnenhütte

Ubytování (Chata) Sonnenhütte. Sonnenhütte se nachází v obci Sankt Martin am Tennengebirge v Salcbursku a nabízí terasu a výhled do zahrady. Schönau am Königssee leží 33 km daleko. Ubytování Sonnenhütte se nachází ve městě Sankt Martin am Tennengebirge (Rakousko - Salcbursko).

Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für Ihre Auszeit

10

Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für Ihre Auszeit

Ubytování (Apartmán) Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für Ihre Auszeit. Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für se nachází v obci Tulfes v Tyrolsku. Ihre Auszeit má terasu a výhled do zahrady. Ubytování Gschwendtalm Tirol - Luxus-Apartment für Ihre Auszeit se nachází ve městě Gschwendt (Rakousko - Tyrolsko).

Ferienappartement am Leisnitzbach

10

Ferienappartement am Leisnitzbach

Ubytování (Apartmány) Ferienappartement am Leisnitzbach. Situated in Tamsweg, 28 km from Obertauern, Ferienappartement am Leisnitzbach features a garden and free WiFi. Ubytování Ferienappartement am Leisnitzbach se nachází ve městě Mitschegasse 18 (Rakousko - Salcbursko).