Hledat

Ubytování

Kam na dovolenou v Česku? Vyberte si ubytování v okolí Třeboně a užijte si krásu malebného kraje!

Kam na dovolenou v Česku? Vyberte si ubytování v okolí Třeboně a užijte si krásu malebného kraje!

Plánujete strávit letošní dovolenou v tuzemsku? Nebo rádi vyrážíte na výlety po naší vlasti v průběhu celého roku? Kladete si otázku, kam se vydat, a kde si zajistit příjemné ubytování? Česká republika nabízí řadu nádherných míst i bohaté možnosti trávení volného času. A jednou z nejoblíbenějších a nejkrásnějších lokalit jsou jižní Čechy, mezi jejichž perly patří Třeboň, která poskytuje ideální podmínky pro aktivní odpočinek i relaxaci.

Třeboň je město s bohatou historií

První zmínky o osídlení území, na kterém se dnes nachází Třeboň, pocházejí již z poloviny 12. století. V této době stála na území malá osada, kterou spolu s přilehlými pozemky získal přímo od krále jako výsluhu Vítek z Prčic. Později panství přešlou do rukou landštejnské větve Vítkovců, kteří zde pravděpodobně již na přelomu 13. a 14. století vybudovali městské opevnění s vodním příkopem. Roku 1366 získali Třeboň s přilehlým územím Rožmberkové. A právě jejich éra byla pro Třeboň obdobím výrazného rozvoje. Největšího rozmach Třeboň zažila za posledních Rožmberků, jimiž byli bratři Vilém a Petr. Svou jedinečnost si město udrželo i v následujících letech. Roku 1660 se stalo majetkem významného rodu Schwarzenberků.

Nejvýznamnější stavby městské památkové rezervace Třeboň

Třeboňský zámek

Nejvýznamnější dominantou města je bezesporu renesanční zámek. Původní panský dvorec byl přestavěn na tvrz, v roce 1374 tu již stál kamenný hrad. Na jeho místě později vybudovali Rožmberkové honosné sídlo, které dnes patří mezi nejrozlehlejší zámecké komplexy v naší zemi. V jeho prostorách je dnes umístěn depozitář Státního oblastního archivu, v němž je uložena řada cenných materiálů. Nejstarší listina v archivu pochází z roku 1184.

Třeboňské náměstí a stará radnice

Jádrem historického centra města je malebné Masarykovo náměstí s radnicí ze 16.! století lemované renesančními a barokními měšťanskými domy. V jeho středu stojí kamenná kašna v renesančním stylu z roku 1569. Výrazným prvkem je i barokní mariánský sloup. Čtyřboká radniční věž dosahuje 31 metrů a její ochoz nabízí návštěvníkům překrásnou vyhlídku, ze které mají celé okolí Třeboně jako na dlani. K radnici byla přistavena dodatečně a na její vybudování přispěl sám císař Ferdinand III. Dalších změn se radnice dočkala v 18. století. Získala druhé patro a na jejím průčelí se objevil městský, schwarzenberský a rožmberský znak. V roce 1832 bylo v budově radnice zřízeno divadlo Josefa Kajetána Tyla, ve kterém se diváci setkali dokonce i s Emou Destinovou.

Významné historické církevní budovy

V životě našich předků hrálo významnou roli náboženství, které kromě duchovního i běžného života ovlivňovalo také všechny sféry umění i architekturu. Církevní budovy a kostely byly hojně budovány jak v naší zemi, tak i ve zbytku křesťanského světa. Výjimkou není ani Třeboň, ve které můžeme i dnes obdivovat budovu augustiniánského kláštera. V roce 1367 ho založili Rožmberkové a postupně se rozrostl v celý uzavřený areál. Původní vzhled si dodnes zachovala křížová chodba s kaplí sv. Jana Křtitele, zbytek komplexu byl v průběhu let několikrát přestavěn. Návštěvníci se mohou pokochat prohlídkou kostela Panny Marie Královny a sv. Jiljí, ve kterém byla poprvé v Českých zemích vystavěna tzv. dvojloď. Dodnes tu je vystavena i socha Madony s děťátkem z konce 14. století.

Pivovar

Třeboňský pivovar byl založen v roce 1379. O století a tři roky později ho nechal Vok z Rožmberka rozšířit. Součástí úprav bylo i rozšíření sklepů. Jelikož spotřeba vzrůstala, byla budova po čtyřiceti letech znovu rozšířena. K dalším úpravám došlo roku 1560. A na počátku 18. století proběhla rozsáhlá přestavba, během níž se prostory pivovaru rozšířily i na pozemek bývalé rožmberské zbrojnice. Poslední výraznější změny budovy se uskutečnily na konci 19. století, kdy byla výrobní kapacita pivovaru navýšena na úctyhodných 50 000 hektolitrů. V současnosti patří pivovar společnosti Bohemia Regent.

Muzea a kultura na Třeboňsku

Přímo v Třeboni můžeme navštívit městské muzeum, které se nachází v budově staré radnice. A máme-li chuť, můžeme se sem vydat i na divadelní představení. Divadlo Josefa Kajetána Tyla slouží svému účelu dodnes. Pokud jsme se na výlet do Třeboně vypravili s dětmi, zaujme je program loutkového divadla. I to sídlí v bývalé radniční budově.

Kulturní program si můžeme užít i na čerstvém vzduchu přímo v srdci historického centra. Na Masarykově náměstí se totiž pravidelně konají festivaly, slavnosti, řemeslné trhy i divadelní vystoupení a koncerty.

Pro milovníky přírody funguje v areálu zámku Dům přírody Třeboňska. Můžeme si tu prohlédnout stálou expozici nazvanou „Krajina a lidé“ a užít si zábavně-naučný program pro malé a velké. Navíc zde získáme užitečné praktické informace o lokálních přírodních krásách a naučných stezkách v okolí.

Bývalá vodárenská věž, kterou navrhl architekt Jan Kotěra, je nejenom technickou památkou. Slouží také jaké rozhledna. A navíc v ní sídlí galerie buddhistického umění.

Sport a relaxace

Třeboňsko je rájem rybářů. Zdejší rybníky nabízejí ideální podmínky pro sportovní rybolov. A samozřejmě i pro vodní hrátky, kterým se v létě rády oddávají nejen děti, ale také jejich rodiče. V okolí vede hustá síť cyklotras, které na Třeboňsko lákají milovníky aktivního pohybu. A skvělé podmínky tu jsou i pro vyznavače pěší turistiky a procházek v přírodě.

Pokud si potřebujeme odpočinout a nechat se hýčkat nebo ulevit pohybovému aparátu, můžeme se vypravit do třeboňkých lázní Bertiny. Ty se již 130 let specializují na léčbu pohybového aparátu. Kromě klasické léčby ovšem nabízejí i relaxační a wellness procedury.

Rybníky na Třeboňsku

Okolí Třeboně je krajinou rybníků. Největším z nich je Rožmberk, který zabírá úctyhodnou plochu 647 hektarů. Známý je třeboňský rybník Svět, založený Jakubem Krčínem z Jelčan. Původně se ovšem jmenoval Nevděk. Až po povodni, která přišla roku 1611, byl rozdělen na nynější Svět u jižních hradeb města a Opatovický rybník. Nejstarší z rybníků se jmenuje Bošilecký a nachází se u Veselí nad Lužnicí.

Zajistěte si to pravé ubytování na Třeboňsku

To pravé ubytování Třeboň si snadno vyberou rodiny s dětmi, mladé páry, skupinky přátel i jednotlivci. Promyslete si, zda vám bude více vyhovovat přímo ubytování Třeboň nebo zda raději zvolíte ubytování v okolí Třeboně. Obě varianty mají své výhody, záleží tedy čistě na vašich osobních preferencích.

Ubytování v Třeboni

Třeboň nabízí široké možnosti ubytování. Přímo ve městě se určitě bude líbit všem, kdo se na Třeboňsko chystají zejména kvůli památkám, kultuře a společenskému životu. V Třeboni totiž kromě nádherné architektury a muzeí najdeme i kvalitní hospůdky, restaurace a dostatek obchodů. Ubytování Třeboň nabízejí penziony s krásnými pokoji a kvalitními službami. Třeboňské apartmány se nacházejí pouhých 700 m od zámku Třeboň a ubytovaným mj. poskytují bezplatné připojení k internetu přes wi-fi. A penzion U zámeckého parku je od zámku vzdálený dokonce jen 400 metrů. Skvělé zázemí nabízí i Exkluzivní apartmány u lázní. Téměř pohádková atmosféra vyzařuje z malebného domu, ve kterém sídlí Penzion a lazebna Bílý jednorožec. Moderní prostředí a zázemí s kuchyňskou linkou a lednicí zase nabízí Apartmán Nikol.

Penziony nejsou však v Třeboni jedinou možností; lze využít i ubytování v soukromí Třeboň. Na Třeboňsko se nemusíme bát vyrazit dokonce ani ve chvílích, kdy je náš rodinný rozpočet napjatý. Cenově dostupné a levné ubytování Třeboň tu je nejen pro studenty a mladé. Ani rodiny z dětmi nemusí za ubytování Třeboň zaplatit horentní částky.

Ubytování v okolí Třeboně

Pokud si chcete užít hlavně pobyt v přírodě, výlety do přírody nebo se věnovat cyklistice, bude pro vás to pravé ubytování v okolí Třeboně. Na Třeboňsku se nachází řada kvalitních penzionů. Prázdninový dům u Rožmberka Třeboňskéhonabízí možnost využívání zahrady, zázemí pro grilování a připojení k internetu přes wi-fi zdarma. Nachází se v klidné Lužnici.

Malebný městys Chlum u Třeboně

Chlum u Třeboně leží jen malý kousek od rakouských hranic. Snadno se z něj tedy můžeme vydat i na návštěvu k sousedům, se kterými nás pojí společná historie. Chlum u Třeboně má dlouhou historii, první písemná zmínka o něm pochází z roku 1399. Původně se zde těžila železná ruda. Sklářství sem proniklo až na počátku 20. století.

Nejvýznamnější památkou v Chlumu u Třeboně je zámek postavený roku 1710. V první polovině 19. století přešel do vlastnictví arcivévodů d'Este. Na počátku minulého století získal zámek neobarokní tvář. V nádherném parku rád trávil čas známý básník František Hrubín. Významnou památkou je i kostel Nanebevzetí Panny Marie roku 1745. Chodívali do něj dokonce i Habsburkové. Křížová cesta a sochy světců v okolí kostela pocházejí z 18. století.

Chlum u Třeboně leží u rybníka Hejtman. V jeho středu leží ostrůvek, na který je možné dojít po lávce 90 m. Chlum u Třeboně tak nabízí nejen překrásné prostředí, ale také prostor pro sportovní rybolov i vodní radovánky. Skvělou zábavu se ti užijí jak rodiny s dětmi, tak i jednotlivci, páry a skupiny přátelé. Prostředí je vhodné i pro cyklistiku.

Pohodlné ubytování Chlum u Třeboně se zahradou, terasou, možností grilování a nepřetržitým provozem na recepci nabízí Hotýlek.eu. V rekreačním a školicím středisku Zájezek je k dispozici obeservatoř, restaurace i soukromá pláž. A ve společných prostorách mohou hosté bezplatně využívat wi-fi. Pokud si chcete raději vařit sami, bude pro vás jako stvořený penzion U Emilky. Ten kromě plně vybavené kuchyně nabízí i možnost využívání zahrady a venkovního bazénu.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Třeboň

Třeboňské Apartmány

10

Třeboňské Apartmány

Ubytování (Apartmán) Třeboňské Apartmány. Třeboňské Apartmány se nacházejí v Třeboni, 700 metrů od zámku Třeboň. Lze v nich zdarma využívat Wi-Fi. Ubytování Třeboňské Apartmány se nachází ve městě Třeboň (Česká republika - Jihočeský kraj). Ubytování Třeboňské Apartmány má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Třeboňské Apartmány momentálně evidujeme 7 recenzí.

Vila Jasmína

10

Vila Jasmína

UbytováníVila Jasmína. Vila Jasmína je obklopená zelení a nachází se v malém lázeňském městě Třeboň. Ubytování Vila Jasmína se nachází ve městě Třeboň (Česko - Jihočeský kraj).

U Rožmberka Třeboňsko

10

U Rožmberka Třeboňsko

Ubytování (Prázdninový dům) U Rožmberka Třeboňsko. Prázdninový dům U Rožmberka Třeboňsko se nachází v Lužnici a nabízí zázemí pro grilování, výhled do zahrady, zahradu a bezplatné Wi-Fi. Ubytování U Rožmberka Třeboňsko se nachází ve městě Třeboň (Česká republika - Jihočeský kraj). Ubytování U Rožmberka Třeboňsko má celkové hodnocení 10. Pro Prázdninový dům U Rožmberka Třeboňsko momentálně evidujeme 16 recenzí.

Cyklo Apartmán Třeboň

10

Cyklo Apartmán Třeboň

Ubytování (Apartmán) Cyklo Apartmán Třeboň. Cyklo Apartmán Třeboň se nachází v Třeboni, 1,5 km od zámku Třeboň. Nabízí výhled do zahrady a terasu. Apartmán zahrnuje ložnici a TV s plochou obrazovkou. Ubytování Cyklo Apartmán Třeboň se nachází ve městě Třeboň (Česko - Jihočeský kraj).

AirbnbTřeboň - modern apartment

9,9

AirbnbTřeboň - modern apartment

UbytováníAirbnbTřeboň - modern apartment. AirbnbTřeboň - modern apartment se nachází v Třeboni, pouhých 26 km od náměstí Přemysla Otakara II. Ubytování AirbnbTřeboň - modern apartment se nachází ve městě Třeboň (Česko - Jihočeský kraj).

Nejlépe hodnocená ubytování v okrese Jindřichův Hradec

Vesnická usedlost

10

Vesnická usedlost

Ubytování (Apartmán) Vesnická usedlost. Apartmán Vesnická usedlost se nachází v Českém Rudolci. Ubytování Vesnická usedlost se nachází ve městě Český Rudolec (Česká republika - Jihočeský kraj). Ubytování Vesnická usedlost má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Vesnická usedlost momentálně evidujeme 20 recenzí.

Třeboňské Apartmány

10

Třeboňské Apartmány

Ubytování (Apartmán) Třeboňské Apartmány. Třeboňské Apartmány se nacházejí v Třeboni, 700 metrů od zámku Třeboň. Lze v nich zdarma využívat Wi-Fi. Ubytování Třeboňské Apartmány se nachází ve městě Třeboň (Česká republika - Jihočeský kraj). Ubytování Třeboňské Apartmány má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Třeboňské Apartmány momentálně evidujeme 7 recenzí.

Vila Jasmína

10

Vila Jasmína

UbytováníVila Jasmína. Vila Jasmína je obklopená zelení a nachází se v malém lázeňském městě Třeboň. Ubytování Vila Jasmína se nachází ve městě Třeboň (Česko - Jihočeský kraj).

Roubenka pod Jakubem

10

Roubenka pod Jakubem

UbytováníRoubenka pod Jakubem. Roubenka pod Jakubem se nachází v Kunžaku, 24 km od historického centra Telče, 25 km od zámku Telč a 25 km od autobusového nádraží Telč. Ubytování Roubenka pod Jakubem se nachází ve městě Kunžak (Česko - Jihočeský kraj).

Chalupa u Nežárky

10

Chalupa u Nežárky

UbytováníChalupa u Nežárky. Chalupa u Nežárky se nachází v Dolním Žďáru a nabízí saunu. Na místě je neplacené soukromé parkoviště. Ubytování Chalupa u Nežárky se nachází ve městě Dolní Žďár (Česko - Jihočeský kraj).

Domeček Slavonice

10

Domeček Slavonice

UbytováníDomeček Slavonice. Domeček Slavonice se nachází ve Slavonicích a nabízí zahradu, relaxační bazének a výhled do zahrady. Nabízí vnitřní dvůr a výhled do klidné ulice. Ubytování Domeček Slavonice se nachází ve městě Slavonice (Česko - Jihočeský kraj).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Jihočeský kraj

Lipno Beach Apartment

10

Lipno Beach Apartment

Ubytování (Apartmán) Lipno Beach Apartment. Apartmán Lipno Beach se nachází u pláže v Lipně nad Vltavou, pouhých 600 metrů od vodní nádrže Lipno, a nabízí zahradu, terasu a bezplatné Wi-Fi. Ubytování Lipno Beach Apartment se nachází ve městě Lipno nad Vltavou (Česko - Jihočeský kraj).

Vila Plana nad Luznici

10

Vila Plana nad Luznici

Ubytování (Prázdninový dům) Vila Plana nad Luznici. Vila Plana nad Lužnicí se nachází v Plané nad Lužnicí. Ubytování Vila Plana nad Luznici se nachází ve městě Planá nad Lužnicí (Česko - Jihočeský kraj).

Vesnická usedlost

10

Vesnická usedlost

Ubytování (Apartmán) Vesnická usedlost. Apartmán Vesnická usedlost se nachází v Českém Rudolci. Ubytování Vesnická usedlost se nachází ve městě Český Rudolec (Česká republika - Jihočeský kraj). Ubytování Vesnická usedlost má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Vesnická usedlost momentálně evidujeme 20 recenzí.

Vila Albrecht Vimperk

10

Vila Albrecht Vimperk

Ubytování (Vila) Vila Albrecht Vimperk. Vila Albrecht Vimperk se nachází ve Vimperku. Nabízí zahradu a Wi-Fi zdarma. Ubytování Vila Albrecht Vimperk se nachází ve městě Vimperk (Česká republika - Jihočeský kraj). Ubytování Vila Albrecht Vimperk má celkové hodnocení 10. Pro Vila Vila Albrecht Vimperk momentálně evidujeme 7 recenzí.

Třeboňské Apartmány

10

Třeboňské Apartmány

Ubytování (Apartmán) Třeboňské Apartmány. Třeboňské Apartmány se nacházejí v Třeboni, 700 metrů od zámku Třeboň. Lze v nich zdarma využívat Wi-Fi. Ubytování Třeboňské Apartmány se nachází ve městě Třeboň (Česká republika - Jihočeský kraj). Ubytování Třeboňské Apartmány má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Třeboňské Apartmány momentálně evidujeme 7 recenzí.

Moderní apartmán na Šumavě - Zdíkovec 21

10

Moderní apartmán na Šumavě - Zdíkovec 21

UbytováníModerní apartmán na Šumavě - Zdíkovec 21. Moderní apartmán na Šumavě - Zdíkovec 21 se nachází ve Zdíkovci. Nabízí balkon, bezplatné Wi-Fi a neplacené soukromé parkoviště. Ubytování Moderní apartmán na Šumavě - Zdíkovec 21 se nachází ve městě (Česko - Jihočeský kraj).