Hledat

Ubytování

Pula nabízí špetku Itálie v Chorvatsku

Středně velké chorvatské městečko Pula je se svými necelými 60 000 obyvateli největším městem Istrijské župy. Nachází se v jižní části Istrijského poloostrova, což je v západní části Chorvatska. Když se řekne dovolená v Chorvatsku Pula, vybavit se vám může nejen krásné moře, ale i živé turistické letovisko s mnoha diskotékami, bary, restauracemi, kluby i vinnými sklípky. To vše v historických kulisách, kterých je zde skutečně přehršle. Městečko se totiž má čím chlubit. Vždyť se o něm zmiňoval již Dante Alighieri, a to několik staletí poté, co se zde objevilo první osídlení.

Pula je městem s bohatou historií

Dříve, než tady v 1. století založili svoji kolonii Římané, zde již osídlení existovalo. Šlo o jeden z kmenů Histriů, kteří dali poloostrovu jménu. Ne doslova, ale právě po nich byl pojmenován. Než se na Istrii dostali v 7. století Slované, prostřídali se zde již zmínění Ilyrové (z kmene Histriů), Římané, Vizigóti, dále pak též Frankové a Benátčané. Později se Istrie dostala pod nadvládu Rakousko-Uherska a její sláva rostla i díky tomu, že byla jedním z nejvýznamnějších přístavů monarchie. Istrii navíc milovala i rodina císaře a jezdila se sem rekreovat. Dovolená Pula tak bude nejen odpočinkem u moře, ale i možností, jak si vychutnat genius loci tohoto úchvatného a na historii bohatého místa.

Zajímavostí Puly je, že po pádu Rakousko-Uherska zůstala součástí Itálie. Italové tvořili rovněž významnou část obyvatelstva, a to až do roku 1945, kdy se Istrie stala součástí Jugoslávie. Italsky tehdy mluvilo až 90 % obyvatelů Puly.

Pula letecky

I když jsme jako Češi zvyklí do Chorvatska cestovat spíše autem, výhodou Puly je, že má vlastní letiště. Autem z Prahy to máme do Puly 920 km, což je přes 12 hodin. K ceně pohonných hmot se přidává nemalá částka za dálniční poplatky, ale rovněž další za tunely a mosty. Výše těchto poplatků atakuje dokonce na výši pohonných hmot.

Letadlem se do Puly dostanete rychleji, bezpečněji i pohodlněji. Přímo do Puly létá několik leteckých společnosti, z nichž přímo například EasyJet. People`s, Transavia, S7 Airlines, Norwegian Air Internationak, Volotea či Edelweiss Air. Letenky se dají sehnat nejčastěji od 3000 Kč a nejlevnější bývají v dubnu. S nízkonákladovými společnostmi se dá v létě letět i za cenu kolem 2000 Kč. Mnohem více spojů je však třeba z německého Frankfurtu. Pozor ale, mimo sezónu vám vyhledávače letenek z Prahy nabídnou obvykle let s dvěma i třemi přestupy, které samozřejmě zaplatíte, takže cena je obrovská. Chtělo by se vám letět třeba přes Istanbul? Je to docela zajížďka!

Pokud vás ale Chorvatsko a Pula lákají a nechce se vám jet zrovna vaším automobilem, je tady ještě možnost využít jednoho z nízkonákladových autobusových přepravců. S ním se do Chorvatska a do Puly dostanete v podstatě zcela nejlevněji.

Jak si užít Pulu?

Pula je nádherné letovisko, které oceníte, ať již cestujete bez dětí, nebo právě s nimi. Nádherné pobřeží s borovými lesy navazuje na skvělé pláže. Současně si máte možnost užít rušné turistické město. Celý zážitek z pobytu dokáže navíc podpořit ubytování v soukromí Pula. Okusíte na vlastní kůži kousek života Istrijců, a to se vám nejspíš dostane pod kůži natolik, že se do Puly budete pravidelně vracet. I poté, co už budete mít několikrát zhlédnuté místní památky.

Památky, jež uznává celý svět

Jakmile spatříte památky a architekturu Istrije, okamžitě si uvědomíte, že je to římské město. A římskou je i nejvýznamnější památka v Istrii. Tou je starořímský Amfiteátr, který je po tom římském druhým největším na světě. Amfiteátr pořád slouží. Už v něm sice neuvidíte zápasy gladiátorů, ty nahradily festivaly a koncerty. Avšak vůbec ne nevýznamné. V Amfiteátru se každoročně koná druhý nejstarší hudební festival na světě.

Na římské památky nejde v Pule nenarazit. Ubytování v Chorvatsku Pula je tedy i výletem do starého Říma a kurzem kultury, kterou Římané šířili. Velkou chloubou Puly je například dochovaná římská podlahová mozaika s výjevy z řecké mytologie. Pochází ze 3. století našeho letopočtu.

Ještě starší památkou je tzv. Dvojitá brána. Ta byla již ve 2. století součástí římského opevnění. Stejného stáří jsou zbytky římského divadla. Další slavnou bránou je Herkulova brána, která se datuje stejně jako Amfiteátr. Za zmínku z památek stojí i oblouk rodiny Sergiů, chrám sv. Augusta a Romy, Dianin chrám s renesanční radnicí, byzantská bazilika Sancta Maria Formosa (přesněji z ní dochovaná kaple s římským sarkofágem), či mariánská katedrála Světa Marija.

Tyto starověké a středověké památky ale doplňují i památky modernější. Jde například o Zerrostrasse, což je komplex podzemních chodeb z období Rakousko-Uherska. Vznikl během 1. světové války a sloužil jako úkryt obyvatelům Puly, ale též jako sklad vojenské munice. Dnes je z něj výstavní galerie.

Koupání v Pule a v okolí

Ať je to, jak chce, na Jadran přijíždíme především za sluncem a mořem. I ubytování Pula si vybíráme tak, aby bylo u moře, nebo s dobrou dostupností k oblíbeným plážím. V Pule si moře skutečně lze užít, protože pobřeží má téměř 30 km a najdete na něm kromě přístavu především pláže. Ty jsou oblázkové, s lákavými skalními plotnami. V Pule najdete i řadu upravených štěrkových pláží.

Místo jako stvořené pro děti

Ubytování v Chorvatsku Pula a též místní turistické atrakce nahrávají rodinám s dětmi. Jsou tu pro ně třeba pláže, které se označují modrou vlajkou. Jde o extrémně čistá místa ke koupaní se skvělými službami. Neopakovatelný zážitek dětem poskytne návštěva Podmořského parku či Mořského akvária. Nechybí ani adrenalinový park s lanovou dráhou a laserová aréna. Dojet lze na nedaleký ranč Barba Tone s možností jízdy na ponících a bohatým programem spojeným s koňmi.

Apartmány Pula

Hotelové ubytování v Pule, to jsou především apartmány. Zpravidla velice moderně zařízené, s perfektní výbavou. Lze si pronajmout celé domy i jednotlivé apartmány. K dispozici je velice často i soukromý bazén. Samozřejmostí je wi-fi. Většinu z těchto míst si oblíbíte natolik, že se na stejné místo budete chtít opět vrátit. Třeba i se širší rodinou, nebo se svými přáteli.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Pula

Apartment Dream Pula - City Centre

10

Apartment Dream Pula - City Centre

Ubytování (Apartmán) Apartment Dream Pula - City Centre. Apartment Dream Pula - City Centre se nachází v Pule, 1,9 km od pláže Valkane a 2 km od pláže Gortan Cove. Nabízí bezplatné Wi-Fi, terasu a klimatizaci. Ubytování Apartment Dream Pula - City Centre se nachází ve městě Pula (Chorvatsko - Istrie).

G&E

10

G&E

Ubytování (Apartmán) G&E. G&E se nachází v Pule, 1,3 km od amfiteátru a 1,4 km od muzea MEMO. Nabízí klimatizované ubytování s terasou a bezplatným Wi-Fi. Ubytování G&E se nachází ve městě Pula (Chorvatsko - Istrie).

Monvidal Residence

10

Monvidal Residence

Ubytování (Bed and breakfast) Monvidal Residence. Boasting an outdoor pool with a sun terrace, Monvidal Residence is located in Pula and provides air-conditioned accommodation with free WiFi access. Ubytování Monvidal Residence se nachází ve městě Pula (Chorvatsko - Istrie).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Istrie

Apartment Christina

10

Apartment Christina

Ubytování (Apartmán) Apartment Christina. Apartmán Christina se nachází asi 1,2 km od obce Sv. Nabízí výhled na moře, balkon a kávovar. Ivan Beach. Ubytování Apartment Christina se nachází ve městě Mošćenička Draga (Chorvatsko - Istrie).

Apartment Dream Pula - City Centre

10

Apartment Dream Pula - City Centre

Ubytování (Apartmán) Apartment Dream Pula - City Centre. Apartment Dream Pula - City Centre se nachází v Pule, 1,9 km od pláže Valkane a 2 km od pláže Gortan Cove. Nabízí bezplatné Wi-Fi, terasu a klimatizaci. Ubytování Apartment Dream Pula - City Centre se nachází ve městě Pula (Chorvatsko - Istrie).

Predivan novouređeni apartman u blizini mora

10

Predivan novouređeni apartman u blizini mora

Ubytování (Apartmán) Predivan novouređeni apartman u blizini mora. Predivan novouređeni apartman u blizini mora se nachází v Banjole, 1,1 km od pláže Banjole a 1,5 km od pláže Pješčana Uvala, a nabízí ubytování s terasou. Ubytování Predivan novouređeni apartman u blizini mora se nachází ve městě Banjole (Chorvatsko - Istrie).

RM Luxury villa with pool in Rovinj

10

RM Luxury villa with pool in Rovinj

Ubytování (Vila) RM Luxury villa with pool in Rovinj. RM Luxury villa with pool in Rovinj se nachází v Rovinji a nabízí venkovní bazén a výhled na město. Ubytování RM Luxury villa with pool in Rovinj se nachází ve městě Rovinj (Chorvatsko - Istrie).

Studio Wishing Well Garden

10

Studio Wishing Well Garden

Ubytování (Apartmán) Studio Wishing Well Garden. Studio Wishing Well Garden se nachází v Rovinji, 200 metrů od pláže Baluota a 500 metrů od pláže Sveti Andrija. Ubytování Studio Wishing Well Garden se nachází ve městě Rovinj (Chorvatsko - Istrie).

MORABEZA Opatija

10

MORABEZA Opatija

Ubytování (Apartmán) MORABEZA Opatija. MORABEZA Opatija se nachází v Opatiji, 500 metrů od pláže Slatina a 600 metrů od pláže Opatija Lido. Nabízí bezplatné Wi-Fi, terasu a klimatizaci. Ubytování MORABEZA Opatija se nachází ve městě Opatija (Chorvatsko - Istrie).