Hledat

Ubytování

O Vídni - doprava a ubytování, památky a zajímavosti

Hlavní a nejvýznamnější rakouské město Vídeň, kde žije přibližně 1,7 milionu obyvatel, se nachází v severovýchodní části Rakouska na řece Dunaj a z jedné strany je obklopeno Vídeňským lesem. Jedná se o kulturní, politické i hospodářské centrum země, v němž sídlí, kromě vládních institucí, také několik důležitých mezinárodních organizací, například OPEC, OBSE nebo UNOOSA.

Katedrála Stephansdom - Vídeň

První zmínky o oblasti, kde dnes leží Vídeň, sahají až do doby Římanů, kteří v těchto místech založili někdy v 1. století vojenský tábor Vindobona. Na tomto území také žily různé keltské kmeny. Největšího rozmachu se ale město dočkalo až za doby Rakouska-Uherska, kdy se poměrně z malého městečka stala významné velkoměsto, ve kterém byl dokonce postaven zámek pro císaře. Vídeň byla nejdříve součástí země Dolní Rakousko, ale to se změnilo v roce 1921, kdy byla vyčleněna jako samostatná spolková země.

Vídeň je známé jako město s velmi kladným vztahem k hudbě, především té klasické. Je známé jako kolébka valčíků a označováno za hlavní evropské město kultury. Asi neslavnějším místním skladatelem je Johan Strauss, ml., žili zde ale také Mozart, Beethoven nebo Schubert. Zájem o klasickou hudbu ale neslábne ani v dnešní době. To dokazuje například i to, že Vídeňská filharmonie získala ocenění pro nejlepší orchestr Evropy.

Do Vídně míří každoročně i mnoho českých turistů, kteří sem přijíždějí nejen za překrásnou architekturou a významnými historickými památkami, ale také za nákupy. Díky snadné dostupnosti se do této rakouské metropole můžete vydat i na oblíbený víkendový pobyt. Víkend by vám měl na prohlídky nejdůležitějším míst ve Vídni dokonale stačit. Na cestu do Vídně se můžete ideálně vydat například vlastním automobilem. Spolehlivé jsou ale také vlakové a autobusové spoje.

Palác Hofburg - Vídeň

S ubytováním ve Vídni byste neměli mít vůbec žádný problém. Po celém městě se nachází dostatečné množství různých hotelů, penzionů a ubytoven, které nabízejí kvalitní služby. Pokud jde o ubytování, můžete se zde klidně ubytovat i ve velmi luxusním hotelu. Ceny za hotel se ve Vídni totiž v porovnání s ostatními evropskými metropolemi pohybují poměrně nízko. Jestliže se do Vídně chystáte v době, kdy se zde bude konat některý kongres nebo jiná důležitá událost, raději si rezervujte hotel dopředu. Problém nebudete mít ani se stravováním. Ve městě se nachází mnoho restaurací a dalších podniků, které nabízejí nejen rakouskou, ale také českou, řeckou, italskou nebo čínskou kuchyni.

Mezi nejvýznamnější místa ve Vídni patří rozhodně její historické centrum, které bylo dokonce v roce 2001 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Když už budete ve Vídni, nenechte si ujít návštěvu některého místní muzea či galerie. Dalšími Vídeňskými významnými místy jsou zámek Schönbrunn, palác Hofburg, katedrála Stephansdom, kostel Karlskirche, radnice Rathaus nebo barokní zámek Belvedere. S dětmi určitě navštivte zábavní park Prater.

Doprava a ubytování ve Vídni

Způsobů, jak se do jednoho z nejkrásnějších evropských měst můžete dostat je hned několik a díky krátké vzdálenosti je každá tato varianta poměrně levná. Podobné je to i s ubytováním.

Nejrychlejším způsobem, jak se dostanete do Vídně, je využitím letecké dopravy. Největší rakouské mezinárodní letiště Vienna Internatiional Airport se nachází necelých 20 km od centra Vídně. Ale vzhledem k blízkosti Vídně, je docela zbytečné volit tuto možnost cestování.

Lepší je se do Vídně vydat prostřednictvím vlakové nebo autobusové dopravy. Těmito variantami se z Prahy do největší rakouské metropole dostanete během 4 – 5 hodin. Nejideálnějším způsobem jak se do Vídně dostat, je také osobním automobilem, přičemž cesta trvá z Prahy přibližně 4 hodiny, z Brna jen asi 2 hodiny. Většina hotelů má k dispozici vlastní garáže, kde si ale parkovací místo musíte domluvit předem.

I když se ve Vídni nachází opravdu široká škála různých ubytovacích zařízení, je rozhodně lepší si zajistit ubytování s dostatečným časovým předstihem. To platí především v době, kdy se zde koná některý světový kongres. Ubytovat se ve Vídni můžete třeba i v luxusním hotelu, protože ceny se zde v porovnání s ostatními evropskými velkými městy pohybují poměrně nízko. V luxusním hotelu se můžete ubytovat už od 280 EUR. Za noc v hotelu střední kategorie či v penzionu zaplatíte přibližně 100 EUR za noc. Nejlevnější formou ubytování poskytují ve Vídni hostely, ve kterých se ubytujete už od 20 EUR.

Hotel Sacher ve Vídni

Míst, kde se můžete v klidu a za slušné peníze najíst, je ve Vídni opravdu velké množství. Mezi Vídeňské speciality patří například klobásy nebo proslulý smažený řízek. Restaurací, kde nabízí typické rakouské pokrmy, najdete po celém městě velké množství. Zajít si ale také můžete na exotiku třeba do italské, ruské, maďarské nebo chorvatské restaurace. Najdete tu také celou řadu českých restaurací.

Památky a zajímavosti ve Vídni

V hlavním rakouském městě se nachází celá řada zajímavých míst a historických památek, které dělají z Vídně jedno z nejvíce navštěvovaných evropských měst.

Z historických památek je nejnavštěvovanější klasicistní palác Schönbrunn, který sloužil jako letní sídlo rakouských císařů. Celý zámek obklopují překrásné zahrady se slavnou Napoleonovou fontánou, které jsou spolu se zámkem zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Dále zde můžete navštívit muzeum kočárů, zoologickou zahradu, letohrádek Gloriette, zahradní labyrint, pavilon rostlin Palmenhaus nebo pouštní dům Wüstenhaus. Pokud sebou máte děti, můžete jim udělat radost a celým komplex objet vláčkem.

Palác Schönbrunn ve Vídni

Hlavním sídlem císařů byl ale palác Hofburg, který dnes slouží jako prezidentská kancelář. Palác je veřejnosti přístupný a nabízí velké množství různých turistických atrakcí. Nachází se zde například Muzeum Sisi, Stříbná komnata, Rakouská národní knihovna, Dům motýlů, Klenotnice nebo Španělská dvorní jezdecká škola. Stejně jako palác Schönbrunn, i Hofburg obklopují nádherné zahrady.

Kromě ruského kola v Prateru je dominantou města i katedrála Stephansdom, která je zajímavá tím, že je postavená z několika stavebních slohů, od gotiky až po baroko. Další významnou církevní památkou je i kostel Karlskirche, který byl postaven na příkaz Karla IV. Výhled na město vám poskytne jednak vyhlídková věž Donauturm, jednak ruské kolo Wiener Reisenrad, nacházející se v obrovském zábavním parku Prater. Překrásná je i budova místní státní opery. Vydat se za nákupy můžete například do Mariahilfer Strasse, kde najdete mnoho obchodů nabízející různé druhy zboží.

Za návštěvu stojí i místní významná muzea a galerie. Najdete zde například jednu z nejdůležitějších obrazových sbírek Evropy, Brueghelovu sbírku. Sbírka originálů v Národní knihovně se stala třetí největší nejen v Evropě, ale na celém světě.

Prater ve Vídni

S Vídní je velmi úzce spjat i místní zábavní park Prater, ve kterém se nachází okolo 250 různých atrakcí, a který najdete ve stejnojmenném parku založeném Josefem II. v roce 1766. První atrakce se zde ale objevily až o století později.

Mezi nejznámější a nejvyhledávanější atrakce patří určitě 64 metrů vysoké ruské kolo „Wiener Riesenrad“, z něhož se vám naskytne opravdu překrásný výhled na celé město. Tato Vídeňská dominanta stojí v tomto parku už od roku 1897 a původně měla 30 kabinek. Jejich počet se ale v roce 1945 snížil o polovinu. Pokud budete chtít udělat svému protějšku radost, můžete si pronajmout speciální kabinku zařízenou pro romantickou večeři.

Pokud se nebojíte výšek a vyhovují vám větší rychlosti, můžete vyzkoušet i další adrenalinové atrakce, například Turbo Boost a bungee dumping, Ejektion Seat nebo SpeceShot. V Prateru se určitě budou bavit i malé děti, pro které jsou určeny například kolotoče nebo atrakce známá jako Ledovec. Jedná se vlastně o interaktivní cestu na ledovec za ledními medvědy a tučňáky. Vyzkoušet si můžete různé horské dráhy nebo opravdu děsivé adrenalinové atrakce určené pro největší odvážlivce. Pokud milujete hudbu a tanec, můžete vyrazit do Praterdomu, největší diskotéky nejen ve Vídni, ale v celém Rakousku.

Po celém zábavním parku najdete velké množství různých stánků s občerstvením, ale také menší i větší hospůdky se zahrádkami. Jedním z nejznámějších stravovacích zařízení v Prateru je hostinec Schweizer Haus, Švýcarský dům, kde se servíruje například ovarové koleno nebo bramborové placky a k tomu se pije pravý budvar. Samozřejmě nechybí ani všude přítomní prodejci suvenýrů.

Tento obrovský zábavní park je otevřený od poloviny března až do konce října. Otevírací doba je od deseti hodin a zavírá se až v jednu hodinu v noci. Za vstup do parku se neplatí, zpoplatněny jsou jen místní atrakce.

Eurovíkend ve Vídni

Vídeň je překrásné rakouské město, které každoročně navštíví miliony turistů, kteří touží toto historické evropské velkoměsto a jeho památky poznat. Vzhledem k tomu, že Rakousko je naším sousedem a Vídeň tak máme na dosah ruky, nabízí mnoho cestovních kanceláří poznávací zájezdy do Vídně formou eurovíkendu. Cena takového zájezdu se řádově pohybuje od 3 000Kč.

Hlavní rakouské město je přitom pro pořádání eurovíkendů jak stvořené. Během prodlouženého víkendu si prohlédnete nejvýznamnější historické památky, užijete si legraci v zábavním parku Prater, navštívíte významné muzea či galerie, nakoupíte suvenýry a ještě si stihnete dát pravou vídeňskou kávu, ke které můžete zakusovat například sachrův dort.

Pokud si objednáte některý ze zájezdů, které nabízejí cestovní kanceláře, už se o nic nemusíte starat. Dopravu, ubytování, stravování i program zajišťuje většinou sama cestovní kancelář. Na vás už pak je si tento víkend co nejvíce užít. Vzhledem k blízkosti se nejčastěji eurovíkendy ve Vídni zprostředkovávají prostřednictvím autobusové nebo osobní dopravy. Ubytování je zajištěno většinou v hotelech střední a vyšší kategorie. Samozřejmě si můžete vybrat i zájezd, kdy dojedete na místo, ubytujete se a zbytek zájezdu strávíte individuálně podle svých představ.

Mezi nejzajímavější místa, která byste měli během svého pobytu ve Vídni navštívit, patří kromě zábavního parku Prater také Schönbrunn, císařský letní palác obklopený překrásnou zahradou. Dále katedrálu Stephansdom nebo sídlo rakouského spolkového prezidenta a dřívější rezidenci rakouského císaře, budovu Hofburg. Vynechat nesmíte ani kostel Karlskirche, který byl postavený na příkaz krále Karla VI. Z výšky si město můžete prohlédnout také z vyhlídkové věže Donauturm. Významnou Vídeňskou budovou je také Volksoper, státní opera. Za nákupy se vydejte do ulice Mariahilfer Strasse, kde se nachází celá řada různých obchodů.

 

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Vídeň

Brand new apartment near city center!

10

Brand new apartment near city center!

Ubytování (Apartmán) Brand new apartment near city center!. Zbrusu nový apartmán v blízkosti centra města. se nachází ve Vídni. Tento apartmán se nachází 7 km od vídeňského Prátru a stadionu Ernsta Happela. Ubytování Brand new apartment near city center! se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn

10

Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn

Ubytování (Apartmány) Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn. Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn nabízí klimatizované ubytování ve Vídni, 1,4 km od zámku Schönbrunn, 1,7 km od víceúčelové haly Wiener... Ubytování Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick

10

TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick

Ubytování (Apartmán) TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick. TrIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit se nachází ve Vídni, 1,6 km od stadionu Ernsta Happela. Ubytování TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Elegant Suite Augarten

10

Elegant Suite Augarten

Ubytování (Apartmán) Elegant Suite Augarten. In the 02. Leopoldstadt district of Vienna, close to Vienna Prater, Amazing Suite Porcelain Manufactory has free WiFi and a washing machine. Ubytování Elegant Suite Augarten se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Elegant Apartment Naschmarkt

10

Elegant Apartment Naschmarkt

Ubytování (Apartmán) Elegant Apartment Naschmarkt. Situated in Vienna, 1 km from Leopold Museum and 1.1 km from MuseumsQuartier, Charming Domicile St Charles Church features air-conditioned accommodation... Ubytování Elegant Apartment Naschmarkt se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Bright Apartment Augarten

10

Bright Apartment Augarten

Ubytování (Apartmán) Bright Apartment Augarten. Just 1.2 km from Vienna Prater and 1.4 km from Kunst Haus Wien - Museum Hundertwasser and featuring free WiFi, Cozy Domicile Porcelain Manufactory offers... Ubytování Bright Apartment Augarten se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Spolková země Vídeň

Brand new apartment near city center!

10

Brand new apartment near city center!

Ubytování (Apartmán) Brand new apartment near city center!. Zbrusu nový apartmán v blízkosti centra města. se nachází ve Vídni. Tento apartmán se nachází 7 km od vídeňského Prátru a stadionu Ernsta Happela. Ubytování Brand new apartment near city center! se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn

10

Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn

Ubytování (Apartmány) Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn. Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn nabízí klimatizované ubytování ve Vídni, 1,4 km od zámku Schönbrunn, 1,7 km od víceúčelové haly Wiener... Ubytování Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick

10

TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick

Ubytování (Apartmán) TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick. TrIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit se nachází ve Vídni, 1,6 km od stadionu Ernsta Happela. Ubytování TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Elegant Suite Augarten

10

Elegant Suite Augarten

Ubytování (Apartmán) Elegant Suite Augarten. In the 02. Leopoldstadt district of Vienna, close to Vienna Prater, Amazing Suite Porcelain Manufactory has free WiFi and a washing machine. Ubytování Elegant Suite Augarten se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Elegant Apartment Naschmarkt

10

Elegant Apartment Naschmarkt

Ubytování (Apartmán) Elegant Apartment Naschmarkt. Situated in Vienna, 1 km from Leopold Museum and 1.1 km from MuseumsQuartier, Charming Domicile St Charles Church features air-conditioned accommodation... Ubytování Elegant Apartment Naschmarkt se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Bright Apartment Augarten

10

Bright Apartment Augarten

Ubytování (Apartmán) Bright Apartment Augarten. Just 1.2 km from Vienna Prater and 1.4 km from Kunst Haus Wien - Museum Hundertwasser and featuring free WiFi, Cozy Domicile Porcelain Manufactory offers... Ubytování Bright Apartment Augarten se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).