Hledat

Ubytování

Chorvatský Primošten vás uvítá nejen kvalitním ubytováním

Chorvatský Primošten vás uvítá nejen kvalitním ubytováním

Kam jezdíte do Chorvatska vy? Oblíbených destinací v Chorvatsku je hned několik. Ve střední Dalmácii je to Makarská riviéra a Brela, v severní Dalmácii Riviéra Crikvenica, v jižní Dalmácii Žuljana, jezdí se na ostrov Rab – na Lopar, na Zadaru jsme si oblíbili Zaton, milujeme ostrov Krk a Bašku. Pokud jste však doposud neobjevili Primošten, rozhodně to napravte. Toto nádherné Chorvatské letovisko si vás rychle získá. Nabízí skvělé ubytování, krásné moře i zajímavé památky.

Zamyslete se nad názvem tohoto chorvatského městečka. Název Primošten totiž přesně popisuje kousíček historie tohoto místa. Původně šlo vesničku, která ležela osamocená na ostrově. Ostrov s pevninou propojoval most. Ten však byl v roce 1564 nahrazen hrází a vesnice na ostrově se začala nazývat Primošten (což vzniklo od slova přemostit). Městečko s 1750 obyvateli leží v nejjižnější části severní Dalmácie, pouhých 26 km jižně od Šibeniku.

Co byste měli o Primošten vědět, než se do tohoto letoviska vydáte?

Městečko dnes již není ostrovem, ale leží na dvou poloostrovech se zátokami Raduča a Luka Primošten. Zatímco bývalý ostrov nabízí starobylé uličky, poloostrov Raduča je pokrytý zelení a slouží výhradně jako turistické letovisko. Právě zde se nachází nejvíce ubytovacích kapacit, současně též různé restaurace, bary, dokonce krytý bazén pod nádhernou skleněnou kopulí či hřiště. Pokud budete hledat kemp Primošten, nachází se v okolí městečka hned tři – všechny severně od něj.

Velká část stálých obyvatel městečka samozřejmě pracuje v turistickém ruchu, ale jinak jde o tradičně zemědělskou oblast, kde se pěstuje vinná réva a olivovníky. Tradičním je i rybolov. Takže na dovolené rozhodně nebude nouze o čerstvou rybu.

TIP: Jak do Primoštenu? Reálným je Primošten letecky, samozřejmě též autem, a to zejména pokud hledáte ubytování v kempu. V Primoštenu však 3× týdně staví i vlak RegioJet.

Památky v Primoštenu – je jich jen pár, ale zcela vás pohltí

Jak by ne, když jde o středověkou kamennou vesnici s dochovanými křivolakými cestičkami, na které je Chorvatsko tak bohaté. Zde však najdete nejen městské stavby, ale i ty tradiční venkovské. Poté, co přejdete po vybudované hrázi, jež ostrov proměnila na poloostrov, vás uvítá brána. Právě ona je vchodem do starého města. Uprostřed poloostrova narazíte na náměstíčko, jenž je kulturním centrem celého Primoštenu.

Dominantou Primoštenu je jak jinak, sakrální stavba – kostel Sveti Juraj (Sv. Jiří). Postaven byl již v 15. století a v 18. století pak prošel rozsáhlou barokní přestavbou. V kostele najdete vzácnou ikonu Panny Marie se sv. Lukášem a sv. Jiřím. Zajímavostí Primoštenu jsou též historické hradby ze 17. století.

TIP: Dovolená Primošten je takovým miniaturním Chorvatskem v Chorvatsku. Čeká vás zde nádherné moře s krásnými plážemi, dokonalé turistické zázemí, kouzlo středověké kamenné vesnice i tradiční chorvatské domorodé obyvatelstvo se svojí pověstnou přívětivostí.

Dovolená Primošten nejen pro líné

Dovolená v Chorvatsku Primošten – to rozhodně není jen válení se na pláži. Kdo si neumí dovolenou představit bez sportu, ten má možnost využít některé z perfektně vybavených hřišť pro tenis, stolní tenis, plážový i tradiční volejbal, kuželky, minigolf i bowling. K dispozici je půjčovna kol, přičemž okolí je pro jízdu na kole jako stvořené. V místě je řada příležitostí pro vodní sporty, od jachtingu až po potápění. V místě najdete jak školu jachtingu, tak školu potápění. Oblast je vhodná pro windsurfing, ale i odpočinek na zapůjčených lodičkách.

TIP: Ubytování v Chorvatsku Primošten – to jsou kempy, apartmány i ubytování v soukromí

Jak si vybrat ubytování Primošten?

Apartmány Primošten se považují za skvělou volbou, pokud nepatříte mezi tradiční kempaře. Apartmani Vera, Apartment LuNi, Apartmani Đurđica, Apartments Polic či Apartments Capocesto patří mezi nejlépe hodnocené mezi dalšími 737 apartmány a hotely, které v našem katalogu ubytování nabízíme. Jedním z bestsellerů je ubytování v soukromí Primošten ­– Kuća za odmor Modra oaza. Jde o perfektně vybavené ubytování s výhledem na moře přímo u pláže. Ubytování je s klimatizací, včetně wi-fi zdarma a grilu.

Dobrou volbou, jak si najít ubytování, které nám bude vyhovovat, je podle pláže. Mít přístup přímo na pláž je vždy ideál. Nebo ji mít alespoň v naprosté blízkosti ubytování. I když pravdou je, že v Primoštenu je k plážím blízko odkudkoliv.

Za nejoblíbenější ve městečku se považují dvě oblázkové pláže nacházející se v zátokách Mala a Velika Raduca. Jsou dlouho plytké, a proto oblíbené i u rodin s dětmi. Tyto pláže leží poblíž zeleného poloostrova Raduča. Přímo na něm se nachází uměle vytvořené štěrkové pláže s lehátky i slunečníky. Za zády máte borový háj, který poskytuje příjemný stín pro ty, již neholdují celodennímu slunění. Pláže se však nachází i v blízkém okolí Primoštenu. Obvykle jde o samostatné pláže na malých ostrůvcích, mezi nimiž nechybí ani nudistická pláž Smokvica.

Primošten jako gastrozážitek

V Primoštenu rozhodně nebudete trpět hlady ani žízní. Městečko je na hladové i žíznivé turisty toužící po klasické středomořské stravě i specialitách připraveno. Užít si zde lze též ryby, mořské plody i dalmatské speciality. Kdo však chce okusit skutečně místní jídlo, ten se vydá za lokálními specialitami do okolí Primoštenu. Užijete si nejen tradiční speciality, ale též atmosféru starých usedlostí. Za nejoblíbenější se považují Galjini Dvori, Jurlinovi Dvori a Baćulovi Dvori. A když se vám zrovna nebude nikam chtít chodit, navaříte si sami v perfektně vybavených apartmánech.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Primošten

Apartman Gracin dvor

10

Apartman Gracin dvor

Ubytování (Apartmán) Apartman Gracin dvor. Apartman Gracin dvor se nachází v Primoštenu v Šibenicko-kninské župě a nabízí balkon a výhled na moře. 22 km od Trogiru. Ubytování Apartman Gracin dvor se nachází ve městě Primošten (Chorvatsko - Šibenciko-kninská župa).

Apartment Jerko 2

10

Apartment Jerko 2

Ubytování (Apartmán) Apartment Jerko 2. Apartment Jerko 2 se nachází v Primoštenu, 50 metrů od pláže Velika Raduca a 100 metrů od Popoza. Nabízí bezplatné Wi-Fi a klimatizaci. Ubytování Apartment Jerko 2 se nachází ve městě Primošten (Chorvatsko - Šibenciko-kninská župa).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Šibenciko-kninská župa

Rural Villa Olive Krka

10

Rural Villa Olive Krka

Ubytování (Vila) Rural Villa Olive Krka. Rural Villa Olive Krka se nachází v Ljubotici a nabízí zahradu, venkovní bazén a výhled na řeku. 32 km od Šibeniku. Ubytování Rural Villa Olive Krka se nachází ve městě Ljubotić (Chorvatsko - Šibenciko-kninská župa).

Apartman Gracin dvor

10

Apartman Gracin dvor

Ubytování (Apartmán) Apartman Gracin dvor. Apartman Gracin dvor se nachází v Primoštenu v Šibenicko-kninské župě a nabízí balkon a výhled na moře. 22 km od Trogiru. Ubytování Apartman Gracin dvor se nachází ve městě Primošten (Chorvatsko - Šibenciko-kninská župa).

Apartman Kovačić - Knin

10

Apartman Kovačić - Knin

Ubytování (Apartmán) Apartman Kovačić - Knin. Apartman Kovačić - Knin se nachází v Kninu a nabízí terasu, bezplatné Wi-Fi a výhled na město. 33 km od Skradinu. Ubytování Apartman Kovačić - Knin se nachází ve městě Knin (Chorvatsko - Šibenciko-kninská župa).

2Pines House

10

2Pines House

Ubytování (Kemp) 2Pines House. 2Pines House se nachází v obci Jezera a nabízí výhled na moře, restauraci, dětský klub, bar, zahradu, dětské hřiště a gril. Ubytování 2Pines House se nachází ve městě Jezera (Chorvatsko - Šibenciko-kninská župa).

Apartment Jerko 2

10

Apartment Jerko 2

Ubytování (Apartmán) Apartment Jerko 2. Apartment Jerko 2 se nachází v Primoštenu, 50 metrů od pláže Velika Raduca a 100 metrů od Popoza. Nabízí bezplatné Wi-Fi a klimatizaci. Ubytování Apartment Jerko 2 se nachází ve městě Primošten (Chorvatsko - Šibenciko-kninská župa).