Hledat

Ubytování

Bratislava - letenky, ubytování a památky v Bratislavě

Hlavní město Slovenské republiky Bratislavu naleznete v jihozápadní části země, v blízkosti hranic s Rakouskem a Maďarskem. Jedná se kulturní, finanční a průmyslové centrum celého státu. Své sídlo zde má kromě vlády a prezidenta také celá řada významných mezinárodních společností, například Společenství nezávislých států, Mezinárodní finanční korporace, nebo Populační fond OSN pro Evropu a Asii.

Bratislava, stejně jako celé Slovensko, má velmi bohatou a zajímavou historii, kterou dokládá velké množství památek, které naleznete po celém městě. I proto je Bratislava častým cílem mnoha turistů, kteří sem jezdí na dovolenou. Především v poslední době se z města stává velmi oblíbená turistická destinace. Cestovní ruch tak velmi pomáhá slovenské ekonomice, která na něm začíná být stále více závislá.

Podle historiků byla oblast Bratislavy osídlena už v období neolitu. Prvními obyvateli byly Keltové, po kterých přišli Germáni, Slované a Avaři. Od 7. století bylo město součástí Sámovy říše, později se připojilo k Velkomoravské říši a po jejím zániku se stalo součástí Uherského státu. V době, kdy maďarský Budín obsadili Osmané, se dokonce stalo hlavním městem celých Uher. O toto postavení přišlo za vlády Josefa II., který nechal hlavním městem opět vyhlásit Budín. V 19. století se Horní Uhry připojily k Čechám, Moravě a Slezsku a tak vzniklo Československo. V roce 1968 se v rámci socialistické federace stala Bratislava hlavním městem a po jeho rozpadu vznikla samostatná Slovenská republika s Bratislavou jako hlavním městem.

Nejlepší způsob, jak se do této Slovenské metropole dostat, je pomocí silniční dopravy. Samozřejmě se do země dostanete i prostřednictvím letecké dopravy. Českou republiku s tou Slovenskou spojuje i železniční síť, která je také dost často využívaná. Nabídka ubytovacích zařízení začíná být v Bratislavě nedostačující, ale tento problém se město snaží odstranit výstavbou nových ubytovacích prostor. Rezervovat hotel si můžete ideálně prostřednictví našeho webových portálů, nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

Bratislava je opravdu skvostné město, kde můžete navštívit spoustu zajímavých památek, ale i mnoho moderních budov. Asi nejnavštěvovanějším místem je Bratislavský hrad. Vzhledem k tomu, že většina obyvatel tohoto města jsou římskokatoličtí křesťané, nachází se po celém městě spousta kostelů. Mezi nejznámější patří Františkánský kostel nebo kostel svatého Martina. Kdysi tu sice stále i synagoga, ta byla ale kvůli výstavbě Nového mostu zničena.

Až si prohlédnete místní památky, můžete se vydat na nákup do některých nákupních zón. Oblíbená je nákupní galerie, kde koupíte téměř vše, od luxusních věcí až po originální suvenýry. Navštívit můžete také řadu zajímavých muzeí a galerií.

Doprava a ubytování v Bratislavě

Doprava do Bratislavy z naší republiky je velmi snadná a levná. Vede sem hustá silniční i železniční síť a každý den vyráží na Slovenskou republiku několik spojů jak autobusových tak vlakových linek. Vydat se do hlavního města Slovenské republiky můžete i vlastním automobilem. Velmi rychlá, pohodlná a častá je i letecká přeprava. Lepší je si rezervovat letenku s dostatečným předstihem. Využít můžete některý rezervační portál nebo se obrátit na cestovní kancelář.

Pokud se rozhodnete využít leteckou dopravu, poletíte z pražského letiště Václava Havla na letiště M. R. Štefánika, které se nachází pouhých 12 kilometrů od centra města. Vzhledem k tomu, že to z naší republiky není na Slovensko vůbec daleko, cesta letadlem se moc nevyplatí. Lepší je proto zvolit si jinou variantu přepravy. Například vlakem trvá cesta z Prahy 5 až 8 hodin, záleží na zvoleném typu vlaku. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte přibližně 400 Kč. Pokud zvolíte autobusovou dopravu, zaplatíte za jízdenku cenu od 300 Kč a pojedete kolem 5 hodin.

Vzhledem k tomu, že se z Bratislavy stává velmi oblíbený cíl mnoha turistům, začíná se ve městě rozšiřovat nabídka hotelů a dalších ubytovacích zařízení, která začíná být v dnešní době nedostačující. Nachází se zde totiž jen necelá stovka hotelů, které ve většině případů patří do střední a vyšší kategorie. Doporučuje se tedy si zajistit hotel několik dní dopředu prostřednictvím cestovní kanceláře nebo webových portálů.

Vybírat pak můžete z luxusně zařízených hotelů, hotelů střední třídy nebo nižší kategorie. Další možnost představují penziony. Rezervovat si hotel dopředu se vyplatí především v období hlavní turistické sezóny. Díky internetu si můžete vámi vybraný hotel dopředu i prohlédnout a přečíst si i reference lidí, kteří zde už někdy byli ubytovaní.

Památky a zajímavosti v Bratislavě

Největší množství památek si během dovolené můžete prohlédnout v historickém centru Bratislavy. Symbolem celého města je ale Bratislavský hrad, tyčící se nad řekou Dunaj ve výšce 85 metrů. Vybrané prostory dnes slouží k reprezentativním účelům Slovenské národní rady. Najdete tu i expozice Slovenského národního muzea a do bývalé kaple byla umístěna koncertní síň.

Významným místem je Grassalkovichov palác a k němu přilehlá překrásná zahrada, kde se často pořádají různé koncerty. Můžete zde vidět například sochy Marie Terezie nebo fontánu Mladost. Dnes tento palác slouží jako sídlo prezidenta Slovenské republiky. Výlet si můžete udělat i na Devínský hrad, ze kterého bohužel zbyly už jen trosky.

Z pěti mostů, které se tyčí blízko historického centra města je nejznámější Nový most vybudovaný v druhé polovině 20. století. V Bratislavě se nachází i velké množství muzeí, k těm nejvýznamnějším patří Muzeum židovské kultury, Městské muzeum, Muzeum dopravy nebo Slovenské národní muzeum, které se nachází na Vajanském nábřeží.

Celé město si můžete prohlédnout z Michalské věže, kde můžete zároveň navštívit Muzeum zbraní a městského opevnění. Ve městě najdete celou řadu zajímavých divadelních scén, například Divadlo Aréna nebo Astorka Korzo '90, ale především Slovenské národní divadlo nacházející se na Hviezdoslavově náměstí. Podívat byste se měli i do Staré radnice, která byla vybudována už ve středověku. V dnešní době v těchto prostorách sídlí Městské muzeum. Před budovou se nachází Maximiliánova nebo také Rolandova fontána z roku 1572.

Z církevních památek byste určitě měli navštívit Františkánský kostel a klášter pocházející ze 13. století. Jedná se o nejstarší církevní budovu v Bratislavě. Další významnou památkou je i katedrála sv. Martina, která má připomínat slávu Bratislavy, zatímco byla hlavním městem Uherských králů.

Zlaté piesky

Zlaté piesky jsou sportovně-rekreační areál, který naleznete v severovýchodním okraji hlavního města Slovenské republiky Bratislavy. Jedná se o oblast s přírodním koupalištěm obklopenou lesy. Toto koupaliště lemuje písečná pláž, na které se můžete opalovat a lenošit na sluníčku. Pokud tedy vyrazíte do Bratislavy třeba jen na víkend, a dostatečně si užijete místních památek a kulturního života, můžete jeden ze dnů své dovolené strávit právě v tomto vyhlášeném areálu. Doporučujeme ubytování zlaté piesky Penzion Pohodička

Tento sportovně-rekreační areál situovaný na okraji Bratislavy má vlastní ubytovací zázemí. V areálu se můžete ubytovat v chatkách autokempingu nebo si můžete postavit stan a utábořit se. Nachází se zde ale také hotel a motel. Na jídlo nemusíte chodit daleko. Ve středisku jsou k dispozici tři restaurace, jedna samoobslužná restaurace a okolo dvaceti stánků s rychlým občerstvením.

Areál není ale zaměřený jen na rekreaci a koupání v jezeře, čas zde můžete strávit i různými sportovními aktivitami. Najdete tu několik tenisových a volejbalových hřišť a také plochu vhodnou pro streetball. Zahrát si zde můžete také fotbal, stolní tenis nebo minigolf. V areálu nezapomněli ani na ty nejmenší, pro které jsou určena dětská hřiště.

Všechen čas ale nemusíte strávit jen na souši. Například si můžete půjčit lodičky nebo šlapadla a vyrazit na vodu. Nachází se zde rovněž vodní tobogán nebo vlek pro vodní lyžování. Zkrátka nepřijdou ani milovníci rybaření. Pokud budete mít dost sil, můžete doplavat doprostřed jezera, kde se nachází malý zalesněný ostrov. Mnoho lidí má toto jezero spojeno s leteckým neštěstím, ke kterému došlo v roce 1976, kdy se při přistávání zřítilo do jezera letadlo na lince Praha – Bratislava.

Tento sportovně-rekreační areál je otevřený celoročně. Od 23. června do 2. září je platná otevírací doba od 9:00 - 18:00 hodin. V tomto období je také zajištěna vodní záchranná služba.

Víkend v Bratislavě

I když není Slovenská republika a ani Bratislava pro Čechy moc přitažlivá, určitě stojí za návštěvu, protože se zde nachází celá řada významných historických památek a mnoho dalších zajímavých míst, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Ideálním způsobem, jak poznat tuto krásnou evropskou metropoli je vydat se sem třeba přes víkend, nebo prodloužený víkend. Stačí si prostřednictvím cestovní kanceláře nebo sami rezervovat přes rezervační systém hotel podle vašich představ, zajistit si dopravu a můžete se do tohoto krásného evropského města vydat za památkami, kulturou nebo třeba jen za nákupy. Víkend vám na poznání Bratislavy bude určitě dostatečně stačit.

Do Bratislavy se můžete dostat z České republiky mnoha způsoby. I když můžete využít leteckou dopravu, je to vzhledem k blízkosti docela zbytečné. Lepší je zvolit si jinou variantu, například si vybrat některý vlakový spoj. Tato varianta je pohodlná a docela rychlá. Moc nezaplatíte ani za autobusovou jízdenku. Nejlepší volbou je ale cestovat vlastním automobilem, který využijete i při přesunu v samotné Bratislavě nebo v případě, že se budete chtít podívat i do okolí tohoto překrásného evropského města.

Ubytovat se pak můžete v některém hotelu či penzionu, jejichž nabídka spolu se zájmem o toto město stále roste. Doporučuje se ale jak případnou jízdenku, tak ubytování zajistit v dostatečném předstihu. Jednak si tak můžete sjednat lepší cenu, jednak budete mít jistotu, že se budete moct opravdu ubytovat v hotelu, který vám bude vyhovovat.

V Bratislavě si pak můžete prohlédnout například symbol města, Bratislavský hrad nebo ruiny Devínského hradu. I když nejste věřící, určitě byste měli zavítat do Františkánského kostela nebo do katedrály sv. Martina. Obě stavby vás svou architekturou jistě ohromí. Vynechat byste neměli ani sídlo prezidenta, Grassalkovichov palác. Ve městě se nachází i mnoho významných muzeí a galerií, které by neměli ujít vaší pozornosti.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Bratislava

Le Monde Apartment Bratislava

10

Le Monde Apartment Bratislava

Ubytování (Apartmán) Le Monde Apartment Bratislava. Situated in the Stare Mesto of Bratislava, 450 m from Michalska Tower and 3.2 km from Ondrej Nepela Arena, Le Monde Apartment Bratislava offers free WiFi. Ubytování Le Monde Apartment Bratislava se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ubytování Le Monde Apartment Bratislava má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Le Monde Apartment Bratislava momentálně evidujeme 5 recenzí.

Private large room in the Heart of Bratislava

10

Private large room in the Heart of Bratislava

UbytováníPrivate large room in the Heart of Bratislava. Offering free WiFi and city views, Private large room in the Heart of Bratislava is an accommodation set in the heart of Bratislava, just 400 metres from... Ubytování Private large room in the Heart of Bratislava se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Sky Park new 1-bedroom apartment

10

Sky Park new 1-bedroom apartment

UbytováníSky Park new 1-bedroom apartment. Sky Park new 1-bedroom apartment se nachází v centru Bratislavy a nabízí výhled na město a terasu. Ubytování Sky Park new 1-bedroom apartment se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Central Bratislava Retreat

10

Central Bratislava Retreat

UbytováníCentral Bratislava Retreat. Attractively situated in the centre of Bratislava, Central Bratislava Retreat offers a balcony. It is situated 1.4 km from St. Ubytování Central Bratislava Retreat se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Luxury PENTHOUSE at the Historical Centre with free parking

10

Luxury PENTHOUSE at the Historical Centre with free parking

UbytováníLuxury PENTHOUSE at the Historical Centre with free parking. Luxury PENTHOUSE at the Historical Centre se nachází v centru Bratislavy, kousek od Michalské brány a Bratislavského hradu. Ubytování Luxury PENTHOUSE at the Historical Centre with free parking se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

NICE LIFE - Luxury apartment in the Old Town.

10

NICE LIFE - Luxury apartment in the Old Town.

UbytováníNICE LIFE - Luxury apartment in the Old Town.. NICE LIFE - Luxusní apartmán v historickém centru. Má výhodnou polohu v centru Bratislavy a má terasu. Ubytování je vzdálené necelý 1 km od brány sv. Ubytování NICE LIFE - Luxury apartment in the Old Town. se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Bratislavský kraj

Veľký apartmán 3

10

Veľký apartmán 3

Ubytování (Apartmán) Veľký apartmán 3. Veľký apartmán 3 se nachází v Karlově Vsi. 36 km od Mosonmagyaróváru. Ubytování Veľký apartmán 3 se nachází ve městě (Slovensko - Bratislavský kraj).

Le Monde Apartment Bratislava

10

Le Monde Apartment Bratislava

Ubytování (Apartmán) Le Monde Apartment Bratislava. Situated in the Stare Mesto of Bratislava, 450 m from Michalska Tower and 3.2 km from Ondrej Nepela Arena, Le Monde Apartment Bratislava offers free WiFi. Ubytování Le Monde Apartment Bratislava se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj). Ubytování Le Monde Apartment Bratislava má celkové hodnocení 10. Pro Apartmán Le Monde Apartment Bratislava momentálně evidujeme 5 recenzí.

Private large room in the Heart of Bratislava

10

Private large room in the Heart of Bratislava

UbytováníPrivate large room in the Heart of Bratislava. Offering free WiFi and city views, Private large room in the Heart of Bratislava is an accommodation set in the heart of Bratislava, just 400 metres from... Ubytování Private large room in the Heart of Bratislava se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Sofia Apartment with Free Parking

10

Sofia Apartment with Free Parking

UbytováníSofia Apartment with Free Parking. Sofia Apartment with Free Parking se nachází ve Starém Městě v Bratislavském kraji a nabízí balkon. Ubytování Sofia Apartment with Free Parking se nachází ve městě Staré Mesto (Slovensko - Bratislavský kraj).

Sky Park new 1-bedroom apartment

10

Sky Park new 1-bedroom apartment

UbytováníSky Park new 1-bedroom apartment. Sky Park new 1-bedroom apartment se nachází v centru Bratislavy a nabízí výhled na město a terasu. Ubytování Sky Park new 1-bedroom apartment se nachází ve městě Bratislava (Slovensko - Bratislavský kraj).

Apartment by the golf course

10

Apartment by the golf course

UbytováníApartment by the golf course. Apartment by the golf course se nachází v Hrubé Borše, 34 km od zimního stadionu Ondreje Nepely a 36 km od bratislavského hlavního nádraží. Ubytování Apartment by the golf course se nachází ve městě Hrubá Borša (Slovensko - Bratislavský kraj).