Hledat

Ubytování

Zadar je půvabná chorvatská destinace, která má co nabídnout

Zadar je půvabná chorvatská destinace, která má co nabídnout

Chorvatsko je mezi českými turisty velice oblíbené, ovšem většinou lidé míří až na jih k Dubrovníku. Přitom i severní část země má co nabídnout, například takový Zadar jakožto historický přístav je jednou z nedoceněných perel dalmatského pobřeží.

Pokud se chcete vyhnout všudypřítomným davům lidí, zůstaňte na severu, a to konkrétně v Zadaru. Jedná se o region s bohatou historií a nádhernými přírodními skvosty, přičemž některá místa jsou doposud neobjevená a nepoznaná. Ve volném čase, když zrovna nebudete ležet na některé z místních pláží, se projděte tichými romantickými uličkami. Schovat se můžete i před ostatními turisty, a to v některé ze zátok obklopených borovicovými lesy.

Obrovský solární park s veřejným parketem

Slavný filmový režisér Alfred Hitchcock navštívil Zadar v roce 1964 a tehdy se stal svědkem velkolepého zčervenání oblohy, které popsal jako nejkrásnější západ slunce na světě. Litoval, že v tak nádherném městě, jako je Zadar, nikdy nenatočil žádný film.

Úžasné západy slunce můžete sledovat z nábřeží starého města, kde se nachází velice zajímavá atrakce zvaná Pozdrav slunci, za jehož vznikem stojí architekt Nikola Bašić. Jedná se o kruh s průměrem 22 metrů, jenž je zapuštěn do kamenné dlažby. S více než třemi stovkami skleněných desek, pod nimiž jsou nainstalované fotovoltaické solární moduly, vyváří famózní hru se světlem a barvami.

V těsné blízkosti atrakce Pozdrav slunci se nachází další projekt, tentokrát Mořské varhany, označované často jako světový unikát. I při sebemenším vlnobití varhany vydávají různé libozvučné tóny. Sledujte západ slunce a poslouchejte u toho nevšední hudbu.

Zadar je brána k nejkrásnější pláži v Chorvatsku

Pokud do vyhledávače zadáte fráze jako dovolená v Chorvatsku Zadar či dovolená Zadar, nabídnou se vám různé kuriozity, ale také výčet pláží, které můžete navštívit. Co takhle z přístavu vyrazit na nejkrásnější pláž v Chorvatsku, od které vás dělí jen krátká jízda trajektem?