Hledat

Ubytování

Vídeň: město architektury, památek a dobré kávy

Vídeň dlouhodobě patří k městům s největší kvalitou života na světě. Nabízí skvělé podmínky pro bydlení nejen místním, ale i turistům pro strávení dovolené. Ať už do hlavního města Rakouska vyrazíte na víkend, nebo zde strávíte delší čas, nudit se tu rozhodně nebudete.

Kultura, nádherná architektura, památky, skvělé jídlo, výborná káva a dýchnutí historie na každém kroku, to je Vídeň, hlavní město našich jižních sousedů. Pokud chcete strávit poklidnou dovolenou bez davů lidí a městského ruchu, není návštěva Vídně pro vás.

Vídeň a doprava

Autem se do Vídně dostanete za pár hodin ze všech koutů České republiky, od hranic vám to nebude trvat ani hodinu. Stejné to je i vlakem nebo autobusem. Pozemní doprava je pro návštěvníky z České republiky ideální, cestovat letadlem nemá smysl, neušetříte ani čas, ani peníze. Moderní letiště Vídeň se nachází 18 km od centra a je pravidelně obsluhováno veřejnou dopravou.

K dopravě po samotné Vídni je nejlepší používat místní hromadnou dopravu. Jezdí zde i dvoupatrové turistické hop-on-hop-off autobusy, ale v porovnání s metrem, autobusy a tramvajemi vyjdou dráž. Pokud vám bude přát počasí, nebojte se po centru jezdit na kole. Velmi dobře zde funguje systém půjčování kol.

Jak a kdy poznávat Vídeň?

Pokud chcete s poznáváním Vídně začít netradičně, vyšplhejte se na kopec Kahlenberg ve Vídeňském lese, odkud budete mít celé město jako na dlani. Prohlédnete si Vídeň a její nejznámější památky z jiné perspektivy, obklopeni přitom čistou přírodou. Kahlenberg se tyčí do výše 484 m n. m. a pravidelně k němu jezdí spoje městské hromadné dopravy.

Budete-li shánět krátkodobé ubytování ve Vídni a snažit se tak poznat celé město za pár dní, musíte si pečlivě naplánovat, co vše chcete zhlédnout a co jste ochotni vynechat. Pro důkladné prozkoumání hlavního města Rakouska a jeho okolí si ale vyhraďte více času. Nabízí totiž mnohem víc než jen Schönbrunn a Prátr.

Svoji dovolenou ve Vídni si můžete naplánovat na jakoukoliv roční dobu. Kromě zábavního parku Prátr jsou všechna největší lákadla přístupná po celý rok. Stejně tak si její poznávání užijete sami, ve skupině přátel i s rodinou.

Nejznámější památky ve Vídni aneb co rozhodně nechcete minout

I když nemusíte mít rádi davy lidí a typické turistické atrakce, alespoň jednou za život byste měli tato místa ve Vídni navštívit. Byla by škoda zde strávit čas a ty nejkrásnější věci nevidět.

Zámek Schönbrunn

Bývalé letní sídlo Habsburků, které se nachází na seznamu světového dědictví UNESCO, je zajímavé nejen svou krásou, ale i rozsáhlostí. Samotná barokní stavba obsahuje 54 přístupných místností, což je sice z původního celkového počtu (1441) zanedbatelný zlomek, i tak vám ale prohlídka, kterou absolvujete sami s průvodcem ve sluchátkách, zabere pár hodin. Čekají na vás různé prohlídkové trasy s nejznámějšími místnostmi, jako jsou Čínský pokoj, Porcelánový pokoj či Malý a Velký plesový sál.

Kromě interiéru stojí za vidění také volně přístupné obrovské zahrady se spoustou soch, kašen, památníků a několika muzei. Dominantou zahrad je slavný Gloriet, na nějž můžete za pár euro vyjít na vyhlídku. Když u v zahradách budete, nezapomeňte navštívit místní malou zoo nebo labyrint Irrgarten.

Prátr a obří ruské kolo

Zábavní park Prátr se nenachází v samotném centru, pro jeho návštěvu je potřeba sednout na zhruba 15 minut do hromadné dopravy, pohled na celou metropoli a řeku Dunaj, který se vám naskytne ve chvíli, kdy vaše gondola na ruském kole vystoupá do nejvyššího bodu, za to ale stojí. Celý park je příjemným oddychem od všudypřítomné historické architektury.

Ringstrasse

Procházku alespoň po kousku 5,3 km dlouhého bulváru byste neměli vynechat. Je protkaný nesčetným množstvím staveb, většina z nich pochází z 60.-90. let 19. století. Pro poznání celé této ulice se skvěle hodí projížďka okružní tramvají Vienna Ring Tram, která po bulváru krouží každých 30 minut. Cestou si prohlédnete veškeré památky a řeknete si, na které se chcete podívat blíže.

Mezi nejzajímavější budovy bulváru patří městská radnice s přilehlým parkem. Pokud budete mít štěstí, narazíte v něm na koncert či trhy, které se zde často konají. Neméně pohledná je i budova parlamentu.

Nachází se zde také Vídeňská státní opera. Sama o sobě je impozantní budovou, program, který je v ní každý den jiný, za touto výjimečností nijak nezaostává. I kdybyste nezhlédli žádné představení, jen vidět budovu opery stojí za to.

Všudypřítomná muzea

Vídeň se pyšní obrovským počtem muzeí různého zaměření. Podívat se alespoň do jednoho k návštěvě Vídně patří. Nic nezkazíte návštěvou přírodovědeckého muzea (Naturhistorisches Museum). Hned naproti němu stojí uměleckotechnické muzeum.

Turisticky oblíbené je také Muzeum moderního umění (MUMOK) s více než 10 000 exponáty od autorů typu Pablo Picasso nebo Andy Warhol. Nábytkem, sklem a porcelánem od dob středověku až po současnost se pyšní na design zaměřené Muzeum užitného umění (MAK).

Další tradiční i méně tradiční místa k navštívení

Celá Vídeň je protkaná spoustou architektonických skvostů, téměř na každém rohu narazíte na nějakou známou památku. Za zhlédnutí stojí i zámek Belvedere, známý to palác se zahradou. Milovníci historie ocení možnost podívat se na císařskou hrobku pod kapucínským kostelem nebo na pomník J. Guttenberga, vynálezce knihtisku.

Ti, kdo chtějí vidět všechny architektonické krásy, neodjedou z Vídně bez pár chvil v Stephansdomu (chrámu sv. Štěpána), z jehož věží je krásný výhled na město. Nejstarším kostelem ve Vídni je kostel sv. Ruprechta, na němž se zub času už významně podepsal.

Zastavit se můžete také v muzeu pohřebnictví. Jde o velmi bizarní, avšak vážně vedenou výstavu, kde se dozvíte vše o typech rakví, různých oblečeních do hrobu i o tom, jak se pohřebnictví v průběhu let vyvíjelo.

Alespoň na chvíli se staňte kavárenským povalečem

Vídeňská kavárenská kultura je zapsaná na seznam světového nehmotného dědictví UNESCO. To jen dokazuje, jak je káva a odpočinek u ní pro Vídeň typická. Dostanete zde kávu za euro i za deset, na své si tak přijdou jak znalci, tak lowcost cestovatelé. Velmi populární jsou i kavárny na střechách s jedinečnou atmosférou.

Pokud toužíte po vyhlášené kvalitní kávě, ty správné adresy pro vás jsou Caffé Couture nebo Jonas Reindl. Známé a často vyhledávané jsou také Café Central, Café Hawelka nebo Dernel K.u.K. Hofzucherbacher.

Fronta se pravidelně stojí před hotelem Sacher, který má jako jediný právo užívat jméno pro tradiční vídeňský dort. Pokud v centru narazíte na kavárnu s růžovými poutači, jde o známou Kavárnu Aida. Skvělá atmosféra panuje v kavárně Vollpension, která je laděná do stylu první republiky.

Ochutnejte tradiční vídeňské jídlo

Vídeňský telecí řízek naleznete na menu snad každé vídeňské restaurace. Místní kuchyně je velmi podobná té české, za tradiční jídla se zde považuje vařené hovězí (Tafelspitz) či šišky s mákem. Oblíbené jsou také houby a zvěřina. Návštěva Vídně se neobejde ani bez ochutnání něčeho sladkého (Sacher dort, štrúdl apod.).

Místem, kde seženete vše, na co jen pomyslíte, je food market Naschmarkt.

Pro Vídeň jsou také typické různé trhy. Mnoho jich je zaměřených na jídlo, některé na suvenýry a drobnou veteš, jiné jsou tematicky zaměřené. Vyhlášené jsou vánoční trhy ve Vídni.

Kam vyrazit mimo Vídeň?

Pokud se vám dovolená ve Vídni protáhne na více dní, nezůstávejte všechen čas ve městě. Pár kilometrů od Vídně se na mírných svazích rozprostírá Vídeňský les. Jeho čistá příroda je dokonalým protikladem k rušnému centru města. Nachází se zde stovky druhů fauny i flóry i pár architektonických památek.

Téměř všude kolem Vídně narazíte na vinařské osady. Pěstování víno totiž patří k Vídni již po více než 1 000 let. Nejznámější odrůdou tohoto kraje je Veltlínské zelené. Vinice se rozléhají také kolem Neziderského jezera, největšího jezera v Rakousku, ke kterému dojedete po necelé hodině jízdy směrem na jihovýchod.

V zimě láká Rakousko především milovníky zimních sportů. Pokud chcete návštěvu Vídně spojit s lyžováním, nejbližší středisko se nachází ani ne hodinu od města. Ve Vídeňských Alpách jsou každoročně pečlivě připravené sjezdovky všech obtížností.

Mimo zimní sezónu můžete hory využít pro pěší výlety, turistiku či cykloturistiku.

Ubytování ve Vídni

Ve Vídni naleznete všechny typy ubytování, na které si jen vzpomenete. Od levného ubytování ve Vídni, které pro vás bude ideální ve chvíli, kdy chcete maximum času věnovat prozkoumávání památek, a půjdete se do něj pouze vyspat, až po nejdražší ubytování v Rakousku, poskytující patřičný luxus a komfort.

Oblíbené je také ubytování v soukromí. Ať už hledáte to nejlépe hodnocené, nejlevnější či nejluxusnější ubytování ve Vídni, podívejte se na katalog ubytování s širokou nabídkou pro každého.

Nejlépe hodnocená ubytování ve městě Vídeň

Brand new apartment near city center!

10

Brand new apartment near city center!

Ubytování (Apartmán) Brand new apartment near city center!. Zbrusu nový apartmán v blízkosti centra města. se nachází ve Vídni. Tento apartmán se nachází 7 km od vídeňského Prátru a stadionu Ernsta Happela. Ubytování Brand new apartment near city center! se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn

10

Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn

Ubytování (Apartmány) Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn. Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn nabízí klimatizované ubytování ve Vídni, 1,4 km od zámku Schönbrunn, 1,7 km od víceúčelové haly Wiener... Ubytování Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick

10

TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick

Ubytování (Apartmán) TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick. TrIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit se nachází ve Vídni, 1,6 km od stadionu Ernsta Happela. Ubytování TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Elegant Suite Augarten

10

Elegant Suite Augarten

Ubytování (Apartmán) Elegant Suite Augarten. In the 02. Leopoldstadt district of Vienna, close to Vienna Prater, Amazing Suite Porcelain Manufactory has free WiFi and a washing machine. Ubytování Elegant Suite Augarten se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Elegant Apartment Naschmarkt

10

Elegant Apartment Naschmarkt

Ubytování (Apartmán) Elegant Apartment Naschmarkt. Situated in Vienna, 1 km from Leopold Museum and 1.1 km from MuseumsQuartier, Charming Domicile St Charles Church features air-conditioned accommodation... Ubytování Elegant Apartment Naschmarkt se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Bright Apartment Augarten

10

Bright Apartment Augarten

Ubytování (Apartmán) Bright Apartment Augarten. Just 1.2 km from Vienna Prater and 1.4 km from Kunst Haus Wien - Museum Hundertwasser and featuring free WiFi, Cozy Domicile Porcelain Manufactory offers... Ubytování Bright Apartment Augarten se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Nejlépe hodnocená ubytování v regionu Spolková země Vídeň

Brand new apartment near city center!

10

Brand new apartment near city center!

Ubytování (Apartmán) Brand new apartment near city center!. Zbrusu nový apartmán v blízkosti centra města. se nachází ve Vídni. Tento apartmán se nachází 7 km od vídeňského Prátru a stadionu Ernsta Happela. Ubytování Brand new apartment near city center! se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn

10

Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn

Ubytování (Apartmány) Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn. Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn nabízí klimatizované ubytování ve Vídni, 1,4 km od zámku Schönbrunn, 1,7 km od víceúčelové haly Wiener... Ubytování Abieshomes Serviced Apartments - Schönbrunn se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick

10

TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick

Ubytování (Apartmán) TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick. TrIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit se nachází ve Vídni, 1,6 km od stadionu Ernsta Happela. Ubytování TrIIIple Level 20 - Sonnenwohnen Apartment mit Parkplatz und fantastischem Ausblick se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Elegant Suite Augarten

10

Elegant Suite Augarten

Ubytování (Apartmán) Elegant Suite Augarten. In the 02. Leopoldstadt district of Vienna, close to Vienna Prater, Amazing Suite Porcelain Manufactory has free WiFi and a washing machine. Ubytování Elegant Suite Augarten se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Elegant Apartment Naschmarkt

10

Elegant Apartment Naschmarkt

Ubytování (Apartmán) Elegant Apartment Naschmarkt. Situated in Vienna, 1 km from Leopold Museum and 1.1 km from MuseumsQuartier, Charming Domicile St Charles Church features air-conditioned accommodation... Ubytování Elegant Apartment Naschmarkt se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).

Bright Apartment Augarten

10

Bright Apartment Augarten

Ubytování (Apartmán) Bright Apartment Augarten. Just 1.2 km from Vienna Prater and 1.4 km from Kunst Haus Wien - Museum Hundertwasser and featuring free WiFi, Cozy Domicile Porcelain Manufactory offers... Ubytování Bright Apartment Augarten se nachází ve městě Vídeň (Rakousko - Spolková země Vídeň).