Hledat

Ubytování

Ubytování a dovolená v Dubrovniku

I když za okny vidíte sem tam nějakou bílou pokrývku, je nejvyšší čas zapřemýšlet o letní dovolené. Věřte, že v tuto dobu pořídíte dovolenou mnohem levněji, než kdybyste si vzpomněli až v sezóně. Pokud tedy víte, kdy budete mít v létě volno, na nic nečekejte a začněte plánovat. A kam jinam se vydat, než do osvědčeného Chorvatska? Konkrétně zavítejte do Dubrovníku, který nabízí opravdu široké vyžití. Poradíme vám, kde se zde ubytovat a co rozhodně neminout.

Ubytování v Dubrovníku

Ať už navštívíte Dubrovník letecky nebo autobusem, měli byste mít dopředu zajištěné ubytování. Je několik možností, jak se v Dubrovníku a jeho okolí ubytovat:

Apartmán

1. Velvet Apartments Dubrovnik

Dovolená v chorvatském Dubrovníku nabízí nejvhodnější ubytování – a to je tenhle apartmán. Najdete ho pouhých 400 metrů od pláže Bellevue. Nabízí krásný výhled do zahrady a na moře. Disponuje jednou ložnicí, satelitní TV s plochou obrazovkou, vybavenou kuchyní s mikrovlnnou troubou a koupelnou se sprchou. Děti si zde zařádí na dětském hřišti a vy si můžete zapůjčit kolo a vydat se na cyklovýlet. Je to skvělý tip na apartmány v Dubrovníku.

2. Luxury Apartments Mrs. Perfect

Vaše dovolená v Dubrovníku nabere skvělý začátek, ubytujete-li se v dubrovnické čtvrti Lapad hned blízko zálivu. Posnídat můžete na terase s výhledem do zahrady. Bude vám k dispozici jedna ložnice, kuchyň s myčkou a mikrovlnnou troubou. I zde se můžete věnovat cyklistice.

Penzion

1. The Byron

V penzionu Byron, který se nachází přímo v Dubrovníku, pouze 90 metrů od pláže, si můžete užít sdílený salonek a samozřejmě klimatizaci ve všech jeho částech. Pokoje mají posezení, satelitní TV s plochou obrazovkou, kuchyňský a jídelní kout a koupelnu s fénem. Samozřejmostí je také kontinentální snídaně. Je to ideální varianta ubytování v chorvatském Dubrovníku.

2. Guest House Forty-Four

Ubytujte se ve skvělé lokalitě – v centru Dubrovníku. Všechny pokoje zde jsou samozřejmě vybaveny klimatizací, satelitní TV s plochou obrazovkou, psacím stolem a rychlovarnou konvicí. K dispozici vám bude také vlastní koupelna a posezení. Terasa a restaurace jsou také součástí penzionu. Jedná se o skvělé ubytování v soukromí v Dubrovníku.

Vila

1. Vila Paulina

Tato pětihvězdičková vila se může pochlubit kaskádovou terasou s bazénem a vířivkou. Oslní vás také panoramatický výhled na Jaderské moře. Jeho luxusní pokoje mají klimatizaci, satelitní TV s plochou obrazovkou a bezplatné Wi-fi. Všechny pokoje jsou vybaveny designovým nábytkem, koupelnou s podlahovým topením, županem a samozřejmě toaletními potřebami. Za příplatek si můžete zajít i do sauny.

2. Villa Castellum Canalis

Tato vila se nachází v Grudě a nabízí ubytování s vlastním bazénem a balkonem. Je plně klimatizovaná s bezplatným Wi-fi, nabízí také soukromé parkoviště. Nabízí 3 ložnice, TV s plochou obrazovkou, vybavenou kuchyň s myčkou nádobí a mikrovlnnou troubou, pračku a 3 koupelny se sprchou. Venku se nachází bazén, gril a terasa. Pro rodiny s dětmi je tato varianta o hodně lepší než hotel v Dubrovníku.

Pláže v Dubrovníku

To hlavní, za čím se většina turistů vydává na dovolenou do Chorvatska, je moře. Dubrovník nabízí spoustu krásných pláží:

1. Copacabana

Kdo by neznal tuto slavnou pláž? A není slavná jen tak pro nic, za nic. Nabízí totiž okouzlující scenérie sousedního ostrova Daksu a most v Dubrovníku. Skvělá je i pro pobyt s dětmi díky pozvolnému vstupu do moře. Dospělí si také přijdou na své při provozování vodních sportů, jako jsou vodní lyže nebo kajak, milovníky opravdového adrenalinu nadchne jízda na banánu.

Pláž Copacabana Dubrovník Chorvatsko

2. Cava

Máme tu něco i pro milovníky nudismu. Tato pláž je totiž čistě naturistická. Nachází se kousek od pláže Copacabana, a užijete si zde krásné výhledy. Samozřejmě ne na lidi okolo, ale na sousední Elafitské ostrovy. Pláž je písčitá s malými oblázky, obklopená skalisky.

3. Buža

Tato pláž je zajímavá tím, že je doslova vytesána do skal. Dostanete se sem totiž jen skrze otvor v městské hradbě, která odhalí široký pohled na blankytnou hladinu moře. Samozřejmě si zde můžete užít i večerní zábavu v baru.

Co v Dubrovníku nesmíte minout?

Staré město

Ne nadarmo bylo tohle místo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Je to totiž okouzlující část Dubrovníku, které je obklopeno hradbami vyššími než 25 metrů. Dříve totiž sloužily jako obrana před tureckými nájezdníky. Hlavní třída Stradun je lemována mnoha pamětihodnostmi, jako je třeba palác Sponzů a kostel svatého Vlaha. Ale zapomeňte na posezení v místních kavárnách – ceny jsou zde opravdu astronomicky vysoké.

Dubrovník Staré město - Chorvatsko

Lanovka na Srdj

Lanovka, která propojuje osadu Ploce s horou Srdj byla postavena již v roce 1969. V roce 2010 musela být, ale znovu postavena po zničení v Občanské válce. 4 minuty dlouhá jízd a poskytne úžasný výhled na panorama Dubrovníku. Na vrcholu si můžete koupit suvenýry nebo dát něco dobrého v restauraci.

Lokrum

Naplánujte si jednodenní výlet na tento kouzelný ostrůvek. Na své si přijdou milovníci přírody, jelikož ta je zde chráněna zákonem. Místní obyvatelé zde rádi odpočívají, protože je zde úžasný klid a ticho. Nejvyšší bod ostrova nabízí pevnost, která zároveň slouží jako rozhledna. Zaplavat si zde můžete v jezeře zvaném „Mrtvé moře“ a pro ty odvážnější je zde i nudistická pláž.

Ostrov Lokrum vedle Dubrovníku - Chorvatsko

Městské hradby

Tyto hradby jsou nepsaným symbolem Dubrovníku. Až roku 1660 byly sedm století průběžně přestavovány. Nabízí 16 pevnůstek, z nichž ty hlavní se nacházejí ve čtyřech hlavních bodech hradeb, které se dokonce objevily i v seriálu Hra o trůny. Na prohlídku si vyčleňte 1 – 3 hodiny. Nesmíte také zapomenout na zásobu vody, přímé slunce není nic příjemného.

Chorvatsko je skvělá destinace jak pro rodinu s dětmi, kteří si užijí čas dováděním na pláži, tak pro jednotlivce, který si vychutná večerní zábavu v místních hospůdkách s ostatními turisty, nebo s místními obyvateli, kteří jsou sdílní a pohostinní.