Hledat

Ubytování

Dovolená v Egyptě u moře

Připravili jsme pro vás na tveubytovani.cz hotely, apartmány a jiné druhy ubytování pro dovolenou v Egyptě u moře. Pokud vás už nebaví dovolená v Chorvatsku, vyberte si z velkého množství ubytování v Egyptě. V tomto článku se dále podíváme na historii Egypta a nejoblíbenější destinace v Egyptě.

Starobylý Egypt

Krásný, horký, starobylý a majestátní. Takovými a mnoha dalšími slovy by se dal charakterizovat úžasný Egypt. Neexistuje snad nikdo komu by tato nádherná země neučarovala. Dovolenou v Egyptě stráví téměř milion zvědavých turistů ročně. Téměř každý se chce pokochat pohledem na největší bohatství Egypta – jeho pyramidy a další historické budovy a jiné artefakty.

Egypťané jsou v globálu velmi milí a přátelští lidé. Mnohdy se Vám může stát, že Vás zastaví na ulici cizí člověk a bude s Vámi chtít prohodit pár slov. Pro ty zdatnější v cizích jazycích to nemusí být vůbec žádný problém. Egypťané se všeobecně zajímají o to, jak se člověk, se kterým právě hovoří má, jak se má jeho rodina apod. Pokud ale o konverzaci s neznámým člověkem nemáte zájem, prostě ho ignorujte a jděte dál. Protože je Egypt muslimskou zemí, není všechno tak, jak jsme zvyklý u nás. Platí zde několik pravidel, které by měl turista respektovat a podle kterých by se měl řídit.

Jedním z nich je například smlouvání ceny. Není běžné jenom na tržištích, ale také u různých prodejců suvenýrů nebo dokonce občas i u taxikářů. Naopak v obchodních domech, hotelech, restauracích či supermarketech určitě nikdy nesmlouvejte. Ceny jsou zde pevně stanoveny.

Existuje pár věcí, na které si dát v Egyptě pozor. Jednou z nich je například i to, kde se může a nemůže fotit. Je velmi problematické pak řešit, jestliže si někde nevšimnete zákazu focení, smlouvat s ostrahou či jiným personálem z dané památky.

Turistická sezóna začíná v Egyptě asi od poloviny září a trvá do dubna. Teploty se v tomto období pohybují kolem příjemných 25°C a teplota moře kolem 20°C. Během našeho léta jsou sice dovolené v Egyptě levnější, ale teploty zde dosahují 40°C.

Jak jsme se již zmiňovali výše, Egypt je muslimskou zemí a tomuto faktu by se měli přizpůsobit také turisté, především pak ženy. Místní dívky a dámy chodí až na výjimky zahalené úplně celé kromě obličeje. V hotelu nebo jeho prostorech je možné oblékat si co uznáte za vhodné, ale při výletu do ulic města, by se měli turistky vyvarovat krátkých mini sukní či hlubokých dekoltů.

Každý si chce samozřejmě ze své exotické dovolené přivézt památku v podobě suvenýru. V tomto případě si před odletem do Egypta zjistěte, co je a není povoleno vyvážet. Jedním ze zakázaných suvenýrů jsou například korály, starožitnosti apod.

Dovolená v Egyptě

Egypt dlouhá léta patřil a stále také patří mezi nejoblíbenější a nejvyhledávanější dovolenkové destinace. Ačkoliv je celý Egypt krásnou exotickou zemí, turisticky nejvíce navštěvované jsou hlavně oblasti Marsa Alam, Taba, HurghadaSharm el Sheikh, Dahab a Safaga. Právě tyto destinace totiž nabízí svým návštěvníkům relaxování na nádherných písčitých plážích u azurového moře, vodní sporty a radovánky v hotelové bazénu, restaurace a stánky s občerstvení na plážích a samozřejmě také ubytování v luxusních hotelích.

Běžně se délka dovolené v Egyptě pohybuje v rozmezí od 8 do 15ti dnů, záleží na Vašem výběru a samozřejmě na nabídce cestovní kanceláře, se kterou do této úžasné země cestujete. U země, jako je Egypt, je lepší zařizovat zájezd přes agenturu, protože ta za Vás zařídí téměř vše a vám tak zbude spousta času na balení a dokupování posledních drobnůstek a nezbytností na luxusní ničím nerušenou exotickou dovolenou.

Cestovka za své klienty vyřizuje mimo jiné také cestovní víza, které Egypt vyžaduje. Bohužel patří mezi země, které zavedly poměrně přísné podmínky pro vstup a také striktně trvá na jejich dodržování. Kromě víza je nutné mít cestovní pas. Problém je v tom, že Egypt vyžaduje, aby byla platnost pasu ještě 6 měsíců od Vašeho návratu domů, což u takzvaných rychlopasů není možné, jelikož jsou vystavovány na půl roku. Určitě si tedy včas rozmyslete, kde chcete strávit letošní dovolenou, abyste měli dostatek času na vyřízení běžného cestovního pasu, se kterým se do Egypta bez problémů dostanete.

Co se týká stravy, tak většina zájezdů je nabízena minimálně s polopenzí. Ideálním řešením především v Egyptě je samozřejmě nabídka all inclusive, kde už se nebudete muset starat při vašem pobytu už vůbec o nic. Počasí v Egyptě je velmi horké, je tedy nutné dodržovat pitný režim. Určitě se nedoporučuje pít voda z vodovodu. Chcete-li se vyhnout střevním potížím, kupujte balenou vodu, u které můžete mít jistotu.

Letenky a ubytování v Egyptě

Vybrali jste si v Egyptě ubytování podle vašich představ, ale chybí vám ještě dořešit, jak se na určené místo dostat? Prakticky jedinou možnou cestou, jak se do Egypta dopravit je ta vzdušná. Ceny letenek do celého světa zažívají v posledních letech doslova revoluci. Díky vzniku a rozšíření takzvaných nízkonákladových leteckých společností jsou letenky do Egypta nejlevnější za posledních několik let. A nejen do Egypta.

Nejlevnější letenky do Egypta zakoupíte už od pár tisíc korun, včetně zpátečního letu, různých tax a poplatků spojených s letem. Odlétá se ve většině případů z Prahy z letiště Ruzyně, nebo z mezinárodního letiště ve Vídni. Přímé lety do Káhiry nepřekračují hranici čtyř hodin cesty. Lety, u kterých je nutný jeden přestup obvykle trvají šest až deset hodin. Během této doby se o Vaše pohodlí v letadle starají ochotné letušky, které zajišťují abyste měli po celou dobu dostatek tekutin, jídla a celkového pohodlí.

Samozřejmě čím vyšší pohodlí a soukromí si během letu chcete dopřát, tím vyšší bude také konečná cena za let. Nejméně zaplatíte za ekonomickou třídu, kde je soukromí téměř nulové, ale pohodlí během letu je dostačující. O něco více si už připlatíte za business třídu a naprostý luxus, ovšem za odpovídající cenu si můžete dopřát v letu první třídy.

Prakticky jediným možným ubytováním v Egyptě, ať se jedná o jakoukoliv destinaci, je v hotelu nebo v apartmánu. Ať už si vyberete jakoukoliv z těchto možností, můžete si být jisti, že se bude vždy jednat o luxusní a komfortní ubytování. Hotely nabízí svým návštěvníkům vyhřívané bazény, dětská brouzdaliště, restaurace, bary či obchůdky. Vlastní wc s koupelnou, televize, klimatizace či připojení k internetu jsou dnes již prakticky samozřejmostí.

Hlavní město Káhira

Krásná Káhira není jenom hlavním Egypta, ale zároveň také jedním z nejnavštěvovanějších míst celé země. Nejenže se toto unikátní a slavné starobylé město rozprostírá na druhé nejdelší řece světa – Nilu, ale také je zde soustředěno velké množství nejvýznamnějších egyptských památek a světových unikátů. Současně zaujímá Káhira první místo v počtu nejvyšším počtu obyvatel na africkém kontinentu. Včetně aglomerace zde žije přes sedmnáct milionů obyvatel.

Doprava v Káhiře je poněkud zvláštní. Téměř žádný z řidičů zde nedodržuje pravidla silničního provozu. Troubení klaksonů zde prakticky nikdy neutichá, každý se snaží prorazit bezohledně cestu a tak je namístě maximální opatrnost a ostražitost. Snad ještě o něco složitější situaci mají v tomto živém městě chodci. Přechodů pro ně tu najdete jen velmi poskrovnu. Pokud se tedy chystáte na během své dovolené projít město nebo navštívit jeho krásy a památky, buďte velmi obezřetní a nebo si objednejte taxi, které Vás proveze.

Samotné hlavní město exotického Egyptu nabízí svým návštěvníkům téměř 1400 hotelů a ubytovacích zařízení, na velmi vysoké úrovni. V přepočtu na naše koruny se zde dá ubytování sehnat už od neuvěřitelných sta korun za noc na osobu. Co se týká počtu hvězdiček, nedá se říct, že by tady převažoval některý typ hotelů. Najdete zde dvouhvězdičkové hotely, tříhvězdičkové hotely, čtyřhvězdičkové i pětihvězdičkové hotely. Čím vyšší počet hvězdiček hotel má, tím se samozřejmě většinou zvedá také cena, protože stoupá úroveň služeb a vybavení hotelu.

Dá se říci, že právě krásná Káhira je jakýmsi turistický centrem. Ať už přímo ve městě, nebo jeho přilehlém okolí najdete totiž všechny nejznámější památky. Žádný z turistů prakticky nikdy nevynechá možnost podívat se do Egyptského muzea, Železničního muzea, na pyramidy v Gíze – Chufuovu, Rachefovu či Menkauerovu a mnoho dalších pamětihodností.

Památky Egypta

Egypt je starobylá země s velmi dlouhou a pestrou minulostí. Už od pradávna se většina života soustředila kolem řek. Není proto divu, že většina významných památek vznikla právě na severu země na březích tohoto velikána. Řekne-li se Egypt, každému se okamžitě vybaví jako první jeden z divů světa – Egyptské pyramidy.

Pyramidy se stavěly v dlouhém období patnácti set let a původně sloužily jako hrobky pro faraony a rodinné příslušníky. Pyramidy stavěné v Egyptě patří mezi nejstarší a nejznámější na světě. Současně se řadí mezi největší stavby v historii vůbec. Většina z nich se nachází nedaleko Káhiry – v Gíze. Mezi neproslavenější pyramidy patří například Cheopsova (Chufuova) pyramida, která je označena za největší v Egyptě, dále Rachefova pyramida, u níž naleznete také onu slavnou, mýty opředenou Velkou Sfingu. Dalšími známými pyramidami jsou také nejmenší Menkaureova pyramida, nebo Džoserova pyramida v Sakkáře. Přesto že nejproslavenější jsou pyramidy v Gíze, nejsou jediné. Mnoho jich najdete například v již zmiňované Sakkáře, Abúsíru nebo například Dahšúru.

Egypt, to ale nejsou jen pyramidy. Za shlédnutí stojí například také některé ze spousty mešit. Nejslavnější mešitou je Al-Azhar v Káhiře. Později při ní byla postavena dodnes fungující, druhá nejstarší univerzita na světě.

Raritou je třeba také takzvané Jižní město mrtvých. Je to dodnes funkční hřbitov, který se stal domovem pro asi půl milionu lidí, žijících v chatrčích mezi hroby, mauzolei a hrobkami. Ačkoliv moc takových míst na světě neexistuje, není zrovna nejlepší ho navštěvovat.

Za to na pohled z Káhirské věže na krásné město na Nilu si nemůžete nechat ujít. Ideální dobou pro vyhlídku je buď to ráno a nebo navečer, kdy není město zahaleno do smogu.

Lákají Vás spíše památky na starověký Egypt? Udělejte si tedy výlet do slavného Egyptského muzea, kde je uchovávána spousta předmětů a sbírek z tohoto období. Kromě mumifikovaných ostatků zde objevíte obrovské sochy, krásně zdobené šperky či posmrtnou masku proslulého faraona Tutanchamona.

Ať už se v Káhiře a nebo jejím blízkém okolí hnete kamkoli, vždycky narazíte na některou z historických staveb či jiných zajímavostí, které určitě stojí za to navštívit.