Hledat

Ubytování

Dovolená Harrachov a okolí – to je bílý i zelený ráj

Harrachov rozhodně není jen o lyžování. Centrum Krkonoš a jeho okolí je nádherné 365 dnů v roce. Vždy se oplatí najít si hezké ubytování a přijet sem na dovolenou – zimní i letní. Kdo ještě nezažil dovolenou v Krkonoších, ten neví, že i naše malé české hory umí nabídnout velké zážitky.

Ski areál Harrachov má na svědomí, že právě Harrachov je nejznámějším turistickým střediskem Krkonoš a nejspíš i celé České republiky. Krkonoše jsou prostě pojmem a nenajdete Čecha, který by nevěděl, kde jsou. Víte ale, po kom dostal Harrachov své jméno? Po šlechtické česko-rakousko-německé rodině – hrabatech z Harrachu, kteří se zasloužili o rozvoj tohoto koutu republiky. Především to byl hrabě Jan Nepomuk František Harrach v druhé polovině 19 století. A i když je dnes Harrachov známý především díky zimnímu sportovnímu areálu se skokanskými můstky, je to skvělé místo nejen pro zimní, ale i letní dovolenou. Najít levné ubytování Harrachov není snadné, avšak jde to, když víte, kde hledat. Pak si toto místo můžete užít se všemi atrakcemi, které nabízí. Kam se v Harrachově podívat?

Letní dovolená a sport v Krkonoších a v Podkrkonoších

Úmyslně začnu létem a sportovními radovánkami bez sněhu. To proto, aby v záplavě sněhu nezapadly. Krkonoše jsou totiž připraveny nejen na lyžaře, ale i na cyklisty, turisty a po zábavě bažící děti. I váš penzion Harrachov bude nejspíš poblíž krkonošského cyklobusu, který je v provozu po celou sezónu, až do září. Díky němu si Krkonoše máte možnost užívat ze sedla svého kola bez toho, abyste byli odkázaní pouze na menší okruhy, nebo vás musel někde vyzvedávat některý z členů rodiny autem. V Rokytnici nechybí dokonce ani cyklopark.

Ani léto v horách nemusí být bez vody. Skvělé koupaliště nabízí Dachov. Zajet si máte možnost též do lázní. Oblíbené jsou Jánské lázně, ale též Lázně Bělohrad. A daleko to není ani do aquaparku ve Špindlerově Mlýně.

Pokud jde o oblíbené pěší výlety, rozhodně byste neměli vynechat výšlap na Černou horu. Pro využití lanovek se vám vyplatí pořídit si tzv. letní skipas TourPAS. Platí pro letní autobusy i lanovky. Pro děti bude motivační razítková turistická hra Po stopách Krakonoše. Novinkou pro děti je též Zábavná stezka Pecka – herní krajina u Portášek.

Krkonošský ráj pro děti

Ubytování v soukromí Harrachov vás sice bude lákat spíše lenošit, pokud ale do Krkonoš vyrážíte s dětmi, ty jsou k nezastavení. Vezměte je na Černou horu na koloběžky a do dětského parku. Dětský park Kabinka nabízí nejvýše položenou lezeckou stěnu v České republice. K tomu si zde děti užijí bungee trampolíny, slackline park, šlapací káry, projet se dokonce mohou v lodičkách po retenční nádrži. Park ale není jedinou atrakcí pro děti. Nahoru se svezou lanovkou. Jde o kabinkovou lanovku z Jánských lázní. Dolu pak můžete celá rodina sjet na zapůjčených horských koloběžkách, které odevzdáte na konci trasy. Celkem jsou k dispozici tři sjezdové dráhy v délkách od 6 do 11 kilometrů. Najít si hezké ubytování Harrachov a vyrazit na letní dovolenou s dětmi se rozhodně vyplatí. Jak vidíte, nudit se zde nebudou.

Když milujete pivo

Každý dobrý penzion Harrachov či hotel Harrachov vám sice nabídne dobře vychlazené pivo, jenomže víte, že se můžete vydat i na 35 kilometrů dlouhou Krkonošskou pivní stezku? Jde o motivační výlet pro milovníka českého zlatého moku, na kterém ochutnáte především lokální značky piva. Tento sportovně gastronomický zážitek je skvělým zpestřením dovolené v páru, nebo když se do Harrachova a Krkonoš vydáte na výlet či dovolenou s partou přátel.

Kam se ještě v létě v Krkonoších a po okolí Harrachova podívat?

Za prohlídku rozhodně stojí Krkonošské muzeum ve Vrchlabí i expozice Pohádkové Krkonoše ve Svobodě nad Úpou. Podívejte se i do Baldova světa s mnoha sportovně-zábavnými atrakcemi pro děti. Pro děti i pro dospělé je určen lanový park Rokytnice nad Jizerou. Oblíbenou je sjezdová dráha pro horská kola Trek Bike Park ve Svatém Petru. Nezapomeňte ani na spousty skvělých rozhleden či na krkonošské vodopády. Nádherné jsou Mumlavský vodopád i Pančavský vodopád.