Hledat

Ubytování

Grächen

V regionu Grächen (Švýcarsko) máme celkem 185 hotelů a ubytování.

Pro region Grächen doporučujeme se ubytovat v těchto městech: Grächen (166). Tato města stojí za to navštívit a stravit v nich svou dovolenou.

Nejlepší ubytování v hotelech regionu Grächen

Nejlepší ubytování v hotelech regionu Grächen

Touring Chez Georges

9,8

Touring Chez Georges

Ubytování (Apartmán) Touring Chez Georges. Boasting mountain views, Touring Chez Georges offers accommodation with a balcony and a kettle, around 200 metres from Europe trail. The accommodation is... Ubytování Touring Chez Georges se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 614 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Touring Cheminée

9,8

Touring Cheminée

Ubytování (Apartmán) Touring Cheminée. A balcony with views of the Valais Alps is offered at Touring Cheminée, an Alpine-style apartment with a fireplace and a flat-screen TV. Ubytování Touring Cheminée se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 639 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Panorama Studio Silence

9,8

Panorama Studio Silence

Ubytování (Apartmán) Panorama Studio Silence. Boasting garden views, Panorama Studio Silence offers accommodation with a balcony and a kettle, around 600 metres from Grachen - Hannigalp. Ubytování Panorama Studio Silence se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 320 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Steinbock

9,8

Steinbock

Ubytování (Apartmán) Steinbock. Steinbock se nachází ve vesničce Grächen, 5 minut chůze od lanové dráhy Hannigalpbahn a zastávky místní autobusové linky. Ubytování Steinbock se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis).

Chalet Ramona

9,7

Chalet Ramona

Ubytování (Apartmán) Chalet Ramona. Located in Grächen, this apartment features a terrace with mountain views. Ubytování Chalet Ramona se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 379 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Milleggapark Casa Mia

9,7

Milleggapark Casa Mia

Ubytování (Apartmán) Milleggapark Casa Mia. Milleggapark Casa Mia is an apartment set in Grächen, 100 metres from Europe trail. Guests benefit from terrace. Ubytování Milleggapark Casa Mia se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 6 643 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Efeu

9,7

Efeu

Ubytování (Apartmán) Efeu. Enjoying a location on the edge of the car-free area in the village of Grächen, the well-furnished Efeu apartment is 500 metres from the Hannigalp cable... Ubytování Efeu se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 5 821 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Sunnegga

9,7

Sunnegga

Ubytování (Apartmány) Sunnegga. Sunnegga features mountain views, free WiFi and free private parking, located in Grächen, 700 metres from Europe trail. Ubytování Sunnegga se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 510 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Dajana

9,7

Chalet Dajana

Ubytování (Apartmány) Chalet Dajana. Situated 500 metres from Europe trail, Chalet Dajana offers accommodation with a balcony and free WiFi. Ubytování Chalet Dajana se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis).

Chalet Soldanella

9,7

Chalet Soldanella

Ubytování (Apartmány) Chalet Soldanella. Horami a loukami obklopená chata Soldanella se nachází v Grächenu, 300 metrů od lanovky Hannigalp a nabízí apartmány s balkonem nebo terasou. Ubytování Chalet Soldanella se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 678 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartment Sera Lodge, Wohnung Brunegghorn

9,7

Apartment Sera Lodge, Wohnung Brunegghorn

Ubytování (Apartmán) Apartment Sera Lodge, Wohnung Brunegghorn. Situated in Grächen, Apartment Sera Lodge, Wohnung Brunegghorn features accommodation with a balcony and free WiFi. Ubytování Apartment Sera Lodge, Wohnung Brunegghorn se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 5 095 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Haus Sunstar

9,6

Haus Sunstar

Ubytování (Apartmán) Haus Sunstar. Boasting garden views, Haus Sunstar features accommodation with a patio and a kettle, around 300 metres from Europe trail. Ubytování Haus Sunstar se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 8 620 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Schneevogul

9,6

Chalet Schneevogul

Ubytování (Apartmán) Chalet Schneevogul. Featuring a garden and a terrace, Chalet Schneevogul features accommodation in Grächen with free WiFi and garden views. Ubytování Chalet Schneevogul se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 5 095 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Aparthotel Montana

9,6

Aparthotel Montana

Ubytování (Aparthotel) Aparthotel Montana. Offering a seasonal outdoor pool and ski storage space, Aparthotel Montana is set in Grächen in the Canton of Valais Region. Europe trail is 1.6 km away. Ubytování Aparthotel Montana se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 096 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Weekend

9,6

Chalet Weekend

Ubytování (Apartmán) Chalet Weekend. Chalet Weekend se nachází v Grächenu a jde o apartmány s balkonem, bezplatným Wi-Fi a výhledem na okolní alpské panorama. Ubytování Chalet Weekend se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 545 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

B&B AZapartments Lunic

9,6

B&B AZapartments Lunic

Ubytování (Apartmány) B&B AZapartments Lunic. Completely renovated in 2016, Haus Lunic is situated in Grächen in the Valais Region, 500 metres from the Europe trail. Ubytování B&B AZapartments Lunic se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 5 011 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Haus Edelweiss

9,6

Haus Edelweiss

Ubytování (Apartmán) Haus Edelweiss. Haus Edelweiss enjoys a quiet location in Grächen with panoramic views of the Valais Alps and offers you apartments with fully equipped kitchen, free WiFi... Ubytování Haus Edelweiss se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis).

Swiss Apartment

9,6

Swiss Apartment

Ubytování (Apartmán) Swiss Apartment. Situated in Grächen, close to Europe trail, Swiss Apartment features accommodation with fitness centre, bike hire, a ski pass sales point, a tennis court... Ubytování Swiss Apartment se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 375 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Firnrot

9,5

Chalet Firnrot

Ubytování (Apartmán) Chalet Firnrot. Boasting a garden and barbecue facilities, Chalet Firnrot offers accommodation in Grächen with free WiFi and garden views. Ubytování Chalet Firnrot se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 958 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Hotel Gädi

9,5

Hotel Gädi

Ubytování (Hotel) Hotel Gädi. The Gädi hotel enjoys a central and sunny location in Grächen, right next to the Märchen-Gondelbahn cable car that takes you into the heart of Hannigalp. Ubytování Hotel Gädi se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 115 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Beny Duplex

9,4

Beny Duplex

Ubytování (Apartmán) Beny Duplex. Beny Duplex is 500 metres from the Grächen’s Hannigalp cable car, and offers free on-site sauna facilities as well as a spacious and stylish apartment with... Ubytování Beny Duplex se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 7 035 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Amstutz

9,4

Chalet Amstutz

Ubytování (Apartmány) Chalet Amstutz. Chalet Amstutz has mountain views, free WiFi and free private parking, situated in Grächen, 100 metres from Europe trail. Ubytování Chalet Amstutz se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 168 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Beata

9,4

Chalet Beata

Ubytování (Apartmán) Chalet Beata. Boasting garden views, Chalet Beata features accommodation with a balcony and a kettle, around 200 metres from Europe trail. Ubytování Chalet Beata se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 022 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Appartement in 1700m mit Traumblick

9,4

Appartement in 1700m mit Traumblick

Ubytování (Apartmán) Appartement in 1700m mit Traumblick. Offering panoramic views of the surrounding mountain and the Rhone Valley, this spacious apartment is just 150 metres from the centre of Grächen. Ubytování Appartement in 1700m mit Traumblick se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 726 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Alpin Ski und Spa Hotel Desiree

9,4

Alpin Ski und Spa Hotel Desiree

Ubytování (Hotel) Alpin Ski und Spa Hotel Desiree. The newly renovated Matterhorn Valley Hotel Desirée enjoys a central location in Grächen, only 3 minutes from both cable cars. Ubytování Alpin Ski und Spa Hotel Desiree se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 155 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Haus Silberblick Anrig

9,4

Haus Silberblick Anrig

Ubytování (Apartmán) Haus Silberblick Anrig. Set in Grächen, 300 metres from Europe trail and 2.3 km from Hannigalp, Haus Silberblick Anrig offers free WiFi. Ubytování Haus Silberblick Anrig se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 191 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Haus Bel-Air

9,4

Haus Bel-Air

Ubytování (Apartmány) Haus Bel-Air. Haus Bel-air offers accommodation in Grächen, 600 metres from Europe trail and the Grächen - Hannigalp, and only a 10-minute walk from the village centre. Ubytování Haus Bel-Air se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 536 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Valerie

9,3

Chalet Valerie

Ubytování (Apartmán) Chalet Valerie. Set in Grächen, close to Europe trail, Chalet Valerie offers accommodation with garden, bike hire, a ski pass sales point, barbecue facilities and a... Ubytování Chalet Valerie se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 390 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Hotel Walliserkanne

9,3

Hotel Walliserkanne

Ubytování (Hotel) Hotel Walliserkanne. Hotel Walliserkanne is situated in the pedestrian zone of Grächen. It features rooms with a flat-screen satellite TV and wooden floors. Ubytování Hotel Walliserkanne se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 5 444 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Maisonette Gentiana

9,3

Maisonette Gentiana

Ubytování (Apartmán) Maisonette Gentiana. Featuring barbecue facilities and a terrace, Maisonette Gentiana offers accommodation in Grächen with free WiFi and city views. Ubytování Maisonette Gentiana se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 027 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartment Regina

9,3

Apartment Regina

Ubytování (Apartmán) Apartment Regina. Apartment Regina is a wooden apartment with 2 balconies and mountain views, situated in the village of Grächen. Ubytování Apartment Regina se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 847 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Sandpiper - ein Nest für 2

9,3

Sandpiper - ein Nest für 2

Ubytování (Apartmán) Sandpiper - ein Nest für 2. Featuring garden views, Sandpiper - ein Nest für 2 provides accommodation with a restaurant and a patio, around 300 metres from Europe trail. Ubytování Sandpiper - ein Nest für 2 se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 027 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Das Versteck

9,2

Das Versteck

Ubytování (Chata) Das Versteck. Featuring free bikes, Das Versteck provides accommodation in Grächen with free WiFi and garden views. The property features mountain views and is 2. Ubytování Das Versteck se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 958 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Petunia

9,2

Chalet Petunia

Ubytování (Apartmán) Chalet Petunia. Set in a quiet area in Grächen, a 6-minute walk from the Hannigalp Ski Lift, Chalet Petunia offers a self-catering accommodation with free WiFi and access... Ubytování Chalet Petunia se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 5 244 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet Schinkenheim

9,1

Chalet Schinkenheim

Ubytování (Apartmán) Chalet Schinkenheim. Boasting mountain views, Chalet Schinkenheim features accommodation with a terrace and a kettle, around less than 1 km from Europe trail. Ubytování Chalet Schinkenheim se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 958 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Hotel Eden

9,1

Hotel Eden

Ubytování (Hotel) Hotel Eden. Located in the car-free part of Grächen, this newly renovated hotel is a 6-minute walk away from the slopes and cable cars. Ubytování Hotel Eden se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 465 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

appartement EG Haus Elite

9,1

appartement EG Haus Elite

Ubytování (Apartmán) appartement EG Haus Elite. Appartement EG Haus Elite is located in Grächen, 1.3 km from Europe trail and 3.4 km from Hannigalp, in an area where skiing can be enjoyed. Ubytování appartement EG Haus Elite se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 192 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Alpin Ski und B B Hotel Alpina

9,1

Alpin Ski und B B Hotel Alpina

Ubytování (Bed and breakfast) Alpin Ski und B B Hotel Alpina. Alpin Ski und B B Hotel Alpina enjoys a quiet hillside location above the centre of the car-free village Grächen. Ubytování Alpin Ski und B B Hotel Alpina se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 922 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Hotel Alpha

8,9

Hotel Alpha

Ubytování (Hotel) Hotel Alpha. Hotel Alpha is located in the centre of Grächen, only a 1-minute walk from the Hannigalp Cable Car. All rooms have a balcony. Ubytování Hotel Alpha se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 1 979 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Pension Aaron am See

8,9

Pension Aaron am See

Ubytování (Penzion) Pension Aaron am See. Situated in Grächen, 90 metres from Europe trail, Pension Aaron am See features accommodation with a restaurant, free private parking, a bar and a shared... Ubytování Pension Aaron am See se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 063 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Chalet du Chef

8,9

Chalet du Chef

Ubytování (Prázdninový dům) Chalet du Chef. Situated just 2.8 km from Europe trail, Chalet du Chef features accommodation in Grächen with access to a shared lounge, a garden, as well as a shared... Ubytování Chalet du Chef se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 11 682 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Hotel Grächerhof Gourmet & Spa

8,8

Hotel Grächerhof Gourmet & Spa

Ubytování (Hotel) Hotel Grächerhof Gourmet & Spa. Turm Hotel & Spa Grächerhof se nachází ve městě Grächen bei Zermatt a nabízí pokoje v alpském stylu, vynikající kuchyni a lázeňský areál v centru obce. Ubytování Hotel Grächerhof Gourmet & Spa se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 627 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Haus Azurit

8,8

Haus Azurit

Ubytování (Apartmán) Haus Azurit. Situated in Grächen, 300 metres from Europe trail, Haus Azurit features accommodation with a terrace, free WiFi and an ATM. Ubytování Haus Azurit se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 280 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Aktiv Hotel & Spa Hannigalp

8,8

Aktiv Hotel & Spa Hannigalp

Ubytování (Hotel) Aktiv Hotel & Spa Hannigalp. Aktiv Hotel & Spa Hannigalp je 3hvězdičkový superior hotel, který se nachází na klidném místě v jižní části vesničky Grächen, kde platí zákaz vjezdu... Ubytování Aktiv Hotel & Spa Hannigalp se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 814 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Apartment Gentiana (Utoring).42

8,7

Apartment Gentiana (Utoring).42

Ubytování (Apartmán) Apartment Gentiana (Utoring).42. Apartment Gentiana (Utoring).42 offers accommodation in Grächen, 2.2 km from Hannigalp. Ubytování Apartment Gentiana (Utoring).42 se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 361 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Haus Miranda Grächen

8,7

Haus Miranda Grächen

Ubytování (Apartmán) Haus Miranda Grächen. Boasting garden views, Haus Miranda Grächen features accommodation with a balcony and a kettle, around 200 metres from Europe trail. Ubytování Haus Miranda Grächen se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 348 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Hotel Walliserhof - The Dom Collection

8,6

Hotel Walliserhof - The Dom Collection

Ubytování (Hotel) Hotel Walliserhof - The Dom Collection. Situated in the centre of Grächen, Hotel Walliserhof - The Dom Collection is just 150 metres from the ski lifts to Hannigalp. Ubytování Hotel Walliserhof - The Dom Collection se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 4 145 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Studio Bergfink.2

8,6

Studio Bergfink.2

Ubytování (Apartmán) Studio Bergfink.2. Studio Bergfink.2 offers accommodation in Grächen, 3.2 km from Hannigalp. The accommodation is 1. Ubytování Studio Bergfink.2 se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis).

Postgebäude

8,6

Postgebäude

Ubytování (Apartmány) Postgebäude. Located in Grächen, Postgebäude provides mountain views and free WiFi, 70 metres from Europe trail and 2.1 km from Hannigalp. Ubytování Postgebäude se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 3 736 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Pension Taverne

8,5

Pension Taverne

Ubytování (Penzion) Pension Taverne. Featuring free WiFi and a restaurant offering breakfast, lunch and dinner, Pension Taverne offers accommodation in Grächen. Ubytování Pension Taverne se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 678 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Hotel zum See

8,4

Hotel zum See

Ubytování (Hotel) Hotel zum See. Set in Grächen, 90 metres from Europe trail, Hotel zum See offers accommodation with a restaurant, free private parking, free bikes and a bar. Ubytování Hotel zum See se nachází ve městě Grächen (Švýcarsko - Kanton Wallis). V následujících dnech se ceny pohybují od 2 794 Kč za noc (Rozdíl v ceně vyrovnáme)

Ubytování v městech regionu Grächen

Ubytování v městech regionu Grächen

Ubytování v regionu Grächen - Švýcarsko

Momentálně pro vás evidujeme celkem 185 hotelů, penzionů, apartmánů, kempů a jiných druhů ubytování v regionu Grächen.

Pro region Grächen doporučujeme se ubytovat v těchto městech: Grächen (166). Tato města stojí za to navštívit a stravit v nich svou dovolenou.

V regionu Grächen máme v nabídce tato nejlépe hodnocená ubytování: Touring Chez Georges (9,8*), Touring Cheminée (9,8*), Panorama Studio Silence (9,8*), Steinbock (9,8*), Chalet Ramona (9,7*), Milleggapark Casa Mia (9,7*), Efeu (9,7*), Sunnegga (9,7*), Chalet Dajana (9,7*), Chalet Soldanella (9,7*).

Region Grächen může být skvělým místem pro strávení dovolené.